pārkarst CPU

Sākumlapa Forumi Hardware Pamatplates un CPU pārkarst CPU

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #160584
    Anonīms
    Neaktīvs

    Labsvakars! Vēlos lūgt Jūsu padomu )

    Man ir Acer 5735z pirkts lietots kādi 2 gadi atpakaļ, tākā diezgan pavecs jau un daudz pieredzējis.

    Lieta tāda ka visu laiku viņš man uzsilt padaudz tāpēc lietoju cooling pad, bet pēdējos mēnešus sācis slēgties ārā. Paskatoties SpeedFan(vai kkā tā sauca) pirms izslēgšanās CPU uziet līdz 100 grādiem aptuveni un izslēdzas. (ir tīrīts un likta termopasta, pieskrūvēts kārtīgi viss )

    Jautājums tāds ja es nomainu CPU vai tas ko līdzēs vai arī mātesplate var būt pie vainas? Esmu mēģinājis likt core2duo procesoru no ebay sūtītu, bet dators neslēdzēās iekšā pēc tā, nezinu vai nu procesors bija neejošs(rakstīju pārdevējam, neatbildēja, dabūju refundu no ebay) vai arī mātesplate nepavilka .

    Bet jā jautājums par to karšanu , vai mātesplate var būt pie vainas.

    Ps. un vēl man cietais disks bija nojūdzies(atjaunoju ar bad sectors repaireru kkādu), tgd bieži rādās 100 % ka viņš noslogots, bet no cietā diska nevar tak būt tā problēma līdz pat procesoram…?

    uzreiz atbildu komentāriem nopērc normālu kompi utt, tā arī darīšu, bet šo arī gribas salabot, lai strādā +- normāli.

    #314262
    SWC
    Participant

    Heatsink beigts,

    #314263
    Anonīms
    Neaktīvs

    itkā jau pūš silto gaisu ārā , vai arī tur kas vairāk var būt ?

    #314264
    ExDec
    Participant

    Pārkaršanas gadījumos ir jāsāk nevis ar kaut kādu CPU vai citu dzelžu maiņu, bet gan jāskatās jau minētā termopasta. Ja tā nav pie vainas (kā teici), tad skaties uz dzesi.

    Bet nu tie vecie laptopi vienkārši mirst lēnā nāvē tieši no cepšanās visi pēc kārtas.

    #314265
    LooNeY
    Participant

    Pūst siltu gaisu vai ir kārtīgi kontaktā ar procesoru ir 2 dažādas lietas…. paņem testa labad stacionārajam no 4 CPU ventilatora skrūvēm atskrūvet vienu un paskatīties kas notiek..

    😉 Pateikšu priekšā – ventilators griezīs uz max ātrumu, bet dzesēšana praktiski nekāda nenotiks, kaut vai gaisu no uzkarsušā proča pūtīs labu. Pēc pieredzes saku, ka daudz caur manām rokām ir izgājuši kompīši, un to cpu ventilatori kur ”datorspeci” pārpūlās ar spēku un pārgriež stock ventilatora vītni tādējādi sabojājot un bļaujot palīgā ar frāzi – visu pats izdarīju, iztīrīju, pastu nomainīju, bet dators pats slēdzas ārā… kas pa vainu… Un tad frāze no manis – skopais maksā divreiz! 😉

    Sākumā paņem labāk CPU heatsinku un nomaini. Pastu it īpaši lapšiem ir ļoti delikāti jauzliek, ne pa maz ne pa daudz. Ja dators slēdzas iekšā, procis iet un kompis atslēdzas pie 100°C(drošība lai cpu nesadegtu un mātene neizkustu) tad 100% tur ir kautkas CPU heatsinkā, jo tas nespēj aizvadīt visu siltumu ko procis ģenerē, kā vajag.

    Sakot jau, ka pročiem ir dzīvība 1, 2, max 3 reizes aizlaižot līdz tai līnijai, kad automatiski jaatslēdz lai nenokūst visa mātene… Pēcak procis vai mātene vairs nav lietojama(bet to tieši nevar pateikt jo tas ir kā kurš modelis) citam pie otrās reizes ‘neko nerāda’ citam 6 reizes aizdzenot līdz priģelim vēl rada bildi 😀

    Par jauniem procesoriem, tev ir jāskatās vai mātesplate atbalsta tādu vai šitādu modeli, tas ka ‘vari nomainīt’ jo ir vienāds sockets tas neko nenozīmē…

    #314266
    nevertell
    Participant

    Uzmanību, augstāk esošo rakstu nedrīkst ņemt par pilnu. Raksta autors lunahods.

    #314267
    Anonīms
    Neaktīvs

    Paldies par atbildi ))

    šodien biju noņēmis procesoru, iztīrīju heatsink, uzliku termopastu, pieskrūvēju itkā normāli ne pamaz ne pa daudz )) Tgd grādus rāda mazāk, bijušo 90 grādu vietā, 75 aptuveni, slēdzies vēl nav šodien )

    jā par tām skrūvītēm es zinu. Esmu pat skolā liekot kompjus kopā pirmajā kursā vispār neuzlicis ventilatoru desktop datoram, tur gan darbojās pāris sekundes un bija sprādziens 😀

    Bet ideja nomainī heatsinku izklausās diezgan laba, vakar ebay biju noskatījis vienu jaunu tieši priekš mana datora, lkm kādi 15 funti tik bija ar visu sūtīšanu, vēl rakstīts ka genuine, lai gan nezinu vai kopijas kkādas ar ir manam datoram .

    bet jā paldies par atbildi )

    #314268
    SWC
    Participant

    75 grādi ir pa daudz, pirms termopastas uzlikšanas uzmatē heatsinka kapara plaksni kas liekas uz proča, dabūsi vēl pa 3-4 garadi mazak, lai izvilktu lidz jaunam heatsink

    es sev no ši https://www.cheap-laptop-parts.co.uk/ ņemu, nav bijušas problēmas nekad

    #314269
    msh
    Participant

    Kas notiks ja atskrūvēs ventilatoram vienu skrūvi? Pilnīgi nekas, arī pēc divu skrūvju izskrūvēšanas, arī varbūt pēc trīs, atkarībā no radiatora formas 😀 “Heatsink” latviski ir “radiators”, cilvēks no malas varētu arī nesaprast par kādiem hītsinkiem jūs te runājat. Tas ja proci cepinot uz simts grādiem, tas var arī nokliegties, nepārsteidz – šaubos vai mūsdienās daudz proču ražo, kuriem maksimālā temperatūra ir tik augsta – nav bijusi vēlme pētīt, minos ka no senos laikos ar tik augstu maksimālo temperatūru – simts grādi – AMD ražoja Athlon XP M – galddatoriem paredzētajiem bija 90 vai 85 grādi, Athlon 64 tie cipari jau kritās vēl uz leju, sasniedzot kaut kādus 65 vai 70 grādus. – gan kopā ar niknākām spējām avārijas situācijā dzīt temperatūru uz leju. No inteļa vispār jau sākot ar P4, procesori nespēja pārkarst – tā vietā pie maksimālās temperatūras procesors sāk mest tukšās taktis – ir netā arī viģiki kur rauj nost radiatorus, bez sekām – jaunie vairs tā nespēj? 😀

    #314270
    ruukjis
    Participant

    1. Heatsinks beigts nevar būt, ja vien tur kāds nav ietriecis naglu – tas, kā jau msh teica, ir radiators.

    2. Termo pasta spēlē ārkārtīgi mazu lomu, jā, protnim tīrot pašu radiatoru par sliktu nenāks nomainīt pastu, bet tas reti kad ir būtisks uzlabojums.

    Tas kas portņiem sprāgst nost tie ir ventilatori – tie mirst lēni un nemanot, tas pat var negrabēt un pēc skata strādāt labi, bet attīstīt savu sākotnējo ātrumu tas vairs nespēj.

    Nomaini ventilatoru un problēma būs atrisināta.

    #314271
    Haiduk
    Participant

    Speciāli piereģistrējos, lai pateiktu: ruukjis, tu esi idiots un kā arī novēlu tev mirt lēni un pašam nemanot.. Bet SWC var uzreiz nošaut.

    Bloķējiet, banojiet – man pie pakaļas, bet šādi umņiki vnk iespārda.

    #314272
    robcixx
    Participant

    Tātad vispirms, kāds procesors tev tur iegšā? T3200? Jo tas šķiet vienīgais, kas var turēt līdz 100*C.

    Tās milzīgās temperatūrs tev ir pie IDLE (neko nedarot)? Apskaties Task Manager, a ja nu CPU vislaik iet uz 100% noslodzi!

    Mēģini atcerēties, kad visa šī karsēšanās sākās, varbūt ir kāds iemesls…

    #314273
    samurajs
    Participant

    Iesim no otras puses: sap*sts HDD var ne tikai ietekmēt CPU, bet nograut visu sistēmu. Kā tev ar veiktspēju, CPU noslodzi, kopēšanas ātrumu? Labprāt skatītu S.M.A.R.T ekrānbildi no HDTune vai Victoria.

    #314274
    ruukjis
    Participant

    Izdari sabiedrībai pakalpojumu un izkastrē sevi ar sarūsējušām šķērēm, tavam genofondam vajadzētu beigties ar tevi.

    Tu nepateici absolūti neko, kas liecinātu, ka pats neesi nošaujams…

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā