Notepadā būs foto sekcija

Sākumlapa Forumi Notepad.lv Foruma Jaunumi un Lietošana Notepadā būs foto sekcija

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 20 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151461
    samurajs
    Participant

    Mūsu jaunais administrācijas biedrs KristoZ, pats būdams fotogrāfs, uzņēmies vadīt Notepad foto sekciju. Viņš stāstīs par dažādiem bildēšanas knifiem, iepazīstinās ar jaunāko vērā ņemamo foto tehniku, konsultēs lietotājus.

    Pagaidām viss notiks rakstu veidā + attiecīgā foruma sadaļā. Ja atsaucība būs liela – tiks ieviests arī jauns tabs sākumlapā.

    KristoZ jūs visi labi zināt, kaut vai no Notepad fotokonkursa.

    #238891
    daGrevis
    Participant

    Priecē, pats gribētu apgūt fotografēšanās mākslu! 🙂

    P.S. Sāc no pašiem pamatiem, KristoZ. 🙂

    #238892
    web33
    Participant

    Gaidu ar nepacietību .

    Sākam no pamatiem un ar (ziepenēm)

    #238893
    akms47
    Participant

    Urrā!

    Nu protams nebūs jau sākumā kā fotosiena.lv ,bet man tur noriebies.

    Nafig rakstīt foto amatieru lapa un tirzāt katru darbu kā profesionālu.

    #238894
    WerNeo
    Participant

    AKMS47. Amatieri taču grib iegūt maksimāli profesionālus attēlus. Tāpēc ir normāli, ka fotoamatieri runā par profesionālām lietām. 🙂

    Galu galā… par ziepīšiem jau arī nav īsti ko rakstīt(tik, cik jaunākās funkcijas pārskaitīt). Viss sākas ar “spoguļiem”. 🙂 Pieņemu, ka KristoZ sāks ar to, no kā veidojas fotogrāfija un kas ir tie “mistiskie” mm, f, un citi burtiņi. 🙂

    Nu ko lai saka, veiksmi! 🙂

    P.S. Š ajā sadaļā pieņemu, ka ar laiku varētu pat izplesties. Tas piesaistīs notepadam jaunus lieltotājus. Varbūt nebūtu slikti, ka būtu iespēja katram pievienot bildītes. Vai tml.

    #238895
    akms47
    Participant

    werneo, ja apsriež kuturāli, man nekas nav pret, bet kad gandrīz atklātā textā pasaka mēsls….

    Labāk paskaidrot cilvēkam viņa kļūdas, izdarīt aizrādījumus, ieteikumus.

    A nod..st var arī profiņu.

    #238896
    Crow
    Participant

    Sekcija? Kurš šoreiz novākts? o_O

    Bet *******… tāpat varēs un darīs. Cilvēki savādāk nemaz neprot, īpaši LV portālos.

    #238897
    KristoZ
    Participant

    Jā, tā arī nodomāju, ka būs jāsāk ar pašiem pamatiem/pamatjēdzieniem.

    Kaut arī neesmu es profesionālis (vēl ir kur augt), tomēr fotogrāfēšana ir vairāk mana sirdslieta, tādēļ domāju, ka šo un to jau varēšu pastāstīt. 🙂

    Lai arī foto uzņemšanas pamatprincipi spoguļkamerās un kompaktkamerās (ziepjutraukos) ir samērā līdzīgi, tomēr ar ziepjiem neesmu, salīdzinoši, tik daudz saskāries – tādēļ būtu jauki, ja to lietotāji/-as dotu ziņu, kādas ir to raksturīgākās problēmas un/vai neskaidrības.

    Š is, tas jau man ir padomā, tomēr visi laipni lūgti padalīties ar to, kas nu kam vairāk interesē šajā ziņā. ;]

    #238898
    samurajs
    Participant

    Vispār uzņemt labu bildi ar advancētu kameru nav liela māksla. Māksla ir to izdarīt ar prastu ziepi vai vēl vairāk – ar telefona kameru.

    Bet nu ir ļoti daudz nianšu, ko daudzi nepadomā, un tad brīnās 🙂 Piemēram, grib uzņemt portretu tiešos saules staros, un beigās seja sastāv tikai no melna un balta 🙂 Un deguns arī met ēnu 🙂

    #238899
    WerNeo
    Participant

    samurajs wrote:

    Vispār uzņemt labu bildi ar advancētu kameru nav liela māksla. Māksla ir to izdarīt ar prastu ziepi vai vēl vairāk – ar telefona kameru.

    Š im apgalvojumam nepiekrītu. Ar advencētu kameru, ja izmanto automātisko režīmu, nekas daudz labāks nesanāks par laba ziepīša bildi. Īstais spēks ir M burtiņā, kad pats tu nosaki un veido vajadzīgos efektus (kā ar KristoZ konkursa bildi, kuru daudzi pasteidzās nosaukt par photoshop efektu). 🙂 Mācēt izmantot labu fotoaparātu ir liela māksla. Un vēl lielāka māksla ir mācēt un zināt, ko vēlies ar fotogrāfiju cilvēkiem pasniegt.

    Pats tā nopietnāk ar foto lietām ņemos apmēram 2 gadus (tiesa gan, pārsvarā visai specifiskā jomā, bet tas nemaina lietas būtību). Un jo vairāk tajā visā braucu iekšā, jo interesantāk kļūst. Uz maģisko M burtiņu esmu pārgājis lēnītēm un ne bez grūtībām. 🙂

    Ar to arī atšķiras ziepītis un spogulis. Kamēr fotografē ar ziepīti, liekas, ka ir ok. Nopērc spoguli un sākumā domā, ka ziepītis vien ir, tikai drusku kvalitatīvākas bildes. Kad iemācies lietot spoguleni, saproti, ka agrāk esi maldīgi domājis un ziepītis kaut kā vairs rokās neņemas.

    #238900
    samurajs
    Participant

    WerNeo: par A režīmu nerunājam vispār 😀

    Iedomājies – tev vajag bildi pa gabalu pustumsā. Spogulenei uzliec pamatīgu ISO un bildē bez bēdu. Ja mazliet troksnis būs – pēc tam notīrīsi. A ko ziepim? Vairāk par 400 reāli nevar. Tad nu jāsāk štukot 🙂

    Nu protams, spogulenes kvalitāti ar ziepi nesalīdzināt. Bet, ja vajag reportāžu – 100 g smags ziepis kabatā tomēr labi noder 🙂

    #238901
    m_janis
    Participant

    Bet vipār jau bildē nevis aparāts, bet fotogrāfs. Nevienai kamerai nav poga “Taisīt šedevru”. Labs profesionālis tiešām uztaisīs mākslu arī ar prastāko ziepi vai mobilo, taču, ja iedosi iesācējam EOS-1D Mark III – bilde vienalga būs nebaudāma :D.

    Vispār lietot vārdu “amatieris” ir nevietā, visi lielie fotomeistari, kā Apkalns, Binde, Gleizds, Mihailovskis, Liepājnieki Stankevičs, Lādītis, Niedols u.t.t., lielākā daļa AFIAP un EFIAP titulu īpašnieki ir amatieri – profesionāļi bildē avīzēm, reklāmām u.c. naudas darbiem.

    Tā kā vārdu amatieris derētu aizstāt ar vismaz “iesācējs” – krieviem ir labāks apzīmējums – čaiņik (tējkanna) :devil: .

    #238902
    rATRIJS
    Participant

    Vai kaut kur var apskatiit lietotaaja KristoZ bildes? 🙂 (interesanti buutu apskatiit arii citu lietotaaju bildes, ja taadas ir pieejamas)

    Bet forshi – fotograafija rlzzzz…

    #238903
    WerNeo
    Participant

    m_janis wrote:

    Vispār lietot vārdu “amatieris” ir nevietā, visi lielie fotomeistari, kā Apkalns, Binde, Gleizds, Mihailovskis, Liepājnieki Stankevičs, Lādītis, Niedols u.t.t., lielākā daļa AFIAP un EFIAP titulu īpašnieki ir amatieri – profesionāļi bildē avīzēm, reklāmām u.c. naudas darbiem.

    Tā kā vārdu amatieris derētu aizstāt ar vismaz “iesācējs” – krieviem ir labāks apzīmējums – čaiņik (tējkanna) :devil: .

    Nepiekritīšu gan. Amatieri mēdz būt dažādi. Arī to līmenis mēdz būt dažāds. Drīzāk tad tos amatierus, kam ir apbalvojumi un starptautiskie atzinumi, jāsauc par fotomeistariem. 🙂

    #238904
    linx
    Participant

    Es pārskatījos, man likās, ka notepadam būs foto sesija.. 😀 Gribēju jau jautāt, kurš tad būs modelis, bet nu izrādās, ka ne pa tēmu 😀

    Patiesību sakot būs interesanti, man pašam pēdējā laikā arī ieinteresējusi šī tēma 🙂 Un kas tas par maģisko “M”?

    #238905
    m_janis
    Participant

    M – manuālais (rokas) režīms – visus iestatījumus uzstāda fotogrāfs pats, atbilstoši savai iecerei, atšķirībā no A – automātiskais, pareizāk, “muļķu drošais” režīms – kamera pati uzliek kaut kādus vidējos iestatījumus, lai konkrētos apstākļos iznāktu kaut kāds “standarta” variants bildei. No A lietošanas vajadzētu atradināties maksimāli ātri (izņēmums varētu būt reportāžas apstākļos, kad nav laika domāt). Mani iecienītie, vadoties no situācijas, bez M vēl ir Av un Tv (apertūras un laika priekšrocības).

    #238906
    Zenth
    Participant

    O, varēsim secēt un noteikt diagnozi viens otra fotogrāfijām 😀

    Prieks, ka beidzot būs šāda sadaļa, pēdējā laikā tieši esmu aktīvi sācis ar to nodarboties. Lai gan mājās ir amatieru Nikon, tomēr pagaidām cenšos iztikt ar telefona kameru (n97 mini), un teiksim tā, dažreiz ir sanācis būt īstajā laikā, īstajā vietā, bet vislielākās problēmas sagādā zooma neesamība un kustīgu objektu fotografēšana, pārējo principā var novērst ar grafikas apstrādes tūļiem, no kuriem es izvēlos Paint.NET un Jasc Paint Shop Pro. Nikonu negribas staipīt līdzi tā izmēru un baterijas īsā darbības laika dēļ, tomēr ir bijušas reizes, kad esmu pie sevis lamājies, ka neesmu paņēmis, jo ar telefonu nav bijis fiziski iespējams panākt vēlamo attēlu. Labprāt arī padalītos ar fotogrāfijām un vēlētos dzirdēt ieteikumus, tik kur tās postēt, šeit?

    #238907
    m_janis
    Participant

    Zenth wrote:

    … vislielākās problēmas sagādā zooma neesamība …

    Zelta likums skan: “Vislabākais zūms ir fotogrāfa kājas”. Ar zūmu nekad nedabūsi tik kvalitatīvu bildi, kā ar nemainīga fokusa attāluma stiklu.

    #238908
    Zenth
    Participant

    Jā, tikai gribēšu redzēt ko tu darīsi, kad kāds ievērības cienīgs objekts būs upes vidū. Zinu, profesionālis arī aizpeldētu, lai tik foto iznāktu, bet nu es pagaidām vēl atturos no šādām aktivitātēm. Arī dzīvniekus no tuvuma ir tā pagrūti paķert, man pagaidām ir 2 kaķi pofigisti pagadījušies, kurus kautcik labi sanāca nofotografēt, bet pīles pie Rīgas kanāla ieraudzijušas mani uzreiz aizbēga. 😀 Protams, kur iespējams parasti nofočēju no attāluma un tad pieeju tuvāk, lai var izvēlēties, kura bilde ir labāka, utt.

    [img]https://i.imagehost.org/t/0019/07062010756.jpg[/img]

    [img]https://i.imagehost.org/t/0215/07062010758.jpg[/img]

    #238909
    samurajs
    Participant

    Zenth: Neviens neliedz tev atvērt Foruma sadaļā ‘Foto un TV’ vai ‘Izklaide’ savu tēmu “Rādām savas bildes!” (vai kā apmēram tā) un tad varēs ķidāt un vērtēt 🙂

    Tikai liekam mazbildītes, kā tu pareizi izdarīji (tās var arī ērti dabūt, hostējot iekš http://www.bildites.lv )

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 20 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā