Diskusija: Web lapa – paša taisīta vai no šabloniem?

Sākumlapa Forumi Mājas lapu izstrāde Web veidošana un problēmas Diskusija: Web lapa – paša taisīta vai no šabloniem?

Tiek skatīts 6 ierakstu – 1 līdz 6 (no 6 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #145887
    normis_161
    Participant

    Lasot tēmu “Kā uztaisīt trakeri?”, un vēl tas ko Samurajs uzrakstīja:”Bet varam vispār neko nemācīties, paņemt gatavu šablonu un salikt savus tekstus:P” Lika aizdomāties par web lapas veidotājiem, precīzāk, cik viņi būs nepieciešami. Vnk es pats gribu iemācīties par web lapu progrmmētaju, bet šis liek aizdomāties par to, vai viegli būs darbu atrast. Tā kā es esmu iesācējs, tad gribu prasīt pieredzējušākajiem. Ar ko atšķiras gatava mājas lapa, kura ir taisīta no šabloniem, no tādas, kuru pats būtu rakstījis. Te var rasties tāds jautājums priekš kam būtu jamācās, ja var vienkārši ieiet vienā mājas lapā (adresi vairāk neatceros) un uztaisīt par 10 min gatavu mājas lapu nevis ja būtu kaut kur 1h vai ilgāk jāraksta.

    Pagaidām ko es esmu izsecinājis ir šis:

    Mājas lapa no šabloniem. Paša rakstīta mājas lapa.

    +Nav laika ietilpīgs process. +Lielāka iespēja izpausties.

    +Nevajag lielas zināšanas. -Vajag lielas zināšanas.

    -Nav tik liela iespēja izpausties. -Darbietilpīgs process.

    Būtu labi ja vēl kāds dalītos savā viedoklī un pateiktu vēl kādu atšķirību.

    p.s. Manuprāt, ja taisa pats, tad tā lapa ir kvalitatīvāka nekā ja taisa no šabloniem, bet tikai es šo domu nevaru īsti pamatot. Būtu labi ja kāds piekrīt šai domai un viņu varētu pamatot.

    #169248
    samurajs
    Participant

    Es nenodarbojos ar web programmēšanu, bet varu tikai pateikt to, ka kļūst riebīgi redzot, ka nets pilns ar lapām, kuras līdzīgas viena otrai kā ūdens piles.

    Jā, varam ņemt gatavus šablonus, bet tad pie tiem pamatīgi jāpiestrādā, lai tur vismaz ir kaut kas savs.

    Vēl pastāv arī tiesiskais aspekts, jo ne visi šabloni ir opensource…

    #169249
    normis_161
    Participant

    Tu man lūdzu nevēlies paskaidrot, kas ir opensource? Kaut kas saistīts ar to vai viņi ir derīgi lietošanai?

    #169250
    samurajs
    Participant

    Opensource ir atvērtie kodi, kurus katrs brīvi drīkst lietot. Ir arī ar autortiesībām aizsargāti objekti un tādi, kurus drīkst lietot tikai paša vajadzībām, bet nedrīkst komercdarbībai. Ja no šitāda uztaisa lapu klientam – var sanākt ziepes. Parasti tas vienmēr ir norādīts.

    #169251
    usins
    Participant

    Labāk taisi pats savu lapu:

    1. Zināsi kas ir šajā lapā

    2. Nebūs nekas lieks

    3. Iegūsi pieredzi

    Nu kļūt par labu web lapu programmētāju (veidotāju) ir samērā grūti, bet tas arī akarīgs no cilvēka. Nu programmēt, tas jau ir tikai puse no darb. Vēl ir jāprot uzzīmēt savu lapu (stils), vai kādam paprasīt, lai uzzīmē, kaut ko unikālu. Tā lai tavu lapu atceras.

    Vispirms jāiemācās pamatfunkcijas- pamatkoandas, tad jāsāk zināšanu uzkrāšanu, pieredzes apmaiņu utt. Jo visu laiku kods tiek uzlabots, pilnveidots. 🙂

    #169252
    Sid
    Participant

    Nu vispār ir ~ tā: dabūt bezmaksas, bet labu šablonu ir gandrīz nereāli. Var jau dabūt tādu, kāds ir vēl 10000 cilvēkiem, bet, ja Tu to webu taisi nevis priekš sevis, bet gan kādam klientam, tad tas nebūs īstais variants.

    Š ablona +:

    Ātri

    Nav jābūt īpašam ekspretam html/css

    Ja nav diezko spīdošas zināšanas tajā jomā, tad var dabūt labākus dizainus, kā varētu uztaisīt pats

    Š ablona -:

    Garlaicīgi

    Tāds dizains droši vien ir vēl 1000 citiem saitiem

    Pamtā maz funkcijas un tas var būt bugains

    Īsumā ideja ir tāda: vari jau pameklēt tos šablonus, bet, tad tos ir krietni jāizmaina, diezgan cītīgi jāpārraksta css, ieteicams arī dizainu kā tādu pamainīt. Bet kā bāze jau šabloni nav slikti. Vēl kas – viens pats templeits bez php un/vai mysql ir diezgan liels sūds, html ir tikai pats, pats basic, kas vispār ir web developmentā. 🙂 Mans ieteikums Tev: pamācies html & css no sākuma bez šabloniem, tad papēti kā izskatās citas lapas, palūries tām sourci, mēģini uzrakstīt līdzīgu dizainu kādai citai lapai nelūrot tai sourci un tad, ja vēlies, vari paņemt kā bāzi kādu šablonu, bet tas nu nav tas pats labākais variants. Pēc tam jau vari mācīties php, jo bez tā, vai arī kādas līdzīgas spēcīgas valodas, web developeris = 0. GL & HF!

Tiek skatīts 6 ierakstu – 1 līdz 6 (no 6 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā