Kāda starpība pamatplatēm?

Sākumlapa Forumi Hardware Pamatplates un CPU Kāda starpība pamatplatēm?

Tiek skatīts 5 ierakstu – 1 līdz 5 (no 5 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #159319
    Anonīms
    Neaktīvs

    Meklēju datora apgreida variantus. Esmu izvelējies ASUS ar 1150 socket. Kāda strapība ir platēm, ja izkatās līdzīgi, sokets tāds pats, bet cena ir no 250- 30 naudām? Visvairāk mulsina Z87 daudzie varianti. Paldies!

    #305883
    Crow
    Participant

    Īsumā – jo augstāka cena, jo vairāk navorotu un jo garāks top krāns.

    Un vēl mainās PCI-E slotu daudzums, otrā (trešā un ceturtā, ja tādi ir) slota kontaktu daudzums, USB 3.0 skaits pakaļā, USB 3.0 priekšējā paneļa hedera eksistence un SATA 6 Gbps portu skaits. Un visādas biznesa fīčas Q variantiem, kurus nez vai kāds vispār izmanto un tāpēc tos nav vērts vispār apskatīt.

    H81 – pats apgraizītākais variants. PCI-E ir tikai viens, USB 3.0 porti tikai 2 un headera uz plates nav, SATA 6 Gbps arī tikai divi un RAM sloti arī tikai divi (tātad max. atmiņas daudzums – 16 GB).

    B85 – USB 3.0 skaits paceļās uz 4, t.i., pakaļporti paliek divi, bet parādās priekšējo portu headeris. SATA 6 Gbps skaits pieaug uz 4. Pēdējā laikā arī ar B85 sākuši taisīt salīdzinoši lētus variantus ar visādiem navorotiem (Gaming, Fatal1ty, Sniper, Vanguard utml.), kas attiecīgi ir pilnīgi pietiekami vidusmēra geiminga aparātam. Kurām ir otrs PCI-E, ir arī Crossfire atbalsts.

    H87 – tiem, kam nevajag/nezin, kas ir overclocking, bet kaut kāda mistiska iemesla dēļ nepatīk neviens no B85 variantiem. Nu un arī SATA 6 Gbps skaits paceļās līdz 6, tāpat arī USB 3.0 ir 6.

    Z87 – SLI, overclocking un afigennās dzeses, niknas barošanas ķēdes, natīvajiem SATA – Intel Rapid Storage, papildus third-party SATA kontrolieri, papildus third-party USB 3.0 kontrolieri, gadās dual NIC… atliek izvēlēties, tieši cik daudz “pagarināt” vari atļauties.

    Tur nav nekā mulsinoša – ja tu nezini, kā tev nav (vai arī – kas tas ir, kā tev nav, un ko viņš ziemā ēd), ļoti iespējams, ka tev to nevajag un arī nevajadzēs.

    #305884
    nevertell
    Participant

    Lai arī Vārna labi ir izklāstījis to visu no praktiskās puses, ieteiktu paskatīties atšķirību starp tiem čipsetiem, lai tu zinātu, ko tev viņi ir spējīgi piedāvāt. Pat ja tev uz H81 būs 2 pci-e sloti un 3 gigabitu nic’i, un 8 sloti atmiņai, tev jāzin, ka tas viss ir paveikts apkāšot pircēju un izvarojot santīmu. Būtībā katrs čipsets ir spējīgs tik, cik tas ir spējīgs, un visi papildus kontrolieri, kas ir pieslēgti, lai dabūtu vairāk usb3 portus, vēl sata portus un ko tik vēl ne, visi sēž uz pci-e līnijām, kas nozīmē, pie vienmērīgi noslogota datora (kad notiek intensīva lasīšana/rakstīšana no diska un nic’iem un ņemšanās gar pci-e devaisiem), jutīsi bremzes, kas uz cita čipseta, kur šīs fīčas ir integrētas nebūs. Jo H81 nedod vairāk par 20 PCI-E līnijām, vairāk no viņa arī neizspiedīsi.

    #305885
    RicoPico
    Participant

    Paldies, noderēs. Vai vari tieši tāpat par AMD čipsetiem?

    #305886
    Anonīms
    Neaktīvs

    Liels paldies, par foršām atbildēm, māte iegādāta!

Tiek skatīts 5 ierakstu – 1 līdz 5 (no 5 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā