Pamainīsimies ar uzskatiem filozofijā.

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība Pamainīsimies ar uzskatiem filozofijā.

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 126 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #208852
    richX
    Participant

    deleted by author, aizrauties nav labi

    #208853
    izredzētais
    Participant

    tas video bija domāts kā papildinājums tēmai, nevis mani uzskati 🙂

    tam, ka dzīve ir tikai ilūzija diez vai varētu piekrist, taāu par mortaliem kā tādiem taisnība vien bij 🙂

    lūdzu nepārprotiet, neesmu ne emo, ne rokeris, ne panks, ne kas tamlīdzīgi atbaidošs, reizēm filozofēju, reizēm uz visu noraugos ar skepsi, kā arī dzīvesskola ir mācijusi savu 🙂

    #208854
    richX
    Participant

    deleted by author, aizrauties nav labi

    #208855
    aoma
    Participant

    richX wrote:

    Aoma: nevis no vecuma tas ir atkar;igs, bet gan no domāšanas stila, mani 8 gadus centās padarīt par īstenu ticīgo, tomēr tas tā arī nav panākts. Tomēr uz baznīcu es reizēm aizeju aiz cieņas pret apkārtējiem ticīgajiem…

    varu tikai just līdz – nekur no šiem prom neesi ticis.

    Tomēr uz baznīcu es reizēm aizeju aiz cieņas pret apkārtējiem ticīgajiem

    ar to vien jau pierādi ka prāts ir samaitāts un diez vai tuvākajā laikā atkopsies. varbūt izlasi kaut ko no citas puses skatāmu, kaut vai Kanta “Nepieradinātā prāta spēles”, tad varbūt sāksi saprast, kādā aizgaldā tevi iedzinuši.

    #208856
    Mr.Death
    Participant

    richX, vari teikt man vienalga ko, lai pierādītu pretējo, bet es 100% jūtu, ka Tevi tomēr izskalojusi tā reliģija. mēs neaizdegsim uguni, lai sasildītos sala laikā pie ugunskura, ja nenocirtīsim koku, kas ir “it kā” ļaunuma nodarīšana dabai. mēs nebūsim paēduši, ja nenogalēsim kādu augu (kas arī tomēr ir dzīva būtne), vai dzīvnieku. tātad vai šo vispār var saukt par ļaunumu un grēku? dabā tas tā ir iekārtots un es domāju, ka grēks tas nav. lauva medījot arī negrēko – viņš gādā sev paiku. katram no mums ir savs uzdevums. cūkām ir uzdevums augt un vairoties, lai mēs būtu paēduši, kokam ir uzdevums augt, lai mēs no tā aukstās dienās paņemtu siltumu un būvētu siltas mājas izdzīvošanai. (kam gan citam cūka vēl varētu būt noderīga?). ļaunums ir negatīvā attieksme, emocijas un rīcība. es personīgi nejūtos, tā, ka būtu darījis tīšuprāt daudz ļauna, bet ir protams lietas par ko nelepojos. tas arī ir viens no maniem uzdevumiem, savus grēkus izlabot.

    Kas attiecas uz šo citātu:

    “Jo ja nav jēgas dzīvot, tad nav jēgas arī mirt, galu galā mirts tie, kam ir ko dzīvē pazaudēt. Tikai apzinoties to tu spēsi dzīvi izdzīvot pilnīgi… Dzīve un nāve – tā ir ilūzija, bat svarīgi ir tikai tas, ko tu dari tagad un kāpēc….”

    Tas viss balstās uz bezjēdzīgiem pamatojumiem. Kā tu zini vai miršanai ir vai nav jēga? Par to nekādīgi nevar liecināt tas, ka nav jēgas dzīvot, jo kā tu zini kāda ir jēga dzīvošanai? varbūt ka tu vienkārši to vēl neesi izsecinājis? Kāpēc būtu jāmirst tiem, kam ir dzīvē, ko pazaudēt? Lai mazāk ciešanu pazaudējot citus? Tā jau būtu pirmkārt nepareiza dzīves izpratne, jo ja tu ciet pazaudējot sev tuvu cilvēku, tas nozīmē, ka tu nožēlo – tu nožēlo to, ka vairāk nebūs mirkļu ko pavadīt ar viņu kopā (par maz esi pavadījis), vai nožēlo to, ka varbūt neesi spējis viņam palīdzēt, vai piepildīt viņa sapņus (par maz esi palīdzējis). Ja reiz cilvēkam ir pienākusi liktenīgā stunda, tad ir pienākusi, un aizejot viņam, jānovēl tikai viss tas labākais. Kas attiecas uz šo, vēl joprojām cenšos izprast, kāpēc mans vecvectēvs, smaidīja savas sievas bērēs, un kāpēc nomira ar smaidu uz sejas. Vai tiešām viņam izdevās ar saprāta spēku pārvarēt savas emocijas, jo ilgus gadus nodzīvojot kopā, tas ir grūts pārbaudījums – tādos brīžos apzināties patiesību.

    “Cilvēks ir nekas vairāk, kā tikai ģenētiskais kroplis, kļūda kodā, parasti šādas kļūdas ātri izmirst, tomēr mēs esam kaut kā pamanījušies pielāgoties. Un tagad mēs esam nolēmuši apspiest visu pārējo dabu.”

    kas to pierāda? tas, ka slānis neattīstījušos cilvēku galvenokārt domā par savu kabatu un labumu, ignorējot dabu? tas mani pie tiem kropļiem nepieskaita, un ja tu domā, ka mēs visi esam tādi, tad acīmredzot, tev laiks pārdomāt arī to ko tu dari – jo tad jau tu dari ļaunu dabai.

    #208857
    Mr.Death
    Participant

    noskatījos to video vēlreiz un vienalga tas mani nepārliecināja mainīt savu domu gājienu un uzskatus. palikšu pie tā ko teicu, vienīgais papildināšu par to, kas tika rādīts tajā video – pils, karalis, un zemnieki. nu un? karalim ir jābūt. (cilvēkam, kas apkopo faktus pēc tiem nosaka un regulē kārtību) jautājums ir par pili? vai tai ir obligāti jābūt? vai tā kalpo kā vizuāls atgādinājums tam, ka mēs katrs nedzīvojam patvaļā, bet dzīvojam pēc pakārtotas sistēmas, lai tas veicinātu un organizētu mūsu attīstību?. cilvēki kas strīdās par mantu – strīdi, jau ir lieki iztērēta garīgā enerģija, kas būtībā ir primitīvi, jo jebkuras nesaprašanās var izrunāt. ja manta tiek dalīta pēc principa “kuram tiks lielāks kumoss”, tā jau ir ļaunuma un negatīvo emociju izpausme, tāpat kā tas ir ar slaveno pēc bēru nelaiķa mantojuma sadalīšanu. cilvēkiem ir jārēķinās vienam ar otru, kā arī jāprot nonākt pie kopsaucēja.

    #208858
    richX
    Participant

    deleted by author, aizrauties nav labi

    #208859
    Mr.Death
    Participant

    Tas nu kāvējiem labāk zināms, kā kaut, taču nedomāju, ka lauva, vai vilks, vai vanags savu upuri tāpat īpaši saudzētu. Varbūt kļūdos attiecībā par pirmssākumiem, ka mums vispār bij jābūt zālēdājiem, bet diez vai. Kam gan cūka citam noderēs? Sunim un kaķim ir savs darbs, tie sargā māju, dzen pēdas un ķer peles. Cūka taču pēdas nedzīs un arī nedz māju sargās ne peles ķers. Kaķis, kas noķer peli un ar to spēlējās, tai dzīvai esot, vai tad arī ir grēcinieks? Tā viņam ir paika. (vismaz sākotnēji).

    Par Tavu tēvu un otru tuvinieku runājot. No sirds jūtu līdz. Bet ne jau tam, ka viņi ir miruši. Tam, ka Tev jau no bērna kājas ir dzīta iekšā tā Dievticība un visas tās reliģiskās padarīšanas, jo pieņemu, ka pēc tādas skalošanas, Tu no visas sirds ticēji tam, ka lūgšanas palīdzēs izārstēt šos tuvos cilvēkus. Tas tiešām ir trieciens, uzzinot to, ka tā nav, bet jautājums man radās tāds. Kāpēc tad Tu vēl ej uz baznīcu? Aiz kāda pienākuma? Ja tu tādā veidā izrādi cieņu pret apkārtējiem ticīgajiem, tas ir tas pats, kas smēķētājam uzdāvināt vēl vienu cigarešu paciņu. Tev viņi drīzāk būtu jācenšās izvilkt no tās pasakas, kamēr paši nav dabūjuši realitātes bliezienu.

    Tu neesi ne ļauns, ne arī draņķis, kas nav pelnījis piedošanu – tās visas ir muļķības, ko emociju iespaidā ir safabricējusi tava vainas apziņa, kas absolūti ir nepareiza, ja es pareizi saprotu. Vainīgs neesi Tu, bet gan tie, kas tevi toreiz ievilka tajā purvā sludinot zelta bedri. Labi, nu gan beigšu, miegs jau nāk.

    #208860
    Loading
    Participant

    aoma, bet kaa tad valdoshaa klikje var manipuleet ar kristieshiem? Biibele maaca pavisam ko citu, nevis uzticeeties un paljauties uz augstaak stavoshaam amatpersonam (maaciitaaju, meeeru, prezitentu).

    #208861
    ehex
    Participant

    Brīdinu, no augšējiem postiem esmu izlasījis tikai daļu. Sorry, ja pateikšu, ko tādu, kas jau ir pateikts vai kaut ko ne tā. Sadrukāts ir pārāk daudz, lai man to visu gribētos lasīt.

    1) Kas Tev ir pats svarīgākais Tavā dzīvē?

    Censties izdzīvot visu, ko var izdzīvot tagad, ja nu vēlāk to vairs izdarīt nav iespējams.

    2) Vai tici un seko kādai no reliģijām?

    Mūsdienu reliģijas ir bullshits. Ticu augstākām varām (ne jau valdībai..), bet ne tiem n-tajiem diviem, kas ir katrai reliģijai savi.

    3) Vai skaudība, dusmas, ir sliktās emocijas?

    It kā jau jā.

    4) Vai Tev patīk klausīties mūziku, lai pastiprinātu savas attiecīgā brīža emocijas?

    Š ad, tad. Citreiz arī piemērojos laika apstākļiem.

    5) Vai Tu tici, vai esi redzējis spokus, garus u.tml?

    Jā! Redzējis neesmu, bet domāju, ka tos var sajust.

    6) Vai ticamības efekts (placebo) ir labāks par jebkurām zālēm?

    Viss atkarīgs no situācijas.

    7) Vai Tu spēj manipulēt ar savām emocijām?

    Daru, ko varu!

    😳 Cik bieži Tu redzi sapņus, un kāda nozīme tiem ir Tavā dzīvē?

    Parasti visu, ko redzu aizmirstu. Ir bijušas reizes, kad tikko pieceļoties, pierakstot mēģinu, ko saglābt, ja kaut kas grandiozs redzēts. Pareģojumus un nākotni gan neesmu redzējis.

    9) Vai smaids cita sejā, var radīt smaidu un labu noskaņojumu Tavā sejā?

    Viss atkarīgs no situācijas.

    10) Vai zagšanu no zagļa, kas nozadzis tev var saukt par zagšanu?

    Saukt, saukšanas pēc jau var

    #208862
    Mr.Death
    Participant

    richX tu izdarīji baigi nepieklājīgu gājienu izdzēšot lielāko daļu savus, komentārus, jo diskusija izvērtās diezgan interesanta. nedomāju, ka Tu aizrāvies. Patiesībā Tu izdzēsi baigi vērtīgu saturu šai diskusijai, tāpēc turpmāk pārdomā izdarot šādus gājienus. Ja tas bija darīts dēļ bailēm, ka Tevi tagad kāds varētu uzskatīt par pilnīgi savādāku, stulbu, vai tml., tad par to noteikti nav jākaunās. Savus uzskatus var labot, tāpēc par pašreizējajiem nav jākaunās un ir tikai normāli tos apspriest publiski, lai pilnveidotu savas “garīgās” zināšanas, vai nu kā nu viņas mēs te saucam. 🙂 Protams, tā no vienas puses ir tikai laika nosišana, bet katrā ziņā, šādas diskusijas ir vērtīgākas par “Conter straik” vai citu interneta spēļu spēlēšanu, kas beigu beigās izvēršās par atpalicību.

    No katra izteikuma, mācāmies mēs visi, vai tas būtu labs vai slikts. 🙂 Tā nu tas ir.

    #208863
    Crow
    Participant

    Njā, es arī tā veikli pārbraucu visiem postiem, pie sevis nosoloties kaut kad citā momentā iedziļināties pilnībā.

    Toties atradu laiku uzcepināt savus variantus.

    1) Kas Tev ir pats svarīgākais Tavā dzīvē?

    Uz šo jautājumu ilgi domāju atbildi un konkrētu atbildi neatradu. Mana vērtību skala ir logaritmiska, augšgalā pastāvīgi mainīga un nenoturīga. Vispār gan esmu egoists, vairāk skatos, lai konkrētajā brīdī notiek, kā man labpatīk, nedomājot par citiem. Tam pakārtotas arī svarīgās lietas.

    2) Vai tici un seko kādai no reliģijām?

    …svētā ctrl, alt un del vārdā ENTER! Esmu kristīts pret paša gribu, runājot mēdzu lietot bībeles citātus (kaut neesmu to lasījis) un mēdzu izrādīt arī citas dievticības pazīmes, jo pilnībā nespēju distancēties no apkārtējo vidējā aritmētiskā. Lietoju OM(F)G.

    Reliģija ir nezināmā triviāls, pietiekami ticams, taču neko nepaskaidrojošs izskaidrojums. Reliģijās un to dažādajās interpretācijās ir nejēdzīgi liels daudzums pretrunu, “bagu” un trūkumu. Kā jebkam citam, ko radījis ir cilvēks pats.

    3) Vai skaudība, dusmas, ir sliktās emocijas?

    Nē. Tās ir dabiskas emocijas, cēloņu izraisītas sekas. Tās ir negatīvās emocijas, taču tas nenozīmē, ka “sliktās”. Dzīve ir zemfrekvenču oscilators. Bez kāpuma nav krituma un otrādi.

    4) Vai Tev patīk klausīties mūziku, lai pastiprinātu savas attiecīgā brīža emocijas?

    Tā kā garastāvoklis netur tikai vienu domu prātā (lai gan kaut kādu vidējo aritmētisko var izrēķināt un nolikt uz skalas) un vispār esmu haotiska rakstura, citas emocijas tiek pastiprinātas, citas novājinātas. Ne gluži patīk vai aizraujos, bet vispār jā.

    5) Vai Tu tici, vai esi redzējis spokus, garus u.tml?

    Redzējis un sajutis nē. Bet nenoliedzu to iespējamo eksistenci. Kāda vēl nezināma, neatklāta enerģijas izpausme vai mijiedarbība. Varbūt. Kas var būt, var arī nebūt. Neizskaidrojamā nav, pat ja tas nekad netiks izskaidrots.

    6) Vai ticamības efekts (placebo) ir labāks par jebkurām zālēm?

    Esmu pieredzējis, ka tas darbojas. Zāļu darbības princips ir līdzīgs – attiecīgās vielas vai nu pastiprina kādu efektu vai to nomāc. Tā ir arī gadījumi, kad ķermenis ar kādu iedarbību saskarās pirmo reizi vai nespēj tai pretoties, jo tas tīri fiziski ir neiespējams. Parasti ir vēlēšanās “tikt uz strīpas” ar zināmiem līdzekļiem (parasti: zālēm), ar paša vai citu vienreiz jau pieredzēto.

    7) Vai Tu spēj manipulēt ar savām emocijām?

    Spēju emocijas nomākt uz brīdi (savākties, atbrīvoties, aizmirsties) vai (minimāli) tās pastiprināt, taču pilnībā nē. Reti kad uz pietiekami ilgu laika intervālu.

    😳 Cik bieži Tu redzi sapņus, un kāda nozīme tiem ir Tavā dzīvē?

    Reti jau kad redzu tādus, kurus es atceros, bet citādi viss pēc normas. Reiz gan redzēju savādu sapni, ka guļu uz klona un sadegu dzīvs, sākot no kājām. Bet it kā es apzināti, no brīva prāta tam būtu paļāvies un es nejustu nekādas sāpes vai citas uguns iedarbības sekas. Tā ir vienīgā reize, kad jutos patiešām savādi, par spīti tam, ka es esmu pieņēmis, ka neticu pravietismam vai jebkādai sapņu nozīmei.

    9) Vai smaids cita sejā, var radīt smaidu un labu noskaņojumu Tavā sejā?

    Tas ir atkarīgs no cilvēka. Jebkura saskarsme ar citu cilvēku rada izmaiņas, bet ne obligāti labu noskaņojumu. Taču, ja tā atskatās, laikam biežāk ir bijis, ka cita cilvēka smaids liek smaidīt man pašam arī.

    10) Vai zagšanu no zagļa, kas nozadzis tev var saukt par zagšanu?

    Tā aizvien ir zagšana. Atdarīt pilnībā tāpat nav iespējams, kaut atriebības jūtas ir pavisam dabiskas. Ja mani apzog, es nevēlos sev papildus nodarīt kaitējumu, radot tālākas problēmas, kuras nenovēršami radīs atriebība. Vāveres ritenis, feedback loop.

    #208864
    richX
    Participant

    mr.Death: atvainojos par izdarīto necieņu pret tevi, tomēr šī diskusija sāka iet nelabā virzienā, tāpēc nolēmu diskusiju nocirst no savas puses jau pie saknes, lai gan savus 10 punktus tomēr nolēmu atstāt. Neaizmirsti, ka “garīgo mācību” mēs gūstam iedziļinoties sevī, nevis izlasam kādā populārā IT forumā. Un tur es nebiju pateicis neko tik ļoti vērtīgu, bet gan vienkārši sāku grābstīties ap tēmām, kuras labāk necelt sabiedrībā, tās ir jāpārdomā sevī un un jāiegulda kādā tumšā atmiņu stūrī…

    #208865
    drunk_lizard
    Participant

    E.J. wrote:

    vai esmu par daudz iedzēris?

    GRAMATISKI PAREIZI TEKSTI NO MR.DEATH!!!!111ONE TÄ€DI TE NAV MANĪTI GADUS 20!!!!111ONE1ONE


    emm

    tev ir 17 gadi….

    vai sjis posts buutu dveeselju reinkarnaacijas apliecinaajums? O_O

    visdriizaak nee… sjis posts apliecina, ka viensno notepad sveetaas triisvieniibas atkal dara savu…

    #208866
    aoma
    Participant

    Loading wrote:

    aoma, bet kaa tad valdoshaa klikje var manipuleet ar kristieshiem? Biibele maaca pavisam ko citu, nevis uzticeeties un paljauties uz augstaak stavoshaam amatpersonam (maaciitaaju, meeeru, prezitentu).

    Vispār esi to bībeli lasījis? Tieši to jau arī māca – nedomāt pašam, bet pakļauties stingrām dogmām, nerunāt pretīm par sevi augstākstāvošiem, akli pakļauties visam, ko tie starpnieki (mācītāji, priesteri, mullas, utt.) sludina.

    Kopš baznīca iet roku rokā ar valdību, nav grūti izdarīt secinājumus. Jebkura brīvdomība vai nepakļaušanās taču skaitās grēks.

    #208867
    TokRa
    Participant

    Quote:

    Pamainīsimies ar uzskatiem filozofijā.


    filosofija — mīloša gudrība (< gr. φιλία – mīlestība, draudzība un σοφία – gudrība) filozofija — tumsība (< gr. ζοφος)

    #208868
    Loading
    Participant

    aoma, whau! Esmu lasiijis, bet neko taadu neesmu izlasiijis. Vari paliidzeet man atrast, kur ir rakstiits, ka jaapakljaujaas kaut kaadiem starpniekiem?

    #208869
    dead_emo
    Participant

    Paldies TokRa par informāciju, jāsaka gan, ka z burtiņš latviešu valodā iemaldījies no šī vārda vācu izrunas, nevis grieķu tumsības, jo domāta jau tā pati sofija 😉

    P.S. Tumsonības un ačgārnas reliģiozitātes te tiešām netrūkst… Mūsdienu jaunatne filosofiju reti pazīst, vienīgi tic sava prāta brīvībai un apgaismībai pat nemēģinot pameklēt un aptvert vai pašam prāta maz ir, vai arī to aizvieto kārtējā laikmeta klišeju vācelīte…

    #208870
    Crow
    Participant

    Atvaino, dead_emo, bet tavs uzskats man šķiet ačgārns. Klasisks piemērs uzskatam, ka “dažiem te prātiņa pamaz, bet es esmu normas robežās”. Tas nav “uzbrauciens”, bet izvērtē sakāmo divreiz.

    Protams, citu pieredze ir jāiepazīst no grāmatu gudrībām. Bet uzskatu – domāt vajag arī pašam, izsvērt un pārbaudīt, nevis akli paļauties uz cita spriedumu. Un nav svarīgi tas, vai ir pareizi vai ačgārni – svarīgs ir process un tā radītās pārmaiņas. Tikai tāpēc kustas mehānisms, ko sauc par dzīvi. Ak jā, laikmeta klišeju ietekme – bet kad tad laikmets nav ietekmējis domāšanu?

    Var būt, ka arī “pareizā filozofija” ir radusies analoģiskos apstākļos?!

    #208871
    Andress
    Participant

    1) Kas Tev ir pats svarīgākais Tavā dzīvē?

    Uz doto brīdi, aizbraukt lidz darbam un atbraukt mājās. Pārējais 2ajā plānā.

    2) Vai tici un seko kādai no reliģijām?

    Ticu, bet nesekoju un neesmu apmāts fanātiķis.

    3) Vai skaudība, dusmas, ir sliktās emocijas?

    Atkarībā no situācijas. Dažreiz, dusmas un skaudība var stimulēt rīkoties pareizi, dažreiz nē.

    4) Vai Tev patīk klausīties mūziku, lai pastiprinātu savas attiecīgā brīža emocijas?

    Nē, es klausos tādu mūziku, kas pieskaņota manām tā brīža emocijām.

    5) Vai Tu tici, vai esi redzējis spokus, garus u.tml?

    Nē. Tur nav ko pamatot.

    6) Vai ticamības efekts (placebo) ir labāks par jebkurām zālēm?

    Ne vienmēr. Arī te nav ko pamatot.

    7) Vai Tu spēj manipulēt ar savām emocijām?

    Protu. Bet kāpēc man tas būtu jādara?

    😳 Cik bieži Tu redzi sapņus, un kāda nozīme tiem ir Tavā dzīvē?

    Reti un nekāda.

    9) Vai smaids cita sejā, var radīt smaidu un labu noskaņojumu Tavā sejā?

    Protams. Vel smaidu manā sejā var izraisit sekretāre, noliekusies pār kopetāju. 🙂

    10) Vai zagšanu no zagļa, kas nozadzis tev var saukt par zagšanu?

    Zagšana ir un paliek zagšana, zodz kaut no Kalvīša, bet vienalga, tu zodz.

    Pārējie respondenti laikam raksta tikai rakstīšanas pēc. Īpaši jau lādētais kovārnis… Or smthing like that…

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 126 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā