Vista vs XP vs …

Sākumlapa Forumi Notepad.lv Aptaujas Vista vs XP vs …

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 38 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #175388
    shady
    Participant

    Sid wrote:

    Un kāda jēga no XP pāriet uz Ubuntu?


    Kāpēc ne?

    #175389
    shady
    Participant

    Es piekrītu, ka ubuntu nav tas labākais (tīrākais, ātrākais utt) distrs, bet nu kamŠn – nav jau arī zemē metams.

    Galvenais, ka tas ir bezmaksas, viņš ir diezgan draudzīgs lietotājiem => un sākt mācities pamatus noteikti ar ubuntu var!

    Padomā – kas galvenokārt aizbaida prom cilvēkus? => Jo viņiem kaut kas nesanāk, bet vēl nav iemācījušies, tāpēc atgriežas pie ierastā windows, kurš patiesībā no dažiem kritērijiem ir pat grūtāks/sarežģītāks/neērtāks par linuxu!

    Uz ubuntu cilvēkam pamatā viss iet – pārējo iemācīsies ar laiku, ja būs tāda vēlēšanās.

    Sid – zini ko es esmu sācis likt uz datoriem, kuru lietotāji ir “vecmāmiņas”? => Ubuntu (vai kādu citu) linuxu!

    #175390
    shady
    Participant

    Sid wrote:

    Aaagha… Un lūk rezultāts: retard baby,


    Es neaizmirstu iedot visas vajadzīgās paroles + paskaidrot kam viņas ir domātas.

    Gan iedot instrukciju – kā iesākt darboties ar jauno sistēmu utt.

    #175391
    Creep
    Participant

    to variantu arii pamaniiju 😀 . baigais servera tureetaajs atradies :duno: . nafig gramstiities tur kur tev nav nekaadas sajeegas?

    #175392
    samurajs
    Participant

    Nē, ja reiz shady ubuntu reklamē – es ar iespamošu :devil:

    Manuprāt ubuntu tieši omītēm domāts, jo tur gandrīz visu var izdarīt nelietojot konsoli, resp. omīte jau pašu Linux neredz, bet tikai Gnomi un tās iespējas! Viņai jau ar to pietiks, bet ja kāds grib ko patiešām iemācīties Linux lauciņā – tikai ne ubuntu!

    #175393
    shady
    Participant

    samurajs – Nepiekrītu!

    Sākt ar “īstu vīru” OS…tas domāts priekš cilvēkiem, kas ir ar IT novirzienu.

    Kādēļ “parastajam” cilvēkam būtu jāzin tas??? Parastam cilvēkam nav jāmāk instalēt ne windu, kur nu vēl to konfigurēt, sakārtot. Kādā ellē ratā viņam jāzin vēl konsole un kas tamlīdzigs?

    Tā kā…ubuntu lietotājam ir ļoti piemērota sistēma.

    #175394
    samurajs
    Participant

    Es tachu jau konkreeti izteicos- omiiteem u.c. kam nevajag zinaat, kaa tas viss straadaa – buus labs tas pats ubuntu un arii Win98 😀

    #175395
    samurajs
    Participant

    Sid: omītēm nevajag next next finish, viņām vajag tikai max lielu pogu “draugiem.lv” 😀

    Tikko 1 blondīni (ne omīti) telefoniski instruēju, kā lejuplādēt un instalēt jaunāko nVidia draiveri… es pat nosvīdu! Saproti, ja jāsaka- spied uz download link, kas atrodas 5 cm no labās malas un 15 cm no augšas, tad izvēlies “Saglabāt uz desktopa” (un tad vēl jāstāsta kā tikt pie tā desktopa!) sirmus matus var dabūt… Kaut kā jau beigās uzinstalējās, config gan pārcēlu uz rītdienu :devil: 😀

    #175396
    shady
    Participant

    Kādēļ lietotājam būtu jāinstalē video draiveris, jākonfigurē xorg un vēl sazin kas, ja to jau ir izdarījis tas, kurš liek sistēmu?

    P.S. – Pēdējā laikā nemaz nav sanācis līst iekšā xorg, jo viss parasti notiek bez tā, protams, gadās izņēmumi, bet pamatā nē.

    Un uzinstalēt videokartes draiveri nav sarežģītāk par to – kā uzinstalēt programmu 😛

    #175397
    samurajs
    Participant

    Sid wrote:

    Aha, bet tagad tā: iedomājies, ka Tev viņai ir jāizskaidro kā uzinstallēt video draiveri, pirms tam izstāstot, kā izslēgt GUI un vēl pēc tam – kā sakonfot xorg.conf, kas tad ir vieglāk? 😀

    Sid: kad tu pēdējo reizi esi konfojis xorg.conf? Pēdējās versijās ar rociņām tur vairs nav ko darīt, tās lielās izšķirtspējas tabulas pazudušas, tāpat vsync, hsync un daudz kas cits… viss tiek darīts grafiski nVidia panelī.

    Vispār ar Envy uzmest draiveri linuksim ir vieglāk nekā tikt pie attiecīga Windows draivera.

    #175398
    shady
    Participant

    Sid – Es linuxu esmu licis gan cilvēkiem (veciem un jauniem), kuri bija lietojuši windows, gan tiem, kuri agrāk vispār nav lietojuši NEKÄ€DU sistēmu.

    => Tie, kas arī piekrīt, ka liek linux, tie arī nav sūdzējušies.

    Es, Sid, neizprotu tavu teikto par to sarežģītību, ja jau pat vecs cilvēks var mierīgi lietot datoru ar uzstāditu linuxu, gan jauns students, kurš datoru izmanto izklaidei un darbam, tad neizprotu tavu sūdzēšanos…nu ok, varbūt tev lēni pielec….nejau visi cilvēki ir vienādi.


    Edited: Iespējams, ka dators nav priekš tevis….

    #175399
    shady
    Participant

    End-jūzerim NAV jāinstalē OS, ne tā jakonfigurē!

    Vispār jau, piemēram, ubuntu uzinstalēt end-jūzerim ir daudz vieglāk nekā windows, jo pēc parastas instrukcijas (ja tāda ir vajadzīga) var next.next..next finish uzlikt un sistēma ir praktiski gatava darbam + jāuzmet vēl vajadzīgais.

    Toties liekot windows => jāzina par FW, jāmāk tas nokonfigurēt, jāliek AV, jāizsargājas no vīrusiem, limitētie akounti utt…

    End-jūzeriem linux kā desktop sistēma ir pat ļoti ieteicams, jo viņš viņu nesačakarēs un nebūs jāpārliek ik pēc pārs mēnešiem!

    #175400
    shady
    Participant

    Lietot ikdienā admina akountu uz windows…to nu gan es neiesaku….

    Ak nu šausmas…grūti uzlisntalēt uz linux softu? Pārs klikšķi un gatavs….

    Un to, ko end jūzeris vēlas piekonfot – to arī var mierīgi darīt uz grafiskās vides…

    #175401
    shady
    Participant

    Sid – te būs piemērs:

    => https://datuve.lv/forums/49890/Ja_kads_iegaja_faila_no_temas_Cik_droshs_ir_shis_fails_(Virus)

    Un izlasi īpaši #3 un #4 postu.

    #175402
    samurajs
    Participant

    #175403
    shady
    Participant

    Pag, pag, smauraj, te ir tēma “Tēma: Vista vs XP vs …”, kas var būt ari “Tēma: Vista vs XP vs ubuntu”:P

    #175404
    afigel
    Participant

    bl ejiet nokompileejiet kerneli.

    #175405
    rajah
    Participant
Tiek skatīts 21 ieraksts (no 38 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā