Datubāzes konvertēšana no Windows-1257 uz UTF-8

Sākumlapa Forumi Mājas lapu izstrāde Servera puse (php, java, ruby, perl, python) Datubāzes konvertēšana no Windows-1257 uz UTF-8

Tiek skatīts 4 ierakstu – 1 līdz 4 (no 4 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150092
    guitarman
    Participant

    Sveiciens visiem.

    Problēma sekojoša:

    Vai ir kāda iespēja konvertēt mysql datubāzi no Windows-1257 kodējuma uz UTF-8 ? Vai arī tik tiešām visa datubāzes informācija ir jāpārraksta ar roku ?

    Piemērs no datubāzes izskatās šādi:

    Windows-1257 kodējums:

    Quote:

    Klasiskâ roka grâvçji izmantoti kâ ierocis pret Guantanamo apsûdzçtajâm personâm


    Vajadzētu lai būtu šādi:

    UTF-8 kodējumā:

    Quote:

    Klasiskā roka grāvēji izmantoti kā ierocis pret Guantanamo apsūdzētajām personām

    Esmu izmēģinājis konvertēt iekš sava teksta redaktora (notepad++) kā arī iekš parastā notepad. Nekādu panākumu. (mysql dumps notepadā izskatās tieši tikpat kroplīgs kā datubāzē.) Vienīgā metode kas strādā ir labot visus ierakstus ar roku, bet tas man prasīs kādu nedēļu ilga darba nonstopā. Varbūt kāds gudrāks prāts ir saskāries ar šādu problēmu ?

    #219692
    Andress
    Participant

    Pasaulē ir tik lielisks produkts kā Notepad2 no Flos freeware, novelc, dumpu atver ar to un mēģini tur ar File-> Encoding paņemties, man izdevās vienreiz, bet vairs neatminu kā tieši 😀

    #219693
    guitarman
    Participant

    Ne sūda nesanāk ar notepad2..

    Konvertē uz kuru kodējumu gribi, nekas nesanāk (ja neskaita to ka ķeburi pārmainās par savādākiem ķeburiem) 😀

    Nu bet tač jābūt kādai iespējai, ja jau html autputā viss ir ok ar windows-1257 kodējumu.

    #219694
    Mad182
    Participant

    Ja nav nekas dikti slepens/liels, iedod dumpu uz pm.

    Ja ne, mēģini kkā tā:

    Quote:

    iconv -f vecais_charsets -t utf-8 dumpfails > jaunaisfails


    tikai ja Tev datubaze tos simbolus rada nepareizi, tad tas windows-1257 laikam jau ir kaut kāds izčakarēts. Bet nu pārkonvertēt ir iespējams.

Tiek skatīts 4 ierakstu – 1 līdz 4 (no 4 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā