Pastāstiet man lūdzu par CACHE

Sākumlapa Forumi Hardware Pamatplates un CPU Pastāstiet man lūdzu par CACHE

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150052
    vitaalijs
    Participant

    tātad lasu visādus rekstus par cpu slaīdzināšanām (piem ieksh tomshardware) un liela daļa cpu ir ar 2mb cache un ar 8 ir spēles un dažādas programmas kur nedaudz izpaužas pārākums ir kur neizpaužas (tieši salīdzinot diezgan līdzīgus cpu kā piem. atlonu otro 630 un phenomu arī otro 925-to) tātad kā jūs domājat man ir svarīga jeb svarīgs tas/tā cache ja es neesmu nekāds autocada speciālists jeb mākslinieks – vienkāršs useris tā teikt ja ne tagad varbūt nākotnē?????

    #218919
    RicoPico
    Participant

    Procesora cache ir kā buferis starp CPU unRAM. Jo lielāks šis buferis, jo ātrāka datu apmaņa.

    #218920
    vitaalijs
    Participant

    mjaaa… būtu interesanti uzzināt kāda ir tā sakarība-līkne starp cpu, 2 vai 8 mb cache un rama lielumu līdz kādi 4 gb rama drošivien rams ir pats noslogotākais vai arii nē… kā tur ir vai var to uzzināt? tā kautkā es varētu izzspriest vai man ipietiek 2 vai nvajadzīgi 8mb.

    #218921
    RicoPico
    Participant

    Svarīgs ir arī RAMa sadalijums pa moduļiem. Sistēma strādās ātrāk, ja šie 4 GB Tev būs sadalīti uz 4 DIMM slotiem. Pa vienam GB katrā. Nevis, teiksim, 2x2GB.

    Kas attiecas uz Cache, ņem 8 MB. Katrā ziņā tam būs lielāka veiktspēja, un lielāks Hit-Rate.

    #218922
    vitaalijs
    Participant

    nu liels paldies…. skaidrāka tā lieta palika 🙂

    #218923
    ob1
    Participant

    Oponēšu RicoPico. Procesora cache izmērs nav būtisks, ja vien neveic kaut kādus ļoti specifiskus darbus. Moderna procesora ātrums ir pietiekošs ikdienas darbiem un arī spēlēm parasti nevajag neko vairāk kā jebkuru 2-kodolnieku, spēlēm galvenais ir videokarte.

    #218924
    Wuu
    Participant

    Amd Athlon II X4 620, GTA4 benchmark testos uzrādīja 48% procesora noslodzi. Nedaudz zaudējot fps, brīvi spēlējas 800 mHz režīmā. Bet tas protams ir atkarīgs no tā vai pats proces māk lietot visus kodolus.

    Ja protams budžets atļauj un ir idejas kā to spēku pielietot, ņem phenomu :] Atšķirība starp Athlonu 620 un Phenomu 925 spēlējot spēles būs ne vairāk kā 5-7 fps.

    #218925
    RicoPico
    Participant

    Cienītais wuu. Ob1 vienu postu pirms tevis jau skaidri un gaiši uzrakstija, ka spēlēm galvenais ir videokarte (uz tās esošo mikroprocesoru skaits, joslas platums atmiņa utt. kas pa lielākai tiesai nosaka fps), un procesors paliek otrajā plānā. A Tu visu ņem, sagriez kājām gaisā.

    #218926
    Wuu
    Participant

    Cienītais RicoPico, ko tieši es sagriezu kājām gaisā?

    #218927
    RicoPico
    Participant

    wuu ->

    ob1 wrote:

    spēlēm galvenais ir videokarte.

    Bet Tu tu cītīgi klāsti tēmu par to, cik nozīmīgs spēlēm ir CPU. Tāpat piekrītu ob1, ka user vulgaris ikdienā nemaz nepamanīs vai viņam 2, vai 8 MB Cache.

    #218928
    Wuu
    Participant

    Cienājamais RicoPico, es ne vārda neminēju par videokarti. Un pat minēju ka GTA4 var spēlēti arī 800 mHz režīmā. Jaunajām spēlēm labāk patiks kodolu skaits, nekā cache un mHz. Un vai es noliedzu Ob1 teikto? ftw…

    #218929
    ob1
    Participant

    Piekrītu RicoPico. Wuu, tu droši vien labu gribēji… bet sanāca mazliet klamzīgi, nesaprotami.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā