Vai mums vajag €?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv Aptaujas Vai mums vajag €?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 55 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #157688
    samurajs
    Participant

    Triviālais aptaujas jautājums – vai Latvijai vajadzīgs eiro? Bet mazliet no cita skatupunkta.

    #293573
    Evers
    Participant

    Nepatīk, ka eiro banknotēm ir liels izmērs.

    Nepatīk, ka eiro neliekas īpaši uzticams, lai gan, ja bruks eirozona, tad bruks arī Latvija ar visiem saviem latiem.

    Atbalstu, jo principā esmu globalizācijas piekritējs, un šajā laikmetā ir muļķīgi čakarēties ar dažādām valūtām, laika un līdzekļu šķērdēšana – bankas uz valūtas maiņām labi pelnās.

    #293574
    aoma
    Participant

    Naciķi mums draud, ja tagad neņemsim eirikus, tad vēlāk būs jālieto rubļi, es gan vairāk sliecos uz juaņiem 😀 (un eiras tur neglābs tā vai tā)

    #293575
    usins
    Participant

    Nesaprotu ko var vispār kunkstēt. Mums euro ir jau kopš 2005. gada pēc iestāšanās. Piesaistīts kurss Latvijas Latam ir ar Euro. Tas nav mainījies pēdējos 7 gadus. Kur loģika nemainīt? Vai vispār saraujam sasaisti ar euro vai mainam. Jo kāda jēga maksāt konvertācijas, augstākus procentus kredītos? Reāli vairs jau nav izvēles mums. Būs tie eiriķi un tad tirgotāju sektoram būs ziepes, varēs uzskatāmāk redzēt, ka LV ir dārga valsts. Un tūristi tagad sapratīs cik maksā par pakalpojumiem, kuri pie viņiem maksā kapeikas….

    #293576
    Evers
    Participant

    ÄŒainīzeri vispār uz eirikiem skatās ar šķību aci. Drošāk pie viņiem doties ar amīšu dolāriem.

    #293577
    aoma
    Participant

    Man domāt, nekur nebūs jādodas, viņi atnāks paši.

    #293578
    WordPad
    Participant

    Viennozīmīgi par eirām. Esmu iepazinies ar diezgan daudzpusīgu informāciju šajā sakarā. Ieguvumi vairrākkārtīgi atsver izdevumus. Turklāt, tas pamatīgi atvieglotu norēķināšanos pa Eiropu ar kuru tagad saskaros.

    #293579
    Crow
    Participant

    Tas, ka jenoti kaut ko iraid izperinājuši šai sakarā, ir ezim skaidrs. Tīri un bez skandāliem tā lieta nenotiks.

    Bet vispār vajag. Visumā būs mazāks čakars. *Kad* (nevis *ja*) varenā Savienība izjuks, tāpat būs lielās ziepes.

    #293580
    Evers
    Participant

    Jau nāk. Un ne tikai Rīgā. Pazīstu vienu, kas apmeties Cēsīs, pozitīvs cilvēks. 🙂

    #293581
    Triggers
    Participant

    Pirmkārt nav skaidrs kas būs ar pašu Eiro. Sagāzīsies Spānija, Itālija vai Portugāle. Tad ko, ieviesis atkal atpakaļ Latu ? Neaizmirsīsim, ka valūtas maiņa valstij ar izmaksā N-tos miljonus.

    Otrkārt pēc eiro PILĪGI NOTEIKTI celsies cenas. Tā ir bijis visās valstīs, kurās ir ieviests Eiro. Un zinot mūsu pisnesmeņus, iespēja toč netiks laista garām. Un pašreizējā situācija, kad ir tik daudz trūcīgo iedzīvotāju, tas galīgi nav prāta darbs.

    Eiro jāievieš ir, bet pēc gadiem 3..5, ne ātrāk. Un vispār presē atkal tiek musināts uzstādījums, ka ja nebūs Eiro, atkal viss cauri, būs gals klāt utt. 20 gadus bija savs lats, tagad pa kaklu pa galvu kas ir jāievieš

    Zviedrija piemēram dzīvo tak ar savu valūtu. Un tur neviens neko netaisās mainīt …

    #293582
    dzhonsons
    Participant

    Es par tugrikiem.

    #293583
    BSOD
    Participant

    Protams, ka ir jāievieš, bet ne tagad un tādos tempos. Nē nu es ar saprotu varasvīrus jo tagad visi kritēriji ir aiz ausīm pievilkti, lai mēs eiropai izskatītos kā paraugvalsts, bet nu tā tas ilgi neturpināsies tāpēc ar tāda steiga. Nu nekas, ja ar ieviesīs ar to 2014. tad beidzot varēs elementāri salīdzināt cenas kaut ar to pašu Vāciju ko redz tagad tā nevarot izdarīt jo ir valūtas konvertācija un visādi citi tirļi piļi. Tads būs skaidrs kā diena kādā veiksmes stāstā dzīvojam… Diez kāpēc citas valstis tagad labāk nogaida ar eiro tfu euro (laikam jau tad arī esam Europas savienībā nevis Eiropas) ieviešanu. Labi, ka Latvijā ir tik gudri vadītāji kā nekur citur…

    #293584
    akms47
    Participant

    It kā esmu par. Man nepatīk, ka ar valūtas svārstībām iedzīvojas uz mana rēķina.

    Tikai viens jautājums. Ja jau valsts tik apzināti iet uz eiro, tad kādēļ mūsus nodokļu nauda tiek tērēta turpinot emitēt latus? Labi tos mākslinieciskos, kas vairāk domāti kolekcionāriem – to saprotu, bet nakui turpina drukāt parastos, ja drīz jādrukā eiro?

    #293585
    Brutto
    Participant

    Quote:

    tad tirgotāju sektoram būs ziepes, varēs uzskatāmāk redzēt, ka LV ir dārga valsts.


    Tas arī laikam ir vienīgais iemesls lai es piekristu eiro ieviešanai. Tad visa Eiropa (un pārējā planētas daļa:) varēs, dikti ērti, redzēt cik dārgi viss pie mums ir.

    #293586
    aoma
    Participant

    Mani priecē Tavs pozitīvisms 🙂

    Ja atklāti, meitenes viņiem ir smukas, abām rokām par ķīniešu ekspansiju.

    #293587
    Viestartss
    Participant

    +1

    Tā kā mums tas eiro jau ir de facto, tad neredzu iemeslu pīkstēt par viņa ieviešanu.

    Turklāt ļooti daudziem kredīti, tai skaitā hipotekārie par māju/dzīvokli ir paņemti tieši eiro, tā ka tā pretestība, manuprāt, ir zināma liekulība.

    Nezinu nevienu racionālu argumentu pret eiro. Ir tikai sentimentāli / emocionāli argumenti.

    Jā, protams, arī man ir mīļas visas tās dažādās latu monētas (kuras ar tādu centību tiek krātas) un latu kā valūtu gribētos paturēt kaut vai tikai tāpēc, ka nekur citur tādu nav.

    #293588
    shadowmangb
    Participant

    Ieteiktu noskatīties, ko saka cilvēki kas nav saistīti ar partijām un politiku un vajag padomāt, kāpēc valdība, tik ļoti spiež uz eiro.

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ReBeAkfBSi8[/youtube]

    #293589
    Viestartss
    Participant

    Š itais muļķīgais arguments tiek tik plaši lietots, ka jau nelabi paliek. No konteksta izrauta frāze, kuru kladzināt visās malās… Tātad – cik reižu lielākas ir Zviedrijas kopprodukts, salīdzinot ar Latviju?

    Latvijas ekonomika ir pārāk maza, lai varētu latu palaist ar peldošu valūtas kursu. Jo tad pie mums būs tieši tas pats, kas 1992. gadā Filipīnās – Džordžs Soross ar draugiem izmantoja iespēju uzspēlēt valūtas tirgū un uzvārīja pāris miljardus. Tā valsts kaut cik atkopties sāka 6 gadus vēlāk.

    Par laimi mūsējiem jau no paša sākuma pietika prāts latu kaut kam piesaistīt. Sākumā tas bija vesels valūtu grozs, pēc tam jau tikai eiro.

    Zviedru kronas apgrozībā ir pārāk daudz, pat lielie valūtu spekulanti nespēj savākt pietiekamus līdzekļus, lai tur būtiski kaut ko nosvārstītu. Tas pats ar britu mārciņām.

    Bet lati apgrozībā ir cik? Varbūt miljarda vērtībā? Tāda summa tādiem kā Soross nav tā lielākā problēma.

    #293590
    Crow
    Participant

    Naaaēēējāāēnēe… gaumes lieta *cough*

    Ja atradīsiet man kādu, kas neizskatās pēc skolnieces, varbūt… tikmēr:

    [spoil][img]https://i.imgur.com/QafhY.jpg[/img][/spoil]

    /threadbombing

    #293591
    aoma
    Participant

    Saka jau, ka Puškins īstenībā esot nošāvies, jo neesot varējis atrast cenzētu atskaņu vārdam изба 😉

    Ticam valdībai, ticam, viņi mums kā tādi Lāčplēši, parrraus hidru pa molekulām.

    Herr Valdis jau esot nākošais Eiroparlamenta deputāts, tātad izrādīto uzticību piekāst nevarot.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 55 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā