Linux CDN sinhronizācija, failu hostēšana

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD Linux CDN sinhronizācija, failu hostēšana

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #157794
    Wuu
    Participant

    Priekš UOC.LV paņēmu vel vienu VPN serveri (Tāpēc ka tik lēti ir grēks neņemt). Jebkurā gadījumā, jau esmu palaidis jauno mājaslapu. Vel viss nav pabeigts, bet galvenais ko es nevaru izdomāt līdz galam.

    1. Ko lietot failu hostēšanai, ieskaitot ~300mb video failus. Man liekas Apache2 netur krunku! Pirmajā dienā atvēru jauno lapu, saskrēja cilvēki skatīties un apache2 nokārās uzreiz. Ne CPU, ne RAM’s, ne HDD nedarbojas pat uz 20%. Bet lapu atvērt nevarēja.

    2. Kā sinhronizēt statiskos failus starp serveriem? Jo viens serveris ražos kompresētus JPG un citu drazu. Bet kā lai uzreiz tos pārvieto uz otru serveri?

    Citi ieteikumi ātruma uzlabošanai ir laipni gaidīti.

    #294286
    APOC
    Participant

    1. httpd.conf & MPM Worker sadaļa visticamākais atrisinās tavas problēmas. Palasi kas ir iekš web servera logiem. Visticamākais visi threads pilni un jauni netiek veidoti, tāpēc arī nevar atvērt.

    Ielsēdz iekš httpd.conf statistikas moduli un pēti kas notiek pie lielām masām.

    #294287
    root
    Participant

    Apache CDN sistēmām neviens neizmanto. Ar uzsvaru uz NEVIENS. Nginx vai sliktākajā gadījumā lighthttpd.

    Tātad – Nginx failiem, ar atslēgtu logošanu, bez PHP (jo tas ir CDN!), MySQL un citas drazas. Failu sinhronizēšanai vajadzētu pietikt ar to pašu Rsync (rsync.samba.org).

    Taču, ņem vērā, ka sinhronizēšana nekad nenotiek uzreiz, tikai pārvietošana. Tāpēc, tev nepieciešama messaging sistēma, kas informē lapu, kad kur un kāds fails ir pieejams. Notiek tas apmēram tā –

    rsync izsaucas tad, kad ir jauni faili (izsauc lapa, piemēram, bashscriptu), savukārt tad, kad rsync savas lietas ir izdarījis, Tev jāizsauc kaut kāds cits skripts, kas reģistrē, kur pieejams fails. Pieņemu, ka visi faili tev reģistrējas DB, tad ir vienkārši – izveido jaunu kolonnu, kur glabāt 1/0 katram CDN serverim, kas tev ir vai būs – pēc tam, kad rsync ir nosinhronizējies tu veic updeitu un reģistrē, ka lūk, fails tev ir pieejams tur un tur. Pēc tam, tā kā tu jau lapā izvadi faila adresi no DB, paņem randomā adresi un dali apmeklētājiem, e.g. vienreiz vienu, otreiz otru, vai vislabāk – sesijā saglabā, kāds CDN tiek lietots kādam apmeklētājam un katram nākamajam iedosi nākamo CDN listē – round-robins.

    Kā arī, apsver domu par https://aws.amazon.com/cloudfront/ vai vismaz https://www.cloudflare.com/

    Pie tam, ja daudz apmeklētāju, apsver domu default sesiju dzini PHP nomainīt uz memcache. https://www.php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.save-handler

    #294288
    Wuu
    Participant

    Paldies uzstādīts, paskatīšos varbūt nebūs vairs tie mistiskie slowdown ik pa brīdim. Bet nesaprotu, Apache 2 neatbalsta daudz kodola procesorus. Vai arī man konfigurācijā limiti visus nobremzēja?

    #294289
    Wuu
    Participant

    Paldies tieši bija doma par Nginx. Būs ko padomāt.

    Memcaths jau tiek lietots. Un par cloudflare ir doma uzstādīt, kad pabeigšu visu iecerēto.

    Es uz amazoni skatījos, bet es to cenu politiku nesaprotu. Pietam man galvenajā lapā ir 41 http reqesti, man Amazons sālīti sanāks. Cik saprotu.

    #294290
    APOC
    Participant

    Apacis 2 noteikti atbalsta daudz kodolu procesorus. Un par procesu sadalīšanu starp corēm atbild OS ne Apacis. Visticamākais, ka limiti konfigurācijā.

    Es ikdienā ņemos ar Oracle HTTP Serveri, kas tas pats Apacis vien ir. Nezinu kā pareizi šie logi saucas uz Apache, bet uz OHS tie ir ohs/opmn/error_logs/access_logs logi, kuriem vērts pievērst uzmanību. Gadījumā ja būs problēmas ar threads/startservers/… to visu error_logos redzēsi.

    #294291
    Mad182
    Participant

    Statiskajam saturam (bildēm, css, js) es ieteiktu izmatot https://www.varnish-cache.org/

    Darbā ir novērots, kā tas strādā visai noslogotam portālam, un pats arī esmu kaut kad spēlējies un dabūjis slodzes 2-3x mazākas pīķa stundās pat vienkārši uzliekot varnish instanci uz tā paša servera.

    Palasi, tas ir spēks 🙂

    Nezinu gan cik efektīvi būtu izmantot varnish video strīmošanai, ar to man nav pieredzes.

    Ja drīkst zināt, par kādiem pieprasījumu/apmeklētāju skaitiem apmēram ir runa? Man kinda neticas, ka tev tur ir tāds traffiks, lai vajadzētu vairākus serverus un cdn. Pēc foruma aktivitātēm un visa pārējā spriežot, man līdzīga veida hobijam – exs.lv ir vismaz reizes 10 vairāk apmeklētāju, un tur viss bez problēmām griežas uz vienas virtuālās mašīnas ar apache, kuram konfigā šķiet nav mainīts pilnīgi nekas.

    #294292
    Wuu
    Participant

    Sveiki, atgriežoties pie vecās tēmas. Apache serveris netur krunku, pie 25/acces per second nokaras monumentāli. Tanī pašā laikā CPU noslodzes knapi palielinās līdz 10%. Es jūtu ka nav citu variantu, kā pariet uz citu softu, jo tas ir vienkārši smieklīgi!

    Vai arī virtuālajam serverim ir uzlikts kāds limits?

    #294293
    root
    Participant

    Ja pie 25rps tev cpu ir uz 0.1 tad problēma ir apačes konfigurācijā – izpēti apache procesu limitācijas konfigurācijas (worker threads) un palielini limitus apachei. Protams, ka apache aizrīsies, ja tai būs limitēts resursu daudzums kas ir tālu no reālā. 25rps vispār ir diezgan mazs daudzums. Apache ļoti ērti jūtas arī pie saviem 500-1000 rps, implyting normāls dedicated servs.

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā