Tests: Huawei U8500 – budžeta klases viedtālrunis

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Testi Tests: Huawei U8500 – budžeta klases viedtālrunis

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153998
    shady
    Participant

    Nesen rakstīju apskatu par diezgan labu un salīdzinoši lētu tālruni – LG P500. Ļoti patika ne tikai tā veiklība, tiekot galā ar uzdevumiem, bet biju patīkami pārsteigts cik ērti to ir turēt rokās un cik viegli ir ar to darboties. Tie, kuri nav lasījuši, varat par to palasīt šeit: Tests: LG Optimus One jeb P500.

    Kādēļ es šo tālruni pieminu šajā apskatā par Huawei U8500? Tāpēc,ka šie abi tālruņi ir orientēti uz budžeta klasi saglabājot savu titulu – viedtelefons.

    Mūsdienās visi apkārt “čivinās” (twitter`ojas), sēž internetā un ko tik vēl nedara no saviem viedtelefoniem, ka ieraugot savu ilggadējo un godam kalpojošo tālruni – saprotu, ka tas savu ir jau nokalpojis. Un īstenībā tas ir tikai normāli, ka laikam ritot un tehnoloģijām attīstoties, gribas ko modernāku un ikdienas prasībām atbilsošu. Tomēr … tomēr zālīte pie mums nav tik zaļa un debesīs redzamai mākoņi ar pelēku nokrāsu, tāpēc cena ir tā, kas visticamāk liedz iegādāties viedtelefonu.

    Š obrīd arī kāds saules stars ir izlauzies un firmas uzsāk konkurenci par budžeta segmentu – ielaižot tajā arī viedtelefonu klasi. Tad nu lūk tā arī tiku pie šī Huawei U8500 modeļa. Paņēmu to tādēļ, ka dzirdēju labas atsauksmes un nopriecājos, ka varēšu salīdzināt ar citiem, iepriekš testētajiem viedtelefoniem. Tomēr jāatzīst, ka esmu nedaudz vīlies, bet par visu pēc kārtas…

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_huawei_u8500_1.jpg[/img]

    Sākšu ar korpusu: Ja LG-P500 bija darināts no soft-touch plastmasas, kuru bija patīkami turēt rokās, tad Huawei U8500 bija tieši pretējs. Plastmasīgs korpuss un var sajust lētuma piesitienu.

    Vismaz pozitīvi novērtēju, ka korpusā ir iestrādātas fiziskas pogas, kuras tomēr ir ērtākas nekā skārienpogas dārgāka gala modeļiem.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_pogas_3.jpg[/img]

    Apskatot, kas lācītim vēderā, jāatzīst, ka tajā viss ir (sociālie tīkli, internets, kamera, android sistēma, GPS navigācija, utt). Tomēr … izpildījums nav tā kā gribētos (tomēr uzsveru ka tas ir mans tīri subjektīvs viedoklis). Var sajust aizkavi darbā ar aplikācijām, bet ja palaiž kādu resursrijīgu programmu, kā piemēram, spēli – Angry Birds, tad gan var sajust pamatīgu bremzi. Pat darbojoties ar izvēlni un tālruņa iestatījumiem var sajust minimāli aizkavi.

    Lai nebūtu tukša runāšana, tad veicu eksperimentu arī ar benchmark testa programmu – AnTuTu. Š eit testa rezultāti:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_huawei_u8500_benchmark_1.jpg[/img]

    Un intereses pēc varat salīdzināt ar LG P500:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_lg_p500_benchmark_test_1.jpg[/img]

    Kopējos punktus gan neskatieties (total scores), jo LG tālrunis bija testēts bez atmiņas kartes, līdz ar to cits kopējo punktu rezultāts. Nenoliedzu, ka rādītāji nav tie sliktākie, tomēr, ja uztveram šo telefonu kā viedtālruni, daži rādītāji varēja būt krietni labāki.

    Ekrāns: Ekrāns ir vidējās klases lielumā un nodrošina 320 x 480 px izšķirtspēju, kā arī pieder pie kapacitatīvās tehnoloģijas. Par jūtīgumu un precizitātes reaģēšanu sūdzību nav, toties nepatika tikai tas, ka bija ļoti “stiklots” – sajūta, ka skaties spogulī. Ä€rā, saules gaismā, pastrādāt ir praktiski neiespējami – jāmeklē kaut vai kāda vārtu rūme, lai saskatītu, kas rakstīts uz ekrāna.

    Kamera: Telefonam ir 3 Mpx kamera, kas nodrošina 2048×1536 pikseļu attēla izšķirtspēju, bet tā ir bez zibspuldzes iespējas. No kameras neko vairāk gaidīt nevar, bet neko nepārmetu, jo par šo cenu lielākas prasības nevar uzstādīt. Nav ko gari stāstīt, attēls runā pats par sevi:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_huawei_u8500_kameras_tests_1.jpg[/img]

    Nesamazinātu attēlu var apskatīt šeit:

    Secinājums:

    Jāsaka, tā kā tālrunis ir simtlatnieka cenā, un nevar uzstādīt nekādas dižās prasības. Ja man nebūtu pieredze ar mobilajiem tālruņiem vai šis būtu mans pirmais tālruņa tests, tad noteikti teiktu šādi: tālrunis ir atbilstošs savai cenai. Ko gan vairāk tu vari vēlēties? Pa Ls 100 (vai pareizāk Ls 109) esi ieguvis viedtelefonu (smartphone), ja gribi ko vairāk, tad atver maciņu un iegādājies ko par Ls 200 vai vairāk.

    Bet… es nevēlos mānīt savus lasītājus. Pilnīgi iespējami, ka šis tālrunis apmierinās daudzus lietotājus, bet tomēr… . Ja esi saņēmies iegādāties viedtelefonu, tad izvērtē kārtīgi savas prasības, jo varbūt tas nebūs tas, ko būsi vēlējies. Tomēr ja vēlies ar šo telefonu tikai sākt ieskatu mobilo telefonu plašajās iespējās, tad šis telefons būs tam piemērots.

    Iepriekš testētais LG P500 ir tomēr pārāks un varbūt ir vērts piemaksāt tos ~ 10 latus vairāk. Ja nepatīk LG, tad pa to pašu cenu var padomāt par pirms kāda laika testēto Sony Ericsson X8, kura apskatu var izlasīt šeit: Tests: Sony Ericsson Xperia X8

    Sīkākus specifikācijas datus var aplūkot šeit: gsmarena.com

    #269052
    samurajs
    Participant

    Lētuču klasē SE X8 ar AnTuTu 926 punktiem saliek šitiem konkrēti 🙂

    #269053
    Evers
    Participant

    Jau pēc skata atbaidošs.

    #269054
    Ralfie
    Participant

    No lētā gala LG Optimus GT540 AnTutu testā man dabūja 904 punktus, un SGS ~1970

    #269055
    ZalktiS
    Participant

    Ieej lombarda nopērc telefonu un dzīvo laimīgs 😀

    #269056
    delta128
    Participant

    Pilna izmēra attēls tam būtu 1536×2048, pielinkotais ir mazāks. Telefons manuprāt ir laba izvēle tiem, kam nevajag to kā izklaides verķi vai aksesuāru, bet lietu, kas veic savu uzdevumu – ar pdfiem/e-grāmatām/ofisa dokumentiem tiek galā samērā labi. Gps darbojas samērā OK, lai gan bateriju izēd ļoti ātri, wifi uztveršana varētu būt labāka. Kas nav gsmarena – latvijā nopērkamajam variantam ir Android 2.2, 600MHz Arm v6 CPU un 192MB ram.

    #269057
    budzis
    Participant

    Nu es nemu Bite ar ligumu, man sanaks tas aparats 82 Ls 😉

    Kamera ir shtruntiga, bet ne jau tas del perk telefonu.

    Bremze? Ja, speles ar animaciju reizem iebremze pamatigi, bet Andry Bird nemaz nav tik traki. Bremze bieži labojas ar atminjas iztirishanu – ir tak aplikacijas tam!!!

    Wifi ir vienkarshi ekselents! Neesu tik labu zonu redzejis nevienam klepjiniekam! Stavot Sudrabkalninja Imanta uzradas garugarais saraksts, lai gan lidz tuvajai majai vismaz metri 50 🙂

    Protams, aparats tehniski nevilks lidzi dargajam galam, jo CPU i vajaks utt utjp, bet ikdienas darbiem der labi – epasti, youtube, e-gramatas, GPS, i-radio iet bez problemam. Un ko gan citu varetu vajadzet atrodoties arpus majas? Baterija beidzas atri ar visu pribambasu lietosanu, bet lidziga problema esot visiem modelism

    #269058
    kesis
    Participant

    uzliekot launcherPro telefons kljusut vnk rakjete.. iznjemot speeles, kuras vnk nevelk slaiidzinot ar ekvivalentiem LG trubuchiem :/

    #269059
    msh
    Participant

    Priekš kam pirkt lētu sūdu, ja tas ir sūds? Ar prātu kaut kā nespēju saprast. Bet tad atceros Zeitgeist:Moving Forward frāzi par ciklisko patēriņu un tad paliek skaidrs, kāpēc šādus draņķus ražo.

    Š eidij, ja tev mobis novecojas, nevajag pirkt lētu draņķi, kas ātri nolietojas. Man noveco tikai akumulatori, otrais jau sāk gribēt beigties, pašam mobim potenciāls noteikti ir vismaz uz četriem aķiem 😀

    [img]https://content22-foto.inbox.lv/albums164159026/mshathlonxp/dzhaadi_nieki/armobi.jpg[/img]

    P.N. Kur tajā benchmarkā ir samsūda otrā galaktika?

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā