Kā pareizi veikt CLEAR CMPS ASRock G31M-S mātesplatei?

Sākumlapa Forumi Hardware Pamatplates un CPU Kā pareizi veikt CLEAR CMPS ASRock G31M-S mātesplatei?

Tiek skatīts 5 ierakstu – 1 līdz 5 (no 5 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148417
    Svens
    Participant

    Sveicināti!

    Lai arī izskatās, varbūt, ka te ir ļoti gari viss uzrakstīts, es vienkārši centos, lai Jūs visu saprastu un nepiemirstu kādu sīkumu, kā arī rakstīju tā, lai ir vieglāk lasīt. Ļoti ceru, ka kāds spēs palīdzēt!

    Problēma šāda:

    Pabeidzot operētājsistēmas instalāciju (Windows Vista), konstatēju, ka tā neuzrāda GeForce 9800GT videokarti. Caur OS uzstādījumiem neatradu, kur veikt izmaiņas, tādēļ nospriedu, ka vaina varētu būt BIOSā – kā defaultā varbūt ir uzstādīta VGA karte (jo jauns dators).

    Veicot izmaiņas BIOSā pie “Primary Graphics Adapter” un “Internal Graphics Mode select” izmaiņu nebija. Biju paspējis izmēģināt kādas 3 kombinācijas šiem abiem, jo katrs no šiem uzstādījumiem piedāvāja 3 iespējamos variantus. Un tad, izmēģinājuma pēc, kā “Primary Graphics Adapter” izvēlējos “VGA” (līdz šim tur bija “Auto”). Rezultāts – pēc restarta dators SLĒDZAS iekšā, taču monitors vispār NĒ. Monitora lampiņa paliek mirgojot visu laiku tā, it kā tai būtu savienojums ar datoru, taču dators nebūtu ieslēgts. Tātad, cik es saprotu, dators nesūta nekādus signālus monitoram.

    Cik noprotu pēc mātesplates instalācijas pamācības, tad veicot CMOS iztīrīšanu (Clear CMOS), būtu iespējams atgūt iepriekšējos uzstādījumus (tātad “VGA” vietā, atkal “Auto”). To izdarīt var, pārliekot JUMPERS. Pamācības teiktais: “CLRCMOS1 allows you to clear the data in CMOS. The data in CMOS includes system setup information such as system password, date, time, and system setup parametrs. To clear and reset the system parametrs to default setup, please turn off the computer and unplug the power cord from the power supply. After waiting for 15 secinods, use a jumper cap to short 2 pins on CLRCMOS1 for 5 seconds.

    Tātad, cik es saprotu, lai iegūtu iepriekšējos BIOS uzstādījumus, man ir uz šī 2pin JUMPER jāuzliek JUMPER CAP uz piecām sekundēm.

    Kur lai es iegūstu šo JUMPER CAP? Es redzu, ka viens JUMPER CAP stāv uz “PS2_USB_PWR1 JUMPER” un viens uz “OC 800 JUMPER”.. Vai es drīkstu noņemt kādu no šiem JUMPER CAP, lai to uzliktu uz man nepieciešamā – “CLRCMOS1” JUMPERa, un pēctam to novietotu tā, kā tas stāvēja, atpakaļ?

    Un ar ko lai šo JUMPER CAP satver? Vai viņu drīkst ņemt ar pirkstiem, vai arī talkā jāņem pincete? Izskatās, ka viņi ir tādās diezgan šaurās vietās iekšā.

    Jau iepriekš pateicos tiem, kas izlasīja un tiem, kas spēs dot vērtīgus padomus!

    Ar cieņu –

    Svens

    #194285
    Svens
    Participant

    Paldies, problēma ir atrisināta! 🙂

    #194286
    samurajs
    Participant

    Ja šitas nav aprīļa joks, un vēl kāds nezin kā visvieglāk resetēt BIOS – PC atslēgt, BIOSa bateriju laukā, abas spailes ar pinceti savienot, paturēt pāris sekundes. Viss, atkal ir rūpnīcas iestatījumi.

    #194287
    elvisburdajs
    Participant

    Samurajs: Viņam kā defaultā izrādījās mātenē iebūvētā grafiskā karte (viņš pats to nezināja), vajadzeja tikai monitora (VGA) vadu no Nvidia videokartes pārspraust.. 😀 Vnk viņš to pašu jautājumu bija ielicis Datuvē. :lala:

    #194288
    Andron MacBeton
    Participant

    Oj jobans zizls!

    (c) ALS

Tiek skatīts 5 ierakstu – 1 līdz 5 (no 5 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā