Vajag aizņemties ārējo USB HDD

Sākumlapa Forumi Hardware Atmiņas (HDD, RAM, Flash) Vajag aizņemties ārējo USB HDD

Tiek skatīts 8 ierakstu – 21 līdz 28 (no 28 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #316214
    Anonīms
    Neaktīvs

    Un kālab redzētas filmas taupīt,noskaties un izdzēs.Pasaulē tik daudz labu filmu un visām tāpat nepietiks vietas.Tas pats ar mūziku.

    #316215
    Crow
    Participant

    Te no vienas puses taisnība. Nē, nu var būt daži favorīti, bet man arī visi iespējamie datu nesēji ir 95% piekrauti ar mantu, ko, visticamāk, nekad otrreiz neskatīšos, neklausīšos, neizmantošu. To ir jāārstē, tas ir kaitīgi…

    #316216
    shady
    Participant

    1) Ir filmas, kuras ir vērts saglabāt, it īpaši tad, ja nedzīvo viens. It īpaši tad, ja cieņā ir LV tulkojums ar labu attēla kvalitāti, lai pēcāk nav ar uguni jāmeklē.

    2) Ja ir bērni, tad arī nākas iekrāt bērnu/pasaku filmu kolekciju.

    3) Nereti mēdz būt arī tādas situācijas, kad jāpaķer skatāmais priekšdienām. Nesen pat ieķēru dokumentālo filmu paku, kas svēra virs 150GB – nu un? Man uz sitiena nav ne laika ne vēlēšanās to skatīties – šobrīd esmu noskatījies tik vienu filmu, bet pārējās izšķirošu un noskatīšos varbūt tik gada laikā. Tāpat arī laicīgi parasti ieķeru sev interesējoša filmas, bet skatos tik tad, kad uztaisu sev filmu vakaru (un tas, saprotami, ka nenotiek katru dienu, bet, kad uznāks luste – man būs no kā izvēlēties). Rezultātā man no 4TB diska – puse jau pilna (ok, viss jau nav tikai filmas), bet neredzu arī jēgu iespringt. Kad vajadzēs, tad nodzēšišu redzātās filmas, kurām neredzēšu vairs aktualitāti.

    A, pēc principa – “noskaties un izdzēs” – vairāk ir piemērots tiem, kam dzīvo vieni. Man atkal ir tā, ka ir filmas, kuras skatos viens, ir kuras kopā ar sievu, ir kuras pat redzēt negribi – bet to skatīsies citi. Un nodzēst filmu ar uzreiz nevar – varbūt filmu vēl skatīsies viens lielais puika, tad vēl otrs…un par mazo bērnu filmām nerunājot – tās sīkie var malt 100x un neapnīk…

    200GB mūsdienās tas ir smieklīgi, tur nu par visiem 100 jāpiekrīt lietotājam – Ralfie. Vienīgais, kas nāk prātā, ja knapinās ar vienu laptopu, kuram ielikts tik viens SSD / mazs HDD disks. Saprotu, tagad jau tas modē – visi lieto / pērk tik laptopus. Man arī mājās ir vairāki, lai viens otram netraucētu, bet visa lielā krātuve ir uz centrālā PC.

    #316217
    Anonīms
    Neaktīvs

    Tā jau laikam ir.Katrs mums savādāka situacija.Man bērni izklīdusi un nevienam nekas nav jātaupa,bet sievai pašai savs lapsis.Tā jau ar pievandījuse pilnu ar krievu ziepenēm ,kuras es ciest nevaru.Man pašam ir tikai fotografijas un no filmām “games of trones” pēdējā sezona,lai neaizmirstu par gāja runa kad iznāks nākoša.Š o filmu es patiešām gaidu.

    #316218
    m_janis
    Participant

    Kā smiejies “Būtu man jūsu problēmas” :D. Drīz jau 7 TB būs pilni (nu jā, jādala ar 2, jo viss ir 2 eksemplāros) un praktiski tur ir tikai dažas novilktas filmas (neinteresē un neskatos) un kādi pārdesmit GB mūzikas.

    Visu aizņem paša filmētie video (jau sākot ar digitalizētiem VHS un tagad FullHD, galu galā video/foto ir mans maizes darbs jau vairāk kā 20 gadus), kas ir gan izejmateriāla, gan gatavajā formātā, tāpat daudzu gadu foto arhīvi (gan digitalizēti negatīvu/dipu krājumi – vēl procesā, jo negatīvo filmiņu skaits ir tūkstošos), gan pēdējo gadu darbi gan RAW, gan apstrādātie TIFF vai JPG. Gigabaiti aizpildās ne pa mēnešiem, bet dienām un domāju, ka 10TB disks x 2, ja parādīsies, drīz vien būs iztikas minimums.

    200GB HDD – laikam nošautos momentā, ja ar tādu būtu jāiztiek.

    #316219
    Aldis
    Participant

    Nu man līdzīgi. Ap 3TB ir mana infa – paša darbi, mūzika, safotografētā draza, video.. e.t.c.. stuff.. kas ir izmētāta dublikātos… vismaz divos eksemplāros…

    Tieši ar 100-200GB pat īsti nezinu ko pasākt, izformatēju un nolieku plauktā… pārējos, kā bekapdraivus, vai kā savādāk izmantoju. 🙂

    #316220
    msh
    Participant

    Kurš tur no tiem trīs punktiem ir smieklīgs, ralfij?

    200 GB cietucis – nu ķipa mazs? Pamazs ir, bet man vairāki “tikai muderno” piekritēji stāsta ka viņiem uz cietuča īpaši nekā daudz nav – visa mūzika un filmas internetā.

    IDE – ja nemaina kompjus, veselus kompjus, kā zeķes, tāda manta aizķeras. Man, piemēram, nu jau ir veseli divi SATA cietuči – 500 GB seagate pipeline HD un nu 2 TB seagate HD2, vai kā viņš tur saucās – un vairāk kā 10 IDE cietuči, līdz pat diviem gabaliem 250 GB WD caviar. Momentā, kad nav vajadzības pēc n gigabaitiem filmu un mūzikas, pietiek atliektiem galiem, vienīgais iemesls kāpēc mūsdienās nevarētu sistēmu griezt no, teiksim, 10 GB cietuča ir tas ka tie cietuči ir relatīvi lēni un fiziski nolietojušies.

    Optiskie datu nesēji – atkal, ja neaizraujas ar visa regulāru ielādēšanu atkritumu spainī, tāda manta aizķeras lielos daudzumos. Tā kā es esmu cītīgi nelasāmus diskus vai tādus, ko nekad nelietošu, metis ārā, nu man varētu būt vairs tikai pārsimts diski atlikuši. Bonusā vēl visādi fiziski audio atskaņotāji kas ripuļus atskaņo. Bez USB datu nesējiem es varētu iztikt [neskaitot ierīces, kuras var lietot par datu nesējiem, bet kuras nav domātas ar šādu primāro funkciju], bez optiskajiem gan būtu sūdīgi.

    #316221
    Ralfie
    Participant

    32 gadi.. ir pieredze neglabāt uz veciem diskiem bekapiem bekapus..

    pašlaik nasiem un disku masīviem pērku Hitači konsjūmeru diskus

    https://www.kurpirkt.lv/cena.php?q=hgst+deskstar+nas

Tiek skatīts 8 ierakstu – 21 līdz 28 (no 28 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā