Būs lēti OLED displeji

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Būs lēti OLED displeji

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148859
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_main_041_1.jpg[/imgl]Arizonas universitāte kopā ar OLED ražotāju kompāniju Universal Display izstrādājusi tehnoloģiju, kas drīzumā ļaus patlaban dārgos lokanos OLED ekrānus ražot par cenām, kas līdzināsies parasto LCD displeju cenām. Pirmais 4,1″ prototips jau ir izgatavots.

    LCD tehnoloģijas pamatā ir atsevišķu pikseļu stūrējošo tranzistoru uzklāšana stikla pamatnei. Procesu veic visai augstā temperatūrā, kas elastīgajām polimēru plēvēm ir pārāk karsta. Zinātnieki izgudrojuši metodi, kā šo trūkumu apiet. Pēc Arizonas universitātes Flexible Display Centers vadītāja Nikolasa Kolaneri teiktā, plēvīšu displeju pašizmaksas nu būšot tādas pat kā LCD. Pie tam tranzistoru pārslēgšanās ātrums ir pietiekami augsts, lai varētu normāli skatīties video. Izgudrojums jau visai drīz būšot tirgus kondīcijā, un to varēšot piedāvāt ražotājiem.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_flexibleoled_1.jpg[/img]

    Avots

    #200258
    feiks
    Participant

    es pagaidām nesaskatu citu pielietojumu šim kā vienīgi digitālajos fotorāmjos un pulksteņos, varbūt. Viss pārējais vēsā mierā iztiek ar 3-4mm plakano lcd

    #200259
    samurajs
    Participant

    Ja šito izdosies palaist sērijā par lētu cenu, tad parādīsies pavisam jaunas ierīču klases: sarullējamas spēļu konsoles, e-žurnāli un avīzes, un daudz kas vēl cits.

    #200260
    Loading
    Participant

    GPS ekrāniņā pārāk grūti orientēšanos taisīt. Būtu šāda liela karte, kuru var pietuvināt, attālināt – būs labais.

    #200261
    runcio
    Participant

    OLED tapetes+kā gaismas ķermenis un ekrāns! 😉 Gribu būt amazones džuņgļos čik un “esmu” tajos, gribu būt bīčā click! … 🙂

    #200262
    msh
    Participant

    …un kad sāks elements sadalīties, plēst visu sienu nost…

    Kad sapņo, piever acis 😉

    #200263
    bekhemins
    Participant

    runcio wrote:

    OLED tapetes+kā gaismas ķermenis un ekrāns! 😉 Gribu būt amazones džuņgļos čik un “esmu” tajos, gribu būt bīčā click! … 🙂


    mmmm tas tik būtu kaukas :seeker:

    #200264
    Mateus
    Participant

    Uzreiz atcereejos filmu Babylon A.D. kur Vins Dīzels atlocija karti bagazhniekaa un tad ar muti touch pietuvinaaja ko vajag, apskatija utt… heh… taa jau ir.. kas shodien fantastika, pēc 20 gadiem ikdiena 🙂

    #200265
    msh
    Participant

    bekhemins wrote:

    runcio wrote:

    OLED tapetes+kā gaismas ķermenis un ekrāns! 😉 Gribu būt amazones džuņgļos čik un “esmu” tajos, gribu būt bīčā click! … 🙂


    mmmm tas tik būtu kaukas :seeker:


    Bezpersoniska virtuālā nerealitāte četrās sienās :p

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā