Windows 7 UEFI reinstall

Sākumlapa Forumi Software Windows Windows 7 UEFI reinstall

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 10 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #161478
    juris.svins
    Participant

    Labdien,

    es aizmirsu paroli windows 7 oem (atsevišķi pirkts) uefi (Legālai versijai), ko uzinstalēju pirms nedēļas. Kad sapratu ka neatcerēšos gribēju pārinstalēt ar disku, bet tas nepalaidās. Tad paņēmu ubuntuX usb instalāciju un ar tās palīdzību nodzēsu visu disku. Un tik un tā nepalaižas. Jautājums ko tagad darīt? Bija ideja nodzēst uefi atslēgas, bet negribas riskēt tāpēc gribēju paprasīt forumā vai tas dos rezultātu? Windows ir Windows 7 profesional oem, cik saprotu tad paredzēts vienai mātesplatei un pārinstalējams. Vai dzēst atslēgas?

    #321156
    m_janis
    Participant

    Minēšu – tas uefi versijai domātais (hmmm, interesanti) uzinstalēts uz GPT partīcijas ? Nu tad protams, parastā versija no DVD nespīd – vai nu sagatavo speciālu instalācijas flešku, vai nones GPT un liec uz MBR (ja vispār iespējams). Google > how to install windows 7 on gpt partition > lasi un dari.

    #321157
    Andron MacBeton
    Participant

    30€

    #321158
    juris.svins
    Participant

    GPT versija, bet tā kā es nepārinstalēju, kā vajag, tad iespējams mātesplate neļauj palaist instalācijas disku. Uz MBR vispār nav iespējams, jo kad pirmo reizi mēģināju instalēt tad atļāva tikai UEFI. MBR instlācija pēc restara negāja.

    #321159
    juris.svins
    Participant

    Vēl gribēju piebilst, ka man nevajag uzinstalēt, bet gan pārinstalēt un man to neļauj, jo pirmajā reizē caur ārējo dvd rakstītāju es varēju uzinstalēt, bet tagad man neļauj. Aizdomas, ka kāda no atslēgām neļauj.

    #321160
    m_janis
    Participant

    Un vai runa par laptopu vai PC (kāda MB), tas mums, protams jāuzmin. Kā arī – nesaku ka nav, bet neesmu neko dzirdējis par UEFI (pareizāk, GPT) domātu Windows 7 , vismaz oficiāli izdotu nē.

    Ar ko atšķiras uzinstalēšana no pārinstalēšanas (nu jā, var jau neformatēt un Old windows mapi izmest vēlāk ?

    Esi pārliecināts, ka mēģini instalēt tādu pašu versiju, kāda bija vecā (Home, Pro, OEM, Retail u.t.t.)

    Kādas vēl uefi atslēgas tu taisies dzēst un kā to domā izdarīt ?

    Bet vispār, spriežot pēc jautājumiem – jāsaka betona vārdiem – samaksā kādam kurš saprot ko dara.

    #321161
    juris.svins
    Participant

    PC ASUS B85 PRO GAMER. Bios advace modā secure bootā zem oa type man ir 4 atslēgas. PK KEK DB DBX visām raksta blakām Loaded.

    #321162
    juris.svins
    Participant

    Man vienkārši bail, ka vienā no šīm atslēgam ir saglabāt windows 7 licenze, jo cik saprotu šo windows versiju piesaista mātesplatei.

    #321163
    juris.svins
    Participant

    Visticamāk man pirmoreiz ļāva instalēt tikai uefi modā 3TB cietā diska dēļ.

    #321164
    Crow
    Participant

    Labi, var bakstīties, censties mācīties. Bet te tak ir pilnīga faking katastrofāla putra… :/

    * OEM produkta atslēgai ar Secure Boot un tā atslēgām nav *nekāda* sakara. Nemaz nav. Negrāpsties gar tām. Un vispār Asus B85 PRO GAMER nav OEM plate, tā kā produkta atslēga tur nemaz nevar atrasties.

    * GPT diski būtojas arī Legacy modē. Protams, GPT 3 TB diskiem ir praktiski obligāts. Ja Windows 7 jādabū uz šī diska, tas vispirms jānoformatē uz GPT ar citiem līdzekļiem, jo Windows pats pie Setup to nesapratīs, taču gatavu jau pieņems.

    * Windows 7 disks var nebūtoties UEFI modē, jo vecākajiem DVD nav EFI bootloaderis. Risinājums – jātaisa pašam. Vēlams gan uzreiz USB.

    * Var gadīties, ka tava diskmašīna ir tāds hlams, kas vispār nestrādā UEFI modē, tā kā USB ir vienīgā cerība.

    Vobšem jāņem un jātaisa pašam no UEFI install flašs no jaunākā MSDN 64-bit ISO, kas dabūjams. Iesaku ar Rufus.

    Ja pašam neiznāk, dod betonam 30 naudiņas (lai gan jamais gan jau vienkārši izslēgs Secure Boot un uzliks Legacy). Ja arī tad nekas neiznāk, izslēdz Secure Boot pats, liec Legacy Mode un mauc.

    Un citreiz tādos gadījumos pārslēdz uz Off/Legacy, iebūtojies no NT Password Reset, nones paroli, ieslēdz tos brīnumus atpakaļ un staigā laimīgs, un nevis uzreiz dzēs visu nost kā tāda stulba vista.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 10 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā