Latviešu Translits v2.0

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Noderīgas saites Latviešu Translits v2.0

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 36 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #179362
    ob1
    Participant

    Eu, točna laba lieta. Es jau sen domāju, ka latviešu valodā ir jāiznīdē tās garumzīmes un mīkstinājuma zīmes. Nu nafig tās vajag? Tās rada tikai problēmas… kaut vai īsziņās…

    Vajadzētu ieviest translita konvertieri ofisa programmās… sākumam, lai tauta pierod… pēc tam varētu ar laiku pāriet uz translitu. Oficiāli.

    Nopietni, Paldies autoram par pūlēm.

    #179363
    Maris77
    Participant

    ob1 Tu esi ģēnijs. 🙂

    #179364
    ob1
    Participant

    jā, es zinu. bet aizsūti PM ķirzakam, viņš vēl joprojām tam netic.

    #179365
    daGrevis
    Participant

    ob1 wrote:

    Eu, točna laba lieta. Es jau sen domāju, ka latviešu valodā ir jāiznīdē tās garumzīmes un mīkstinājuma zīmes. Nu nafig tās vajag? Tās rada tikai problēmas… kaut vai īsziņās…

    Tas bija nopietni?! 😀

    Nu ja ko vajag tulkot, tad var letonika.lv, translate.google.lv…

    Ja vajag ko pārkonvertēt, tad https://laacz.lv/tmp/conv.php (kā jau minēja)…

    #179366
    ob1
    Participant

    jā, tas bija nopietni. Man joprojām nav translita spellčekers ofisa programmām. Ja zini kādu, tad iemet linku.

    #179367
    samurajs
    Participant

    Hey programmētāji, uztaisiet kāds https://laacz.lv/tmp/conv.php kā patstāvīgu aplikāciju! Ja vēl pievienotu pārslēdzamu ķirzakotāju – vispār būtu super! 🙂

    #179368
    ob1
    Participant

    Samuraj, par terminu “ķirzakotājs” +100.

    #179369
    Maris77
    Participant

    Krievi ļoti necieš lošus, kas neprot rakstīt kirilicā, viņiem lielākajā daļā forumu ir poga translit, kur latīņu burtos rakstīto automātiski pārvērš kirilicā. Pie mums vajadzētu ieviest līdzīgu fišku.

    #179370
    WerNeo
    Participant

    Maris77. Krievijas krievi patiesi necieš translitu… Bet Latvijas krievi, tajā vien māk rakstīt (nereti tā šķiet). 🙂 Tāpēc, te vairāk ir nevis nacionalitātes jautājums, bet lietderības.. Apmēram: “Vai vajag?”

    #179371
    Maris77
    Participant

    WerNeo wrote:

    Maris77. Krievijas krievi patiesi necieš translitu… Bet Latvijas krievi, tajā vien māk rakstīt (nereti tā šķiet). 🙂 Tāpēc, te vairāk ir nevis nacionalitātes jautājums, bet lietderības.. Apmēram: “Vai vajag?”

    Nu nezinu ar kādiem Latvijas krieviem tev ir darīšana. Manas draudzenes meita jau no desmit gadu vecuma izvēlas datorprogas krieviski un raksta kirilicā. Un cik redzu viņas paziņu loks dara tieši to pašu, ko nevar teikt par latviešiem, kas tikai domā kā angliski kaut ko uzskrebelēt un noriet savu dzimto valodu.

    #179372
    WerNeo
    Participant

    Es pats esmu viens no Latvijas krieviem. 🙂 Un māku rakstīt gan translitā, gan tiešajā. Tomēr sevi vairāk uzskatu par latvieti (eh kā daudziem nacionālistiem tas nepatīk). 🙂

    #179373
    ob1
    Participant

    Maris77, iebildīšu. Cik man zināms – nav tādas valodas – latviešu. Tas tik tāds politiķu izdomājums, lai pakļautu tautu. Netici? Tad iedomājies, ka ventiņš aizbrauc uz Ludzu un mēģina kaut ko sarunāt…

    😀

    Ja runājam par “oficiālo” latviešu valodu, tad tā mirst. Jo zinātne vairs to neizmanto. Tas ir beigu sākums.

    #179374
    APOC
    Participant

    Maris77 wrote:

    Krievi ļoti necieš lošus, kas neprot rakstīt kirilicā, viņiem lielākajā daļā forumu ir poga translit, kur latīņu burtos rakstīto automātiski pārvērš kirilicā. Pie mums vajadzētu ieviest līdzīgu fišku.


    Reizēm translit pogas izmantošana tekstu padara vēl nelasāmāku. Ne visu tekstus tā poga padara lasāmākus. Ir gadījušies tādi gadījumi, ka vai nu! Ka beigās jālūdz bezmazvai uzzīmēt…

    #179375
    Maris77
    Participant

    APOC wrote:


    Reizēm translit pogas izmantošana tekstu padara vēl nelasāmāku. Ne visu tekstus tā poga padara lasāmākus. Ir gadījušies tādi gadījumi, ka vai nu! Ka beigās jālūdz bezmazvai uzzīmēt…

    Reizēm ejot pa trotuāru no jumta nokrīt ledus gabals un nosit cilvēku. Ko tagad darīt? Varbūt vairāk pa trotuāru nestaigāsim?

    P.S. Paši jau mēs darām visu lai latviešu valoda mirtu. Vajadzētu tomēr saprast , ka tā ir mūsu valoda un mūsu bagātība.

    #179376
    daGrevis
    Participant

    Kur problēma kādam uztaisīt programmu, kas, ja iezīmē tekstu un kliko’ pareizo pogu, attiecīgos burtus pārvērš no, piemēram, „aa” uz „ā”? 🙂 Tā nemaz nevarētu rasties „stulba tulkojuma” problēmas, jo Tas nedomā ko tulko, Tas tikai pārvērš burtus… 🙂

    #179377
    Crow
    Participant

    Galvenais ir ideja, nevis realizācija. Tikai īsts programmētājs to nesaprot 😀

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 36 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā