Tele2 ZZ internets

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #158479
    Andron MacBeton
    Participant

    Ir kādam? Š odien nopirku priekš 1 sīkuma to starta komplektu ar E173 modēmu un 842. TP-Linku. Uzlieku OpenWRT, salieku visas pakas – nekonektē. Nu lab, tur sīkumi, chatskriptā nummurs nepareizs, modeswitch atkal briļļaino lutaušu sačakarēts, bet ar to tiekot galā – vienalga neizveido ppp. Skatos logread, nu tur ar nekā nau. Uz Windows sakonektējās normāli. Tagad ieliku mājās Lubuntā (networkmanager), skatos – ar neiet! WTF?

    #299250
    aoma
    Participant

    Un tu vēl brīnies? Pat ezim ir skaidrs, ka antīkus devaisus (gan jau ka liki uz sava kompja vai tik pat veca), pēdējie Linux kerneļi vairs neatbalsta, atšķirībā no xp, kam var iebarot gandrīz jebko, šai gadsimtā saražoto.

    Paprovē uz tikpat vecas distras, kā kompis, lai gan uz daudziem ne pārāk izplatītiem portatīvo modeļiem piedabūt normāli strādāt Linux ir veltīga laika šķiešana.

    #299251
    grisha
    Participant

    Uzliec Linuxii WVDIAL

    Shim konfigam vajadzeetu straadaat:

    Saglabaa vinju ieksh /etc/wvdial.conf

    [Dialer Defaults]

    Modem = /dev/ttyACM0

    Baud = 460800

    Init1 = ATM

    Init2 = ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0

    ;Init3 = AT+CGDCONT=1, “IP” , “APN” , “”

    ;Modem Type = Analog Modem

    ;ISDN = 0

    Phone = *99#

    ;Phone = *99***1#

    Username = foo

    Password = bar

    Stupid Mode = 1

    Peec tam konsolee palaid wvdial

    #299252
    Andron MacBeton
    Participant

    Neenu man tak ir wvdial. Uz mājas Linux tagad aizgāja, pēc tam kad biju velreiz pārlicis SIM karti telefonā un velreiz paprovēju nosūtīt to MI uz 1616. Saņēmu SMS ka tāds pakalpojums man nav pieejams, bet savienojums pēc tam izveidojās. Galvenā vajadzība ir iekš OpenWRT vizināt līdzi nevis mājās lietot.

    Ir padārgi vizināt uz objektu programmētāju pa 10Ls stundā, ja ceļā viņam aiziet 6 stundas un darbā 2 🙂 Tapēc objektā kontrolieriem tiks piemests routeris ar mobilo internetu, kurš vai nu izveidos tuneli ar ofisa routeri, vai pats kalpos kā PPTP serveris, nezinu, neesu vel izlēmis. Un neiesakiet man LMT! Tas kapeikpisēju kantoris var pisties dirst. Ä€rējā IP pa papildus naudu, ta vel bloķē kautkādus servisus, toļi PPTP, toļi FTP. neaceros.

    #299253
    Andron MacBeton
    Participant

    Izlasi velreiz manu tekstu un padomā, ja ir ar ko.

    #299254
    aoma
    Participant

    Nu tad uzraksti sakarīgāk, a to nevar saprast, neiet pats modems vai tp-links. Man ar ir tieši E-173 un darbojas uz visiem maniem kompjiem gan ar Linux, gan Windozi. Arī pie 3g rūtera konektē, gan nesačakarēta.

    Lai gan bazarēt ar tevi ir tas pats, kas pateikt kaimiņam, ka šamēja sieva nevella nemāk sūkāt.

    #299255
    Andron MacBeton
    Participant

    TP-Links iet, modēms iet. Tas tak uzrakstīts. Rekur izgriezums no logread

    Code:

    Jul 11 08:19:49 OpenWrt local2.info chat[16846]: send (AT+CGDCONT=1,”IP”,”internet.tele2.lv”^M)
    Jul 11 08:19:49 OpenWrt local2.info chat[16846]: timeout set to 30 seconds
    Jul 11 08:19:49 OpenWrt local2.info chat[16846]: expect (OK)
    Jul 11 08:19:49 OpenWrt local2.info chat[16846]: ^M
    Jul 11 08:19:49 OpenWrt local2.info chat[16846]: AT+CGDCONT=1,”IP”,”internet.tele2.lv”^M^M
    Jul 11 08:19:49 OpenWrt local2.info chat[16846]: OK
    Jul 11 08:19:49 OpenWrt local2.info chat[16846]: — got it
    Jul 11 08:19:49 OpenWrt local2.info chat[16846]: send (ATD*99#^M)
    Jul 11 08:19:49 OpenWrt local2.info chat[16846]: expect (CONNECT)
    Jul 11 08:19:49 OpenWrt local2.info chat[16846]: ^M
    Jul 11 08:19:49 OpenWrt local2.info chat[16846]: ATD*99#^M^M
    Jul 11 08:19:49 OpenWrt local2.info chat[16846]: NO CARRIER
    Jul 11 08:19:49 OpenWrt local2.info chat[16846]: — failed
    Jul 11 08:19:49 OpenWrt local2.info chat[16846]: Failed (NO CARRIER)
    Jul 11 08:19:49 OpenWrt daemon.err pppd[16840]: Connect script failed

    #299256
    aoma
    Participant

    Tad liec Triatel – stabils, bez ierobežojumiem, pietiekami plaši konfigurējams, ar web interfeisu.

    Tam E-173, tāpat visiem citiem flešveidīgajiem sūdiņiem ir viena liela kopīga ķibele – tīkla pārslodzes gadījumā tie nav lietojami, un reizēm mēdz iekārties tā, ka palīdz vien fiziska iejaukšanās – izraut un ieštepselēt atpakaļ, tā kā var nākties kratīties tās 6 stundas šāda sīkuma dēļ.

    Toties kopš nopirku Axess-tel MV600 (būs kāds pusgads vai vairāk), vēl ne reizes nav bijis jāpārstartē, arī tīkla zudumi nav manīti, iebūvētais aķis velk ~2 stundas, ja pazūd ipuks.

    #299257
    Stormbird
    Participant

    Mošk samaksā kādam kas tev saved visu kārtībā?

    #299258
    grisha
    Participant

    Pamaini USB portus un paprovee manis doto konfigu.

    #299259
    Andron MacBeton
    Participant

    Nu davai! Kam?

    #299260
    Andron MacBeton
    Participant

    KÄ€DUS PORTUS?!?!?!?!? 842. TP-Linkam ir viens ports! Iekārta atpazīstas! Problēma ir kautkur chatscriptā!!!! Bļed. Kā lai es uz OpenWRT uzlieku wvdial? Pats tagad sakompilēšu pāris stundās?

    Jobans zirgs un zaļš zviedziens ledusskapī, viss ko man vajag ir chatscript un modeswitch parametri priekš Tele2 E173 modēma!

    Esmu diezgan pārliecināts ka 12d1:1436, bet ir provēts gan tas, gan 12d1:140c. Pēdejā variantā parādās 6 USB devaisi no kuriem ttyUSB3 ir modēms. Pirmajā variantā ir tikai ttyUSB0 kurš ne….

    vot bljed, skaidrojot jums auniem, atcerējos 1 lietu ko vel neprovēju…

    #299261
    grisha
    Participant

    Es par Linux runaaju…

    Sorry.

    Man uz Linux shis atpazinaas kaa Modem = /dev/ttyACM0

    #299262
    Andron MacBeton
    Participant

    Tā, pie velna. Kautkas nau ar pppd vai gcom. Tas nu ir skaidrs.

    Uzliku pa virsu Gargoyle (kā sysupgrade) un tajā modēms rušina vispār bez ieiešanas komandrindā, tīri no WebGUI.

    Gargoylam arī mīnuss – milzīga firmware, un neko pieinstalēt daudz vairs nevar – vietas nau flashkā. Ir OpenVPN, bet man derētu prasts pptp client. Ir storage un samba, bet man tos nah nevajag. Wireless client modē skenēšana ar kautkāda nepārskatāma. Nu neko, nokopēju /etc, no rīta apspriedīšos ar gudru cilvēku, vai provēt OpenVPN, vai likt atpakaļ OpenWRT un pisties tālāk. Katrā ziņā vaina ir nepabeigtā bolvankā, ko OpenWRT developeri pasniedza kā gatavu. Atceros kad OpenWRT bij tikai 12.09 RC1, tad beta1 strādāja labāk.

    #299263
    ruukjis
    Participant

    Beton, tas tev tāds sporta veids – izdomāt līkāko, nestabilāko risinājumu un tad sprēgāt ar savām zināšanām? Tu tiešām ceri, ka Hujavei puļķis iesprausts rūterī tev strādās bez gļukiem?… Es dodu max 1 nedēļa līdz tu dabūsi braukt un labot savu “meisterdarbu”.

    #299264
    aoma
    Participant

    Ik bijis, ka nokarās ik pāris stundās, tad kādas dienas iet, bet 2x nedēļā stabili, tāpēc sen viņu izmantoju vienīgi kā kabatā iebāžamu “izbraukuma” internetu.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā