Pat Īrijā latviešus apkāš…

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība Pat Īrijā latviešus apkāš…

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 20 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151388
    samurajs
    Participant

    Īrijā viszemāk atalgoti Latvijas viesstrādnieki

    (pārpublicējums no Delfi.lv)

    Latvijas valstspiederīgie, kas devušies peļņā uz Īriju, ir zemāk atalgoti nekā citi austrumeiropiešu viesstrādnieki šajā valstī, pētījumā secinājis Īrijas Limerikas Universitātes profesors Pīrss Parkers.

    Viņš aprēķinājis, ka viesstrādnieki no Latvijas Īrijā vidēji nopelna 11,16 eiro jeb 7,84 latus stundā. Salīdzinājumam, lietuvieši Īrijā vidēji pelna 12,46 eiro (8,76 latus), poļi – 12,97 eiro (9,12 latus), bet slovāki – 13,30 eiro (9,35 latus) stundā.

    Kopumā vidējais atalgojums pašu īru strādniekiem ir 21,9 eiro (15,39 lati) stundā. Gandrīz visi jeb 94,9% viesstrādnieku Īrijā pelna mazāk nekā vidēji īri.

    “Latvieši ir kļuvuši par īru lēto darbaspēku,” sacīja Parkers, skaidrojot, ka latvieši saņem Īrijā mazāku algu nekā citi austrumeiropieši, jo nemāk sevi tik labi prezentēt darba devējam, viņiem ir sliktākas angļu valodas prasmes un bieži vien viņi pat nezinot, kā īru darba devējam uzrakstīt savu dzīves gājumu.

    “Viņi ir tik ļoti izmisuši pēc darba, ka pieņem pirmo, ko iegūst,” vēl vienu zemā atalgojuma iemeslu skaidroja pētnieks, minot, ka bieži vien viesstrādnieki no Latvijas nevēlas meklēt citu labāk kvalificētu un labāk atalgotu darbu.

    Parkers norādīja, ka zemo Latvijas viesstrādnieku atalgojumu ietekmē arī darbinieka vidējais raksturojums, proti, strādnieks no Latvijas ir ar salīdzinoši zemāku izglītības līmeni, nedaudz zemāku angļu valodas prasmi, ir bijis ilgi Īrijā, kā arī no Latvijas uz Īriju peļņā braucošie viesstrādnieki bieži vien ir sievietes.

    Pētnieks mudināja latviešus, meklējot darbu Īrijā, būt agresīvākiem un aizrautīgākiem, jo ne vienmēr darbu iegūstot kvalificētākais pretendents. Viņš, balstoties uz pašas Īrijas pieredzi, prognozēja, ka, mainoties situācijai Latvijā, peļņā devušies strādnieki, jau apguvuši jaunas prasmes, atgriezīsies Latvijā.

    “Lietas mainās ātri. Latvija kādreiz var kļūt ļoti attīstīta. Š eit pēc desmit gadiem var būt Losandželosa,” sacīja Parkers.

    Pētījumā konstatēta saistība starp valsts iekšzemes kopprodukta (IKP) rādītāju un pieprasīto dienesta numuru, kas nepieciešams, lai strādātu Īrijā, skaitu. Proti, jo zemāks IKP valstī, jo vairāk cilvēku devušies strādāt uz Īriju.

    Parkers savā doktora disertācijā 2009. un 2010.gadā aptaujājis vairāk nekā 1100 imigrantus, tostarp 263 viesstrādniekus no Latvijas.

    2006.gadā Īrijā dzīvojuši un strādājuši ap 13 000 latviešu, bet tagad tiek lēsts – ap 40 000 līdz 50 000.

    #237835
    RicoPico
    Participant

    Izmisīgais mediju brēciens, lai Latvieši pārstātu braukt prom no valsts…

    My opinion…

    #237836
    root
    Participant

    HA! TIEŠ I SEJÄ€! 50 štukas atkritēju.

    #237837
    samurajs
    Participant

    Aplam, RicoPico, tas nav ņemts no valdību atbalstoša medija 🙂

    #237838
    afigel
    Participant

    so what?

    taapat tiem 50k letinjiem pienaakas cepums par uzdriiksteeshanos bez valodas doties pie rudajiem siikstuljiem 🙂

    #237839
    root
    Participant

    Tiem 50k letiņiem pienākas ar lāpstu pa pieri un ar betona bluķi pie kājām uz daugavu. Dabiskā atlase, tā teikt.

    #237840
    Aldis
    Participant

    Nu i jēga bij braukt prom? 🙂 Te lai vai kāda valsts, var izķepuroties, un pašreiz tiešām nav tik traki izdzīvot.. a šamie kapeikas skaita.. ehh.. 😀 Da paši vainīgi!

    #237841
    Foxsk8
    Participant

    TavaMaate: Nemet visus vienā barā. Es arī gribētu pastrādāt stundā par teiksim 10 Ls, aka mūsu iecienītais teiciens 10Ls/H, tur ir realitāte. Droš, ka mēs web devi, tur saņemtu stabili kādus 20 – 30 euro stundā, bet tas tā.

    Reāli jau tajā pašā UK, Germany, ir tas pats stāsts, ja esi vidējs, uz neko labu nevari cerēt, ķipa maza alga = iespēju laiks, ko parasti retais tikai izmanto. Pašam brača iekš DE nu jau 2 gads, pelna neslikti, ap 15 euro stundā.

    Protams, reāli nevaram šeit cenas salīdzināt starp LV un kādu citu valsti, jo reāli tai paša IE, UK, DE, utt… ir cits dzīves līmenis, dārgāki komunālie maksājumi, un citas lietas, kas pie mums ir lētākas, bet nu tomēr, vidēji pēc savas pieredzes, neviens no pazīstamiem, ieskaitot ģimeni, kas devušies dzīvot citur, nav ne par ko sūdzējušies, tik vien, ka pietrūkst mājas un jūtas vientuļi. Visi kā viens atpakaļ uz LV, nekad nebraukšot, ja nu vienīgi vecumdienās paceļot pa dzimteni, skarbi, bet realitāte. Kā jau pētijumā tika minēts, galvenais būt neatlaidīgam un pašpārliecinātam, nenokārt degunu, tas ir pats svarīgākais, plus vēl ideāli, ja tev ir kāds morāls, garīgs, un iespējams arī sākumam materiāls atbalsts, tas vispār ir cool.

    Un vēl, ja nu brauc, tad jābrauc visiem, nevar vienu kā muļķi trimdā aizsūtīt, ja kuļās, ta kuļās kopā. 🙂

    Tas ir tikai mans subjektīvais viedoklis, etc.

    #237842
    afigel
    Participant

    TavaMaate wrote:

    Tiem 50k letiņiem pienākas ar lāpstu pa pieri un ar betona bluķi pie kājām uz daugavu. Dabiskā atlase, tā teikt.


    labi nemuldi superpuperkrutais uzneemeej – visi to nespeej. ir tikai normaali ka cilveeks izveelas kautko mainiit savaa dziivee. jebkuraa gadiijumaa krutaak ir sanjemt par savu darbu algu aarpus lv, nevis vicinaat preiviites, apdirst aizbrauceejus un algas dienaa sanjemt minimaalo algu.

    #237843
    afigel
    Participant

    Aldis wrote:

    Nu i jēga bij braukt prom? 🙂 Te lai vai kāda valsts, var izķepuroties, un pašreiz tiešām nav tik traki izdzīvot.. a šamie kapeikas skaita.. ehh.. 😀 Da paši vainīgi!


    nu hvz par to kjepuroshanos – sjon svaiga beibe bij salasiijusi pilnu maisinju ar nocenoto maximas produkciju siikajam….. nah taadu vegjeteeshanu.

    #237844
    root
    Participant

    Mans subjektivais viedoklis ir tas, ka es uzspļauju tiem 150k gadā ko man te smērē jau labu laiku. Es palieku ar savu valsti un ģimeni, Punkts. Un ja kads atļausies drst, ka Latvija nav iespejams pelnit tadu naudu, komentara autors tiks pasutits nu jus jau zinat kur.

    Afigel, visi var. Tikai vai grib. Tas ir cits jautajums. Superkrutais uzņēmējs es neesmu, īstenībā, es biznesā esmu labi ja pāris mēnešus kā darbojos nopietni, pie tā, lai tas bizness eksistētu. So stfu. Viss ir iespējams, ja labi grib. Ja esi nīkulis un nevari, lasies vien prom, kā jau teicu, bus mums kur izplesties.

    #237845
    WerNeo
    Participant

    Kā uzņēmējs darbojos jau labu laiku. Sākumā citiem… Tagad – sev. Lai vai kā mani var uzskatīt par Latvijas krievu. Esmu patriots un darbojos/darbošos Latvijas valsts labā. Un pirms gadiem entajiem nesapratu draugus, kas izvēlas izbraukt. Tagad esmu viņus sapratis un viņu viedokli nenoliedzu. Es tomēr cīnīšos līdz pēdējam. 🙂

    #237846
    afigel
    Participant

    TavaMaate wrote:


    Afigel, visi var. Tikai vai grib. Tas ir cits jautajums. Superkrutais uzņēmējs es neesmu, īstenībā, es biznesā esmu labi ja pāris mēnešus kā darbojos nopietni, pie tā, lai tas bizness eksistētu. So stfu. Viss ir iespējams, ja labi grib. Ja esi nīkulis un nevari, lasies vien prom, kā jau teicu, bus mums kur izplesties.

    izsleedz urnu un izej uz ielas, paskaties kas notiek, kaa ljaudis dziivo aarpus pilseetaam…..

    es par dziivi nesuudzos, par niikuli sevi neuzskatu, tachu tas abjebaitungs kas sheit notiekas nav pacieshams.

    un tas uzskats, ka visss ir iespeejams – tas taads dziives nenoglaastiita cilveeka uzskats.

    #237847
    afigel
    Participant

    WerNeo wrote:

    Kā uzņēmējs darbojos jau labu laiku. Sākumā citiem… Tagad – sev. Lai vai kā mani var uzskatīt par Latvijas krievu. Esmu patriots un darbojos/darbošos Latvijas valsts labā. Un pirms gadiem entajiem nesapratu draugus, kas izvēlas izbraukt. Tagad esmu viņus sapratis un viņu viedokli nenoliedzu. Es tomēr cīnīšos līdz pēdējam. 🙂

    tur jau ir taa lieta ka katram ir tiesiibas uz izveeli. un mums nav tiesiibu nosodiit vinju izveeli, jo taa ir sho cilveeku versija savu probleemu risinaajumam atbilstoshi vinju iespeejaam.

    #237848
    root
    Participant

    Tu MAN saki lai izeju no pilsētas? Hmmm… Varbūt neesi kursā, bet es esmu nācis no vietas, kurai ap māju 14km radiusā nav nevienas dzīvas dvēseles, ļoti dziļiem laukiem, esmu dabūjis tādus dzīves “glāstus”, kādus nenovēlu nevienam, pat visdumjākajam šī foruma iemītniekam. Es zinu, kā dzīvo ārpus pilsētām. Bet ne par to ir runa.

    Ja es daru sev, es zinu, ka es to daru sev, savai ģimenei, saviem bērniem un visdrīzāk pēc ntiem gadiem arī mazbērniem, nevis kādam tusnīgam anglim un viņa bērniem, bet saviem! SAVIEM! SEV un savai valstij! Š eit pat nav runa par patriotismu, šeit ir runa par elementāru cieņu pret sevi un saviem tuvākajiem.

    Man tuvāks, gīkiskāks skaidrojums, ir salīdzināt dzīvi ar programmēšanas valodu- jo labāk tu to zini, jo vairāk tu spēj izveidot, tiklīdz tu to zini pietiekami labi un labāk kā citi- tu vari izveidot praktiski jebko. Pilnīgi un absolūti jebko- uzņēmumu, pilotu skolu, armiju, lielveikalu tīklu, kosmosa aģentūru. Jo viss, kas ir tapis, ir tapis cilvēku darba rezultātā. Tādu pašu cilvēku, kā es, tu un vēl pāris miljardu šīs planētas iedzīvotāju. Tad, ja tu uzskati, ka ne viss ir iespējams, kā tu domā, ar ko mēs esam sliktaki par viņiem, miljardieriem, koncernu īpašniekiem, sasodito bilu geitsu un ričardu brensonu, kam starp citu ja nemaldos vispār ir pamatskolas izglītība.

    #237849
    WerNeo
    Participant

    afigel wrote:

    WerNeo wrote:

    Kā uzņēmējs darbojos jau labu laiku. Sākumā citiem… Tagad – sev. Lai vai kā mani var uzskatīt par Latvijas krievu. Esmu patriots un darbojos/darbošos Latvijas valsts labā. Un pirms gadiem entajiem nesapratu draugus, kas izvēlas izbraukt. Tagad esmu viņus sapratis un viņu viedokli nenoliedzu. Es tomēr cīnīšos līdz pēdējam. 🙂

    tur jau ir taa lieta ka katram ir tiesiibas uz izveeli. un mums nav tiesiibu nosodiit vinju izveeli, jo taa ir sho cilveeku versija savu probleemu risinaajumam atbilstoshi vinju iespeejaam.

    Mēs šobrīd runājam par sāpīgu tēmu daudziem tūkstošiem. Tomēr, varbūt tā ir labāk, ka ir kur izbraukt. Tas, savā ziņā, ir risinājums viņiem.

    #237850
    afigel
    Participant

    TM cilveekam ir viens raksturlielums – IQ. nu nevarees cilveeks bez IQ izveidot kosmosa agjentuuru. un vai tad tas cilveeks iet uz darbu anglja deelj? vai maximas paardeveeja seezh kasee maximas deelj? ne tak – tiiri tikai sevis deelj, savu beernu un mazbeernu deelj. galu galaa savas valsts deelj. taa kaa – katram savs.

    un jaa – neesmu lietas kursaa no kurieens esi naacis, kas tu taads esi un uz kurieni iesi. tas nav buutiski.

    #237851
    root
    Participant

    Vai arī tāpēc, ka latviešu tauta ir par slinku, lai celtos un iekabinātu visiem īriem un angļiem. Peace, over and out.

    #237852
    afigel
    Participant

    nav par slinku, driizaak par miikstu.

    #237853
    rATRIJS
    Participant

    Ne visi cilvēki ir vienādi. Ne visi var būt uzņēmēji un taisīt savus uzņēmumus un tas nemaz nav reāli. Vienmēr ir vajadzīgi arī “melnstrādnieki”. LV tik daudz darbavietas tiem piedāvāt nevar – citas valstis var. Ja nu te nav, tad jābrauc citur. Easy as that…

    btw pieļauju, ka tie cilvēki ar to savu minimālo algu tur dzīvo krietni labāk kā dažs labs iekš LV ar ne-minimālo…

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 20 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā