Ierīces

Apple sāk sniegt pašaplabošanas pakalpojumu Eiropas valstīs

iPhone 12 un 13 lietotāji un daži Macbook īpašnieki varēs paši salabot savas ierīces, iegādājoties detaļas, rīkus un skatoties tiešsaistes pamācības. Taču tehnoloģiju gigants brīdināja, ka, ja remonts neizdosies, esošā garantija vairs nebūs spēkā.

Pēc kampaņas dalībnieku spiediena Apple 2021. gada novembrī sāka sniegt šo pakalpojumu ASV.

Tiesības veikt remontu” kustības dalībniekus bija sarūgtinājusi stingrā Apple kontrole pār šo procesu, kas, viņuprāt, kaitēja neatkarīgajiem veikaliem un sadārdzināja lietotājiem defektu novēršanu.

Tomēr ASV pakalpojums ir ticis kritizēts par to, ka vidusmēra patērētājam tas ir pārāk sarežģīts. Tehnoloģiju žurnālists Braiens Čens laikrakstā New York Times savu mēģinājumu salabot iPhone 12 aprakstīja kā katastrofu. “Es iznīcināju sava iPhone ekrānu pāris sekunžu laikā ar nelabojamu kļūdu,” viņš rakstīja savā rakstā.

Apple operāciju vadītājs Džefs Viljamss min, ka klientiem jābūt “vairākām droša, uzticama remonta iespējām”. Taču uzņēmums apgalvo, ka tikai tiem, kas “jūtas komfortabli” paši veikt remontu, vajadzētu mēģināt to darīt.

Piemēram, lai noņemtu un pēc tam nomainītu ekrānu iPhone 13, kuram ir 81 lappuses gara remonta rokasgrāmata, ir nepieciešami 16 rīki un jāveic 61 darbība. Remonta iespējas ietver bateriju, ekrānu un tālruņa korpusu nomaiņu.

Apple jau iepriekš reaģēja uz kritiku par remonta izmaksām, 2019. gadā paziņojot, ka ir zaudējis naudu no ierīču remonta pakalpojumiem. Tehnoloģiju uzņēmumi arvien vairāk tiek spiesti pagarināt aparatūras kalpošanas ilgumu gan finansiālu, gan vides aizsardzības apsvērumu dēļ.

  1. Pilnīga bezjēga. Lai būtu tiesīgs taisīt remontus, tev jānomā dārgi remontkomplekti uz ierobežotu laiku, ar milzīgu drošības naudu, jāslēdz līgums par viņu tiesībām veikt reidus pie tevis. Daudz netrūkst, ka niere jāatstāj viņu rīcībā kā nodrošinājums. Un detaļas remontam iegādāties var tikai pie viņiem pa viņu noteiktu maksu. Nē, paldies, tādu remontēšanas iespēju varat iebāzt sev, kur vairums tikai papīru klāt liek.

Atbildēt

Līdzīgi raksti