Vai mums vajag €?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv Aptaujas Vai mums vajag €?

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 55 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #293592
    shadowmangb
    Participant

    Tas ir ļoti netīri un nesmuki no valdības puses tik atklāti spiest ieviest eiro un rīkot zombēšanas kampaņas eiro ieviešanai. Kā nekā tiek runāts arī par to, ka ieviešot eiro Dombrovskis iegūs amatu Eiropas padomē un pazudīs no premjera amata neatbild par eiro ieviešanas sekām. Ļoti aizdomīgi.

    #293593
    usins
    Participant

    Bet saproti, ka Latvijas Lats jau tagad ir piesaistīts euro vērtībai. Ja euro nobruks rit, Latvijas lats līdz ar to nobruks, jo neviens vienas dienas laikā nespēs sakārtot visu nepieciešamo dokumentāciju- stāstam beigas. Ir divi ceļi- mēs pieņemam euro, vai pilnībā atsakamies no tā un pārraujam Lata piesaisti Euro un cīnāmies. Tad atkal rodas neērtības iegādāties preces no LT, Vācijas utt, jo katru dienu cenas mainīsies. Un protams, parādīsies spekulanti ar valūtām.

    #293594
    Willis
    Participant

    Manā skatījumā pārsteidzoši maz balsis par trešo variantu, domāju balsojuma tabulā viss vēl mainīsies .

    Daudzos jautājumos nevar nepiekrist Aivaram …

    [4]

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zv8JLjetFKE[/youtube]

    #293595
    WordPad
    Participant

    Viņš jau bija Briselē ar 3x lielāku algu, bet atstāja to amatu, lai nāktu par premjeru.

    #293596
    aoma
    Participant

    Bet pakaļdurtiņas tomēr atstāja vaļā? Savs privātais biznes tak arī jāsakārto, bet no Briseles tas nav tik viegli izdarāms.

    #293597
    WordPad
    Participant

    Ja kas, fiksi uz KNAB. 🙂

    Bet, es viņa vietā būtu mierigi sēdējis Briselē saņemot 10k algu, nekā čakarējies kaut ko te konsolidējot, un pretī saņemot lamas.

    #293598
    aoma
    Participant

    Stukačot man ir pretīgi. Vēl pretīgāk tādus piedāvājumus uzklausīt.

    #293599
    WordPad
    Participant

    Tad jau laikam nav par ko – tik patīk papļurkstēt internetā, vai arī pats nav īsti tīrs. 🙂

    #293600
    WordPad
    Participant

    Loģiski, Lembergam tak savi ventiņi, kam šim eiras. 🙂

    #293601
    akms47
    Participant

    Haha.. Nobarotie purni sev bruģē ceļu nākamajām vēlēšanām. Kādi vēl cilvēki no malas, kas nav saistīti ar politiku un…? Ko tu muldi! Pat ļoti saistīti.

    #293602
    akms47
    Participant

    Lembergam savi si..ventiņi. 😀

    #293603
    shadowmangb
    Participant

    Ieteiktu pamācīties ekonomiku pirms fanot par eiro: Galvenie pret:

    1) Valsts ekonomiku veido divas politikas- fiskālā un monetārā. Pēc ekonomikas pamatprincipiem šīm abām politikā savstarpēji ir jāstrādā, kā cimdam ar roku, savādāk valsts ekonomika neattīstās. Iestājoties eirozonā, Latvijas valsts zaudē kontroli pār monetāro politiku, atdodot to Briseles rokās, kurai ir pavisam citas intereses , kurām mums būs jāpielāgojas, tādējādi, Latvija zaudē daļu no savas ekonomiskās suverenitātes. Patstāvīgas monetārās politikas apstākļos valstis būtu spiestas pazemināt valūtas kursu, kas savukārt samazinātu importu un veicinātu vietējo ražotāju konkurētspēju. Eirozonas valstīm šāda iespēja nepastāv, un tas nozīmē, ka gan nekonkurētspējīgajām valstīm, gan to iedzīvotājiem ir jāsamazina savi tēriņi. Diemžēl šāds samazinājums ir subjektīvi ļoti sāpīgs un politiski ļoti grūti īstenojams. Turklāt gan valsts un iedzīvotāju parāda līmeņi, gan resursu un preču cenu līmenis (ES un īpaši eirozona ir ļoti dārgs pasākums) uzliek būtiskus ierobežojumus šādai tēriņu samazināšanai.

    2)

    Latvija nespēj ilgtermiņa izpildīt Māstrihtas kritērijus, kā atzinusi arī pati valdība, tad šie kritēriji ir izpildīti tikai viena gada ietvaros un visticamāk, 2013.gadā šos kritērijus nespēs izpildīt. Pietam, šie kritēriji ir izpildīti mākslīgi bremzējot inflāciju, samazinot PVN, kā arī mākslīgi samazinot Starptautisko aizdēvējumu parādu , laižot emisijā obligācijas. Tātad, Latvijas valsts valdība pārkāpj Māstrihtas kritērijus, ka Eirozonā drīkst iestāties tikai valstis ar ilgtspējīgu ekonomiku, kas spēj kritērijus izpildīt ilgtermiņā.

    3) Latvijas bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča apgalvojums, ka „ieviešot eiro, parāda apkalpošana būšot būtiski lētāka” ir nepatiess. Pēc Eiropas Centrālas bankas mājaslapas (https://www.ecb.int) datiem, redzams, ka parāda apkalpošanas izmaksas ne-Eirozonas valstīm vidēji ir par 33% zemākas nekā Eirozonas valstīm. Esošie dati, neapšaubāmi, parāda, ka naudas tirgus procentu likmes un kredītresursu pieejamība nav atkarīga no tā, kāda valūta ir valstī bet gan no tā, kādi investoru acīs ir kredīta riski, kas savukārt ir atkarīgi no tādiem ekonomikas konkurētspēju un ilgtspēju raksturojošiem rādītājiem kā budžeta deficīts un valsts parāds pret IKP.

    4) Citu valstu pieredze iestājoties Eirozonā, milzīgas ekonomikas kā Grieķija, Spānija, Itālija, Portugāle, Kipra pāris gadus pēc iestāšanās Eirozonā ir nokļuvušās dziļā recesijā un parādos. Galvenais iemesls, negodīgs ražošanas tirgus Eirozonā. Vācija saņem vidēji 8,5 reizes lielākas subsīdijas no Briseles visās ražošanās jomās, tādējādi padarot pārējās valstu ekonomikas nekonkurētspējīgas un faktiski šo valstu ražošana ir iznīcināta, šāds scenārijs visticamāk īstenosies arī Latvijā. Š īs valstis nokļūst parādu verdzībā un pērk Vācijas preces par pašas Vācijas aizdoto naudu.

    5) Jebkura valūtas maiņa nest valstij un tās iedzīvotājiem zaudējumus, kas iespaido dzīves dārdzību, tādējādi pakļaujot tautu vēl lielākam nabadzības riskam un jaunam emigrācijas vilnim.

    6) Vienotības un Latvijas bankas apgalvojums , ka Latvijā ienāks investīcijās ir maldinošs. Ļoti liels risks, ka atkārtosies 2005-2007.gada periods. Pēc iestāšanās Eiropas Savienībā Latvijas ekonomika tika pārpludināta galvenokārt ar tautsaimniecībai nevajadzīgiem spekulatīviem finanšu līdzekļiem, tika mākslīgi uzpūstas nekustamo īpašumu cenas, algas, valsts izdevumi, kas neizbēgami noveda pie pašreizējās krīzes. Š āds scenārijs jau ir atkārtojies 4.punkta minētajās valstīs.

    7) Dalība ES nav nodrošinājusi nedz izaugsmi, nedz produktīvās investīcijas, nedz iedzīvotāju labklājības tuvināšanos Eiropas līmenim, tāpēc arī apgalvojums, ka Eirozona to nodrošinās ir populisms.

    😳 2004.gada tautas nobalsošanā par iestāšanos Eiropas Savienībā, tika noklusēts, ka tiek balsots arī par eiro ieviešanu nākotnē, baidoties, ka ,to ,atklājot, referendums varētu izgāzties. Š obrīd situācija ir mainījusies, un Latvijas tautai ir tiesības izteikt savu viedokli šajā jautājumā. Par to, ka nedrīkst, ir izteikušies politiķi, kas nepārzina tiesību zinātnes un vēlas pakalpot Briselei ieviešot eiro. Piemēram, Dānijā, kas ir ES, 2000.gadā tika rīkota tautas nobalsošana par eiro ieviešanu, kurā tauta nobalsoja pret.

    9) Ietaupījums uz valūtu konvertācijām ir maldinošs, nav garantijas, ka bankas nepalielina komisijas maksas, kas ir tikpat lielas kā valūtu konvertācija vai pat lielākas. Tieši , pretēji, valūtu konvertācija ir izdevīga Latvijai, jo sadārdzina importa preces un samazina valsts importu attiecībā pret eksportu

    10) Tiek skandināts, ka Igaunijā arī ir eiro, bet Igaunija iestājās nesen un sekas vēl nav redzamas. Pietam, Igaunija iestājas bez valsts parādiem un budžeta deficīta.

    #293604
    shadowmangb
    Participant
    #293605
    aoma
    Participant

    Š aura pierīte laikam esi – NAV svarīgi vai man ir tādi fakti vai nav. Svarīgi ir tas, vai esi gatavs ZIŠ…OT. Jebkurā gadījumā es tāds neesmu. Ja Tev tas liekas normāli, man atliek tikai nožēlot, cik zemu ir kritusi audzināšana ierindas pilsoņu ģimenēs.

    #293606
    aoma
    Participant
    #293607
    WordPad
    Participant

    Vai tu dzīvo bandītu ģimenē? Bratva savējos kriminaļčikus neizdod. Tad tādu audzināšanu nudien neapskaužu. Tāpēc, jau esam tādā krīzē – viens piesedz otru un visi zog. Tad KÄ€DAS pretenzijas tev var būt, ja pats neesi ne ar ko labāks to netieši atbalstot?

    #293608
    aoma
    Participant

    Ja Tu domā manus vecākus, nē, viņi nebija bandīti, pats esmu privātuzņēmējs, bērni vēl mācās. Tu iesaki stukačot par visu, kas nav pa degunam? Piedod, esmu piedzīvojis laikus, kad tā bija norma un izskatās, ka tagad atkal cenšas šo kārtību atjaunot. Kā jau teicu, mani audzināja, ka sūdzēties ir slikti, un netaisos savus uzskatus mainīt.

    #293609
    WordPad
    Participant

    Nelikumībām nav jāpaliek tādā nebeidzamā Don Kihotiskā mēslu virpulī, kas dažu ļaužu gaudās cirkulē pa internetu. Kāda jēga, ja nedara neko lietas labā kurnot, ka viss ir slikti, bet pašam piesedzot kādas nelikumības. Kas attiecās par tiem laikiem, tad es gluži nevilktu paralēles ar šodienas situāciju. Tā laika “Nenozagi no valsts, nozagi savai ģimenei” jāaiziet vēstures mēslainē. Gan jau bija kādi, kas brutāli stučīja, lai izkalpotos, skaudības, baiļu iedzīta pienākuma dēļ, bet tagad VALSTS NAV abstrakts proletariāta tētuks, kuru mazliet apzagt neskaitās grēks. Valsti veidojam KATRS no mums, tā ir MŠªSU NODOKĻU nauda, bet tikumus, kā redzams, jau nav tik viegli mainīt. P.S. Katram, protams, ir tiesības palikt pie sava viedokļa.

    #293610
    jonjs
    Participant

    Oficiālā valdības pozīcija ir tāda, ka Lats ir piesaistīts Eiro ar nemainīgu krusu pret Eiro. Tīri teorētiski Latvijas Lats jau ir Eiro.

    Vēl arī banku darbinieku stāsta par milzīgajām iespējam, ko sniegs Eiro, bet BANKAS ir augļotāju kompānijas, kuras pat bībelē tiek apliktas. Tas ir bībelē augļotāji tiek saukti par lielākajām ērcēm uz sabiedrības daļas, kas kaut cik kaut ko ražo un dara lietas labā.

    Jāsaka gan, ka Latvijā ražošana ir vāja, lai neteiktu, ka Latvija patērē citu ražojumus un visi tie frīki, kas fano par iPoniem, planšetēm un citu man uzdzen šermuļus, jo Latvija tērē naudu, kas nāk nezin no kurienes.

    Latvija ārējais parāds aug katru gadu un neizskatās, ka kāds īpaši censtos kaut ko darīt lietas labā. Un tas ir dīvaini. Tūlīt pateikšu, ko tādu pēc kā mani nosauks par NACIĶI, bet vēl mums ir blakus spēcīgs kaimiņš austrumos, kas varētu ražot, bet neskatoties uz savām iespējām viņi pārdod savus resursus un viņu tauta dzīvo ne labāk kā mēs, toties Imperiālistiskās tieksmes viņi nav atmetuši. Paši savu valsti ar milzīgu iespēju gūzmu sakārto nevar, toties mēģina mācīt mūs dzīvot un grib atjaunot impēriju. Tā kā par RUBLI tās arī nav tukša runas.

    Visdrīzāk es esmu par Eiro nekā pret, bet Latvija ir lielā pakaļā un ne jau kaimiņu dēļ, bet iekšējās korumpētības, bezatbildības, neuzņēmības un muļķības dēļ.

    #293611
    Evers
    Participant

    @aoma Pirmo reizi, kad redzēju, nāca pretim, pasveicināju “Nihao” , nabags pārbijās, ka viņu kāds viņa mēlē uzrunā. Bet tad bija dikti priecīgs, citu reizi atkal satiku, tad tīri labi papļāpājām. Atbraucis te ar sievu un meitu, strādā slimnīcā, patīk te daba, tīrība, nepatīk dārgās elektropreču cenas 😀 . Ja visi ķīniešu iebraucēji būs tādi – lai brauc cik grib, pastalnieki var dancot pret sienu 🙂


    @Crow
    Tās skolniecītes jau tikai interneta bildītēs ir. Biju ar mugursomu plecos aizskrējis uz to nostūri izlūkos, bet nu kā aizbraucu viens, tā arī atbraucu viens (brunču medības īsti nebija mans mērķis 😀 ).

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 55 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā