Dators vairs nevēlas ieslēgties.

Sākumlapa Forumi Hardware Pamatplates un CPU Dators vairs nevēlas ieslēgties.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #158750
    Tmkks
    Participant

    Sveiki! Raksto no mob, tāpēc īsi.

    Vakar no rīta dators funkcionē normāli. Atnāku vakarā mājās, vairs nestrādā. Lai vieglāk būtu izskaidrot, izveidoju šo video. 😀

    https://www.youtube.com/watch?v=9zSgWTBdMSw

    Ir kādas idejas?

    #301455
    Foxsk8
    Participant

    Tā, ja pareizi saklausiju pīkstienu skaitu, tad sanāk kaut kas ar video karti. Paņem video karti izrauj laukā, ja ir onboard, piespraud tur. Varētu vēl būt operatīvā atmiņa, paņem izņem laukā, iespraud pa jaunu.

    #301456
    piseldaks
    Participant

    Captain obvious! Stulbenim jābūt lai neredzētu ka kautkāds pajols nepareizi uzlicis ventilatoru!

    #301457
    akms47
    Participant

    Fui. Netīrelis. Man, kamēr remonts iet, uz grīdas ir smilšu, rotbanda, vetonīta paliekas utt., bet dators ar villu nav apaudzis. Iztīri datoru un piekrītu foxim – video, kaut gan stulba skaņa, grūti sadzirdēt. Vēl man nepatika (varbūt man likās) kā tavs HDD dauzija galvu ap diska cenrtu pie ielādes.

    #301458
    Tmkks
    Participant

    Izspraudu video’ parspraudu ramus’ bet nekas nemanijas. Papetot sikak, vareja pamanit, ka video karte neskedzasnieksha. Ta lampina, kurai bija jaiesledzas un janorada, ka viss ripo, censas ieslegties, bet tad izsledzas.Ta paris reizes, lidz visbeidzot dators nopikstas.

    Video ir Radeon 2900 Pro. Vai tas nozime, ka karte ir nodegusi pa to laiku, kamer nebiju majas?

    #301459
    Tmkks
    Participant

    Izlasi Velreiz. No rita stradaja, pec darba vakara vairs nesledzas ieksa. Ventilators ta tur stav jau divus gadus un problemas nav bijusas.

    #301460
    Tmkks
    Participant

    Taisniba, bus drizuma jaiztira.

    Ne, ne. Tas nebija cietais, bet gan cd rom. Varu uznemt vel kadu video ar to izpraustu. 😀

    #301461
    Tmkks
    Participant

    Diemzel onboard video nav. Veca plate.

    Kad 2007. pirku, jau tad nebija no tam svaigajam: Gigabyte ga-m565-se.

    #301462
    Tmkks
    Participant

    Vēl tuvāka inspekcija veica sekojošus novērojumus.

    Video kartei ventilators griežas perfekti un tur problēmas nav (ja nu vien nedaudz putekļi).

    Toties pamanīju ko jaunu: Barošanas bloka ventilators nelido kā parasti. Tas tā kā iegriežas uz sekundi iebremzē un iegriežas vēlreiz – nevienmērīgi rotē.

    Tas nozīmē, ka video kartei varētu būt viss kārtībā, bet barošanas bloks ir sācis atdod galus vai ir pārāk piepildīts ar putekļiem?

    Lasīju par datora tīrīšanu ar gaisa strūklu. Tā kā uzpūst ar muti, bet spēcīgāk. Š…emot vērā, latvieša domāšanu un to, ka tāda veida ierīca man nav pieejama, vai benzīntanka gaisa pūtējs derētu? Piedodiet par dumjo jautājumu.

    #301463
    Tmkks
    Participant

    Ar katru reizi jauni novērojumi.

    Ieslēdzot datoru, procesora ventilators sāk griezties, bet ātri vien padodas un beidz to darīt. Kāds šim ir izskaidrojums?

    Š…emsim vērā, ka vakardien no rīta viss vēl rūcēja bez problēmām, bet vakardienas vakarā vairs nekas nestrādāja un dators pa dienu nebija ieslēgts.

    #301464
    Stat1CX
    Participant

    Ieliec karti cita kastē un pārbaudi. Nekas cits šeit nelīdzēs, kā vien katras detaļas pārbaude citā kastē, līdz atradīsi vainīgo.

    #301465
    piseldaks
    Participant

    Daunis bezcerīgs. Tādam kompi nevaig.

    #301466
    Tmkks
    Participant

    Paldies par vērtīgo komentāru, korektā latviešu valodā. Nemaz nezināju, ka dators man nav vajdzīgs. Tūliņpat metu visu kasti ar saturu ārā pa logu.

    Ceru, ka Tavs padoms noderēs arī citiem, kas nav ar datoriem uz Tu.

    #301467
    Tmkks
    Participant

    Tā arī ir jādara. Š…emot vērā, ka viss griežas, tikai video kartes sarkanā lampiņa nespīd. Ja nu kas, jādomā par alternatīvām kartēm ar ierobežotu budžetu.

    #301468
    akms47
    Participant

    Tas nav ram’u signāls. Protams, vari ar dzēseni gan ramu, gan videnes kotaktus tīrīt. Bet iesaku pamēģināt iespraust citu videokarti.

    #301469
    piseldaks
    Participant

    Lai uzkarsētu arī to un nokautu? 🙂

    #301470
    grisha
    Participant

    Foxsis jau tev atbildeeja.

    “Es kaut kad driizumaa tiiriishu putekjus”. Tie pashi puteklji arii var buut vainiig, to nepadomaaji? Ar tiem putekljiem vareeji mieriigi kaut ko nobeigt.

    Muusdien jaunatne. Riebjas vienkaarshi. AUtor, tev patiik staigaat piekakaataas apenees? To pashu paprasi arii kompim.

    Piedzen pilnu ar putekljiem un briinies ka nestraadaa.

    Dlja osobo tupih, ir pilns nets ar shiem kljuudu pazinjojumu atshifreejumiem. Tev, cik sapratu, bija viens garsh, divi iisi. Nu i meklee, kas vainiigs.

    Es gan zinu, kaads buus naakoshais jautaajums, jo “gudri” tiks norauts procis.

    #301471
    Tmkks
    Participant

    Sveiki vēlreiz!

    Beidzot sanāca pārbaudīt vai video karte darbojas citā kastē un atbilde ir – jā! Pašreizējā video karte darbojas citā datorā un var pat palaist spēles bez problēmām.

    Kas varētu būt nākamais solis, lai identificētu, kas tieši ir vainīgs pie datora nevēlēšanās slēgties iekšā?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā