MSI Z77A GAMING mātes-saplāksnis

Sākumlapa Forumi Hardware Pamatplates un CPU MSI Z77A GAMING mātes-saplāksnis

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #158272
    KristoZ
    Participant

    Cienījamie biedri, vai jums ir kādas atsauksmes/pieredze par MSI Z77A Gaming sērijas mātesdēliem? Konkrētāk metu aci uz šo: https://www.msi.com/product/mb/Z77A-G43-GAMING.html (Achtung! Automātiski atskaņojošs video.) Patriks kaut kā nepārliecināja un uzticību neieviesa, tāpat arī visas spīdīgās nozīmītes un pārējie veikalinga veidojumi refleksīvi rada atgrūžošu reakciju. Un, kaut arī Killerâ„¢ E2200 tīkla kontrolieris līdz divām reizēm palielinot spēlēs pingu :D, tomēr gribētos ticēt, ka tie nav tikai tukši salmi, un Killeru tehnoloģijai pamatā ir arī strādājoša bāze.

    Doma ir to sapārot ar i7-3770K un pārīti 2400 MHz (PC3-19200) operatīvajām, bet tiem iepriekšminētajā platē, acīmredzot, būs jāstrādā OC režīmā – un man nav ne jausmas, cik stabils tas pasākums ir, tādēļ lūdzu jūsu viedokļus. Vai vispār IRL ir ievērojama atšķirība pie tādām un mazākām frekvencēm?

    Pieredze, komentāri, alternatīvas, ieteikumi vai kas cits uz sirds? Laipni lūgti izteikties!

    #297697
    cesedy
    Participant

    “mātes-saplāksnis”,

    “mātesdēliem”.

    Mūsdienās, kad nosauc mātes plati dažādos vārdos, skaities krutāks?

    Riebjas pat lasīt tālāk tavu murgojumu.

    #297698
    drunk_lizard
    Participant

    tīkla kontrolieris līdz divām reizēm palielinot spēlēs pingu

    sit mani nost, nesaprotu, kaa tiikla kontrolieris speej likt datu paketeem pa vadiem, optiku un gaisu skriet 2x aatraak…

    #297699
    akms47
    Participant

    “…kontrolieris līdz divām reizēm palielinot spēlēs pingu….” WTF? KristoZ, kur tu mācījies angļu valodu?

    #297700
    KristoZ
    Participant

    Es dikti atvainojos, ka tā atļāvos ķēmoties – tā ir, ka trijos naktī kaut ko raksta un domā, ka biedri-nūģi sapratīs. 🙁

    #297701
    KristoZ
    Participant

    Norādītajās saitēs (vai tās ievērojāt?) šī brīnumu tehnoloģija ir aprakstīta – tiek izmantoti tādi saukļi kā “CPU atslogošana”, “Windows tīkla steka apiešana” un “pakešu filtrēšana un prioritēšana dzelžu līmenī”. 😕 Bet tā “pinga (jeb aiztures) palielināšana” ir ņemta no apakšējā grafika, ko, nešaubos, ir taisījusi kāda sekretāre, kas diez vai atšķir sistēmbloku no monitora.

    #297702
    KristoZ
    Participant

    Angļu valodu es mācījos pamatskolā. (..un turpinu to visu mūžu darīt pašmācības ceļā) Bet es mazliet šaubos, ka šoreiz valodas barjera būtu problēma. Iztulko šo grafiku savādāk, ja vari:

    [img]https://event.msi.com/nb/faq/images/front/Q5_3.jpg[/img]

    (kaut gan tiešām, ja labi grib, to var arī interpretēt kā pinga samazinājumu; tomēr neuzskatu to par pieņemami korekti attēlotu.)

    #297703
    Crow
    Participant

    1. MSI vispār… ok, esmu aizspriedumains mērglis. Nav jau tā, ka krīt kā maijvaboles, tikai līdzšinējā pieredze bijusi gaužām bēdīga.

    2. Par RAM OC:

    Nē, jēgas nav. Angliski izsakoties, tiek celts bandwidth uz access time rēķina. Nezinu tieši kāds 2400 modelis ir padomā, bet ļoti lielākajai daļai 2400 MT/s parasti ir stipri augstāki taimingi CL un pārējie (CL var būt 11, bet tas Bell Curve labākais gadījums – operācijas tās pašas kolonnas ietvaros; pārējie ir 12, pat 13) un, kas ir pats sliktākais, command rate ir 2T. Pēc formulas:

    t(labākais gadījums) = (1 / MTs) * (CL + CR)

    t(sliktākais gadījums) = (1 / MTs) * (CL + RCD + RAS + CR)

    https://www.hardwaresecrets.com/article/Understanding-RAM-Timings/26/1

    Tas pats 1600@9/1T vien iznāk, tikai čakars lielāks – var gadīties, ka atsakās pacelties tīri dēļ frekvences. Tad vai nu jāceļ VTT un VDIMM, vai arī jāsamierinās, ka 2400 izspiest neizdosies. Tik vien kā krāna staipīšana un IMC mocīšana.

    Parasti jau sanāk un izdodas, bet QVL listē (https://www.msi.com/file/test_report/TR10_2785.pdf) nav testēts nekas vairāk par 1600, lai gan MSI skaļi apgalvo par kaut kādiem tur 3000. Tātad īsumā vispār WTFLOL.

    3. Kamēr citiem parasti ir Realtek, minēto Killer ražo Qualcomm/Atheros. Manuprāt, tā ir arī visa atšķirība. Būtu Intel ar t.s. double-teaming – divu PHY apvienošanu vienā, lai dubultotu ātrumu – , tad varētu vēl padomāt.

    Mazliet no prakses:

    https://www.guru3d.com/articles_pages/msi_z77_gaming_gd65_review_motherboard,7.html

    … kas gan īsti neko nepasaka. Apgalvojums “NIC veic inteliģentu pakešu pārkārtošanu” paliek spēkā un pie lielas slodzes (torrenti, VoIP, čats utml. vienlaicīgi ar spēli) varētu būt visai noderīgs.

    Bet tagad mazliet loģikas – uztaisi pingu uz localhost. Vienmēr <1 ms, vienmēr! Viss lags notiek *ārpus* tava datora, ārpus tavas kontroles. Tavā rūterī, kam tāpat stateless firewall pēc saviem ieskatiem paketes pārkārtos. Ja vēl QoS ir ieslēgts, otrreiz visu samaisīs. Tavā modēmā (ja tāds ir), kas teorētiski gan ir FIFO iekārta, bet tikai tad, ja esi vienīgais tīkla lietotājs. Un tad tāpat veselā čupā visvisādu tīkla iekārtu līdz pat, nezinu, Korejai, kur ir tavs Stārkraft pretinieks... ar sūdīgu NIC. Ko šai situācijā var glābt viens pats krutais NIC tavā galā?

    LANpārtijā, kur pa vidu ir viens pats tups svičs – tad jā, ir liela iespēja, ka paketes aizies pareizā secībā. Bet tad pings ir tik minimāls, ka diez vai vispār vajag kaut ko pārkārtot.

    #297704
    KristoZ
    Participant

    O, liels paldies par info!

    Tad ar tiem RAMiem nečakarēšos un ņemšu vien solīdus 1600-niekus. Pašam ar MSI gan tikpat kā nav pieredzes, tādēļ arī jautāju. Varbūt ir kādas labas alternatīvas ~100 Ls robežās?

    #297705
    Crow
    Participant

    Pieredze… nhh, ne jau es vai kāds cits dienas pavada testējot plates vienu pret citu. Godīgi sakot, atšķirība starp visiem tiem saplākšņiem būs saistībā ar OC un fīčām, kuras tiks lietotas (S/PDIF, Thunderbolt, Killer NIC utml.). Plīst viņas visas, ar visiem militāro standartu sertifikātiem un ko vēl ne.

    Nu viens MSI mīnuss, kas nav tikai aizspriedums – B laidiena (paši jaunākie) BIOS updeiti nāk flašojami tikai caur Winduli (vai arī es kaut ko neesmu sapratis?). Nav jau tā, ka vajadzētu katru dienu flašot, bet enīvej – tas ir ļoti neērti.

    Pati Z77A-G43-GAMING lapa gan ir viens vienīgs veikalings:

    * Multiple graphics cards? Ja otrs slots strādā tikai 2.0 režīmā un piedevām x4? Nopietni?

    * Sound Blaster Cinema 3D? Bet čips tak ir Realtek!

    * 1000 Hz USB polling rate? Windows defaultā žurkas draivera vienīgais un maksimālais polling rate ir 125 Hz! Interesanti, cik cilvēku nav uzlikuši savas pro-žurkas draiveri, bet uzreiz jūtās varenāki par Jēzu :>

    Žēl, ka jūtubē nav klips no Craic Dealer, kur Dara O’Briains stāsta kā kaimiņš savienojis Sky HD un HD-Ready teļļuku ar SCART pilnā pārliecībā, ka jau pusgadu skatās HD kvalitātē.

    No tā visa jāizdara secinājumi, ka šis produkts ir paredzēts… īpašiem cilvēkiem ar īpašām vajadzībām :>

    Ieteikt neieteikšu, bet ja gribas bling-bling, tad tāds pats veikalinga variants ir G1.Sniper M3 (https://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4168):

    * Achtung: priekš OC neder!

    * Intel NIC

    * Creative Audio čips ar priekšpastiprinātāju.


    Iesaku Asrock. Izņemot Fatal1ty. Visi Fatal1ty produkti ir labākajā gadījumā cenai neatbilstoši tāpat kā MSI Gaming, Beats, Razer, Steelseries un tādi.

    Piemēram, Z77 Extreme4-M (https://www.asrock.com/mb/Intel/Z77%20Extreme4-M/):

    * QVL lielākā daļa darbojas aizpildot visus četrus slotus (tātad ir stabila VDIMM barošana)

    * Divas PCI-E 3.0 x16 (vai x8+x8) – značit, var paspēlēties ar SLI/CF

    * Man vispār piedur mATX :>

    Ja “dibenklints” nepatīk (aizspriedumi), tad:

    Asus P8Z77-M PRO (https://www.asus.com/Motherboards/P8Z77M_PRO/):

    * Gandrīz viss tas pats, tikai krāsa nesmuka 😀

    Tā kā esmu Gigabyte fanbois, tad objektivitāti atmetot vēl likšu priekšā GA-Z77X-D3H. Ir Atheros NIC, lai gan ne-Killer. Un VIA VT2021 esot krutāks par Realtek, har har.

    Un vispār – negribi pagaidīt uz Haswell?

    https://vr-zone.com/articles/asus-z87-motherboard-roundup-rog-maximus-vi-sabertooth-and-mainstream-channel-offerings/20189.html

    Tagad arī Asus beidzot arī iemācījušies nokrāsot to dēli smukāk. Trademark “цвет детского поноса” gan nekur nav pazudis.

    #297706
    KristoZ
    Participant

    Mja, tas veikalings tur ir diezgan atbaidošs. Starp citu, klīst runas, ka tas Sound Blaster joks esot SB efektu emulēšana, izmantojot sAPOs : )

    Vai Asrock’i pēdējo piecu gadu laikā ir uzlabojušies? Atceros, kad pirms pieciem gadiem liku kopā vienu sistēmu, tad arī vēl tepat tika runāts, ka Asrock jau tā kā esot uzlabojušies – domāju – intereses pēc paņemt (un ne pašu lētāko). Nu, garantijas laiku izturēja, bet pēc tam sākās gļuki. 😛

    Bet, tā kā man nav īpašs fetišs uz mATX, kā arī SLI/CF nav paredzēts likt, tad, domāju, ka tas varētu nedaudz atvieglot izvēli. Sistēma nav man personīgi, bet bračkam – domāju, ka viņš līdz Haswelliem nenocietīsies.

    Liels paldies par atbalstu – papētīšu Tevis ieteiktos modeļus un vēl paštukošu mazliet. ;]

    #297707
    Anonīms
    Neaktīvs

    Cītīgi esmu lietojis MSI, problemas nav bijušas (ne lētā gala). Būtībā jebkurš mātesdēlis par kādiem 100Ls būs pietiekoši normāls. Bet kā jau Crow minēja, vai nebūtu vērts pagaidīt tomer Inteļa jauno arhitektūru. Pašam stāv virsū E6850 un kādu laiku jau izjūtu ka ir par īsu vietām, bet gaidu Haswelu. Ja negribi Haswelu, vismaz pagaidi lai pirmie produkti no viņa parādās tirgu, tad parasti vecās sērijas var par labākiem cipariem dabūt.

    #297708
    KristoZ
    Participant

    O, tiešām par to uzreiz neaizdomājos, ka “vecajiem”-esošajiem nokritīsies cena, kad parādīsies jaunie. Bet, ja tos jaunos sola uz jūnija sākumu, tad faktiski kādas tirgus cenu svārstības būs ievērojamas tikai vēl pēc kāda mēneša (no pirksta izzīsts laika posms), vai ne tā?

    #297709
    nevertell
    Participant

    Haswelli no sākuma iznāks tik kā ī septiņun ī piec, bet vispār man šķiet no sākuma redzēsim uļtrapuku haswellus pirms vispār desktopā tie līdīs iekšā. Un diezko ātrāki tie nebūs. Benčmārkus vari apskatīties toma cietvērā. Un cenu kritums būs nekāds. https://www.salidzini.lv/search.php?q=q9550

    Core 2 e8500 ar vēl nesen kautkur redzēju par bargām naudām. Letvidžā visi ir pārāk lieli cionisti, lai izpārdotu vair ne tik ļoti likvīdās preces. AMD vēl pārdos lēti, aber Inteļu nekad.

    Par atmiņu un platēm vārnai pilnīga taisnība. Labāk nopirkt vairāk atmiņu nekā ātrāku atmiņu, spēles kur atmiņa kautko ierobežo, tāpat parasti griežas virs 100fps.

    Runājot par NIC, ņem inteli un nežmiedzies. Tādus hujātus, ko sniedz Atheros un Realtek nu simt gadus tev nevajag. Ir lietots, nenormāla sāpe. Gribēju turēt kā mājserveri, huļi, uz ļenuksa ik pēc piecām minūtēm interfeis vienkārši padiršās.

    Un ieteiktu smagi apsvērt iespēju ielikt SSD. Iespraudu 5 gadus vecā lapsī un tas sāka lidot. Burtiski. Vairs nevar apstāties, cilvēki sajūsmā.

    Protip- mATX dēļi mēdz būt lētāki par visād-citād vienāiem ATX analogiem. Funkcionalitāti tas īsti neierobežos.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā