Mistika ar WLAN

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 19 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149200
    WerNeo
    Participant

    Tātad! Sūdzība – “vakarā bezvadu internetu rādījā, šodien vairs nerāda”.

    Kas gan par problēmu? Heisā hopsā, WLANs iet un griežas. BET! Cilvēks aizbrauc pie sevis laukos, un nāniks! Nolēmu aizbraukt un pārliecināties – šoks, bet patiesi neiet. Visus rūterus ķer, bet konkrētās lauku bibliotēkas internetu – nekā. Tajā pašā laikā, citi datori (un pat mobilie telefoni to ķer bez problēmām).

    Tālāk rīkojos sekojoši:

    1) Vīrusi? Bling blang – NAV!

    2) Sačakarēts konfigs, servisi u.t.t.? NAV!

    3) Tīkla kartes draiveris? (neticami, ka tas pie vainas, jo citus WLANus ķer) Katram gadījumam sameklēju citus draiverus un pārlieku. Rezultāts – NAV!

    4) Braucu pētīt bibliotēkas. Citu bibliotēku WLANs griežas kā puķe! Aizdomājos.

    5) Vienu bezvadu rūteri pārkonfigurēju visos virzienos. Neredzamu nedabūju tā.., lai citi redz, bet šis laptops neredz.

    6) Dodos pie “neredzamā interneta” ciemos ar Linux live CD. Bladāc!!! Internets iet! Sapriecājos un dodos darbos.

    7) Bakupoju datus, Format C:, win, optimize u.t.t. Gatavs! he he… mistika, bet problēma saglabājas!

    Nu ko! Idejas, Ieteikumi?

    Pirms meklēju un lieku citu wlan karti, nolēmu padalīties “mistikā”. Varbūt kāds saskāries ar ko līdzīgu? Pats esmu visdažnedažākos brīnumus redzējis, bet kas tāds.. pirmo reizi.

    P.S. Win XP

    #205586
    izredzētais
    Participant

    mēģināji citu instalācijas disku? es tomēr pašu windowsu vainotu..

    tomēr pirms tam pamēģinātu atjaunot, jeb uzstādīt vecākus tīkla kartes draiverus, nekur citur itkā vainai nevajadzētu būt..

    #205587
    WerNeo
    Participant

    izredzētais. 🙂 Iepriekš kompītim nedz ar citiem tīkliem, nedz ar konkrēto tīklu nebija problēmu (4-5 gadi wins). Pēkšņi vienā dienā – kā ar nazi! Jaunais installs, pavisam cits (sp3 + udeitoju). Kā skatos, “uzmanīgi” esi lasījis un “pamanījis”, ka arī draiveri izmēģināti citi (lai gan nebūtu loģiski vainot draiveri, ka visi citi wlani tiek ķerti, bet tikai viens nē. Pie tam, tikko vēl ar šo draiveri gāja taču).

    #205588
    izredzētais
    Participant

    uj, tiktiešām.. nepamaniju, vai arī izkrita no galvas 🙂

    īsti draiveru uzbūvi neizprotu, bet apmēram zinu ko viņ š dara – tas norāda kā dzelzim strādāt, vadīt iekārtu.. vienkrārši secinu, ka draiveris nekorekti vada iekārtu. varbūt konkrētajam rūterim ir nesaderība ar windowsa draiveri?

    ps es neesmu piemirsis, ka runāju ar lietpratēju 🙂

    #205589
    izredzētais
    Participant

    varbūt ir vērts uzzināt kas tas par rūtera modeli & pagūglēties? varbūt citiem arī ir šādas pašas problēmas 🙂

    pie reizes sniegt draudzīgu roku bibliotēkai & atjaunot, downgreidot rūtera firmwāri?

    edit

    iespējams windowsa draiveri neizmanto wifi tīkla kartes resursus pilnvērtīgi & dators vienkārši fiziski ir pārāk tālu no rūtera? man kaimiņ iem tā pat bija ar macbooku. mans vecais lapsis manu wifi rūteri atrada bez problēmām 5/5, bet viņ iem konstanti turējās 1/5, reizēm pat radās problēmas uzķert signālu..

    #205590
    WerNeo
    Participant

    izredzētais. 🙂 Tev atkal “nepamaniju, vai arī izkrita no galvas”. Vakarā bija, no rīta – nē. Nez vai pa nakti bibleotēkās kaut ko ar rūteriem dara. 🙂 Papētīju arī “kļūdu žurnālu”, tajā vakarā un otrā rītā kļūdas sistēmā nebija manāmas (ja vien patiesus datumus man nosauca).

    #205591
    izredzētais
    Participant

    Quote:

    “vakarā bezvadu internetu rādījā, šodien vairs nerāda”


    to sapratu kā – viena vietā rāda, citā nē. piemērs – staigāji pa bibliotēkām – visur ir, bet tur kur vajag – nav 🙂

    varbūt dzelzis mirst nost, jeb kaut kur rodas nekontakts? mēģināji pārspraust wifi tīklakartes vadus? lai arī diez vai tas būtu pie vainas, ja citur nets nepārtrūkst.. jeb tikai sagadīšanās? cik ilgi “izmēģināji” netu ar linuxi?

    #205592
    WerNeo
    Participant

    izredzētais!!! grrr!!! Es dzeru, Tev reibst? 🙂 viss ir skaidri uzrakstīts. Visi wlani normāli rādās, tikai konkrētais – nē! N+pvn laiku strādāja, bet vienā jaukā rītā – vairs nestrādāja. Piestrādā pie tekstu uztveršanas. 🙂 Nekas personīgs 😉

    #205593
    izredzētais
    Participant

    WerNeo, ļauj minēt, tas dators gadījumā nav dv6000? 🙂

    te nedaudz atšķirās simptomi, bet pamatā tas pats vien ir.. varbūt radīsies kāda jauna ideja: https://h30434.www3.hp.com/psg/board/message?board.id=Internet&thread.id=3294

    #205594
    WerNeo
    Participant

    izredzētais. Ļauju minēt un minējums ir nepareizs. Es saprotu, ka Tev ir vēlme palīdzēt, bet šoreiz diemžēl Tu ne līdz galam tekstu izproti.

    #205595
    izredzētais
    Participant

    nu labi, pēdējais jautājums … pirms pārinstalēji windowsu – izmēģināji system restore?

    #205596
    WerNeo
    Participant

    Gribēju, bet atslēgts bija system restore. 🙂

    #205597
    WerNeo
    Participant

    Bladāc! 🙂 Stāstam ir turpinājums!!! Tika ielikta laptopam pavisam cita wlan karte. Rezultāts? he he… Ķer visus tīklus vēl tālāk un labāk, bet konkrēto – nekā!

    #205598
    izredzētais
    Participant

    kad uzinstalēji windowsu, saliki visus atjauninājumus, jeb tīri pēc instalācijas konektējies klāt?

    #205599
    WerNeo
    Participant

    izredzētais. Tu tēlo, jeb patiesi?

    #205600
    izredzētais
    Participant

    kas tur tik dīvains? pieņ emu, ka neintelējies biblioteikā, vienkārši cenšos izprast kā savādāk pēkšņ i dators var neatrast konkrēto rūteri..

    #205601
    WerNeo
    Participant

    Nu ko.. Tad paskaidro man, ko Tu te centies izprast? Un ko tas maina?

    izredzētais wrote:

    kad uzinstalēji windowsu, saliki visus atjauninājumus, jeb tīri pēc instalācijas konektējies klāt?

    Bļin.. un tādi jautājumi no Tevis pēc tam, kad esi jau n jautājumus uzdevis, pārprasdams manis pastāstīto? Kad jau likās, ka ierubīji, seko šis jautājums. Piedod… citi vismaz izvēlas iespēju paklusēt, jo arī ir neizpratnē… Bet Tu mēģini sagrozīt manus tekstus pa savam un tad saviem izdomājumiem mēģini rast atbildi ar tām metodēm, kas jau manā tekstā aprakstīts.

    #205602
    WerNeo
    Participant

    Viss ok! Var tēmu slēgt ciet! risinājums rokā!

    #205603
    Svens
    Participant

    Ar risinājumiem ir jāpadalās. 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 19 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā