Tests: ACME TB01 – planšetdators zem 100 latiem

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Testi Tests: ACME TB01 – planšetdators zem 100 latiem

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #156193
    shady
    Participant

    Skatos, ka pēdējā laikā aizvien vairāk cilvēki interesējas par planšetdatoru nevis kā tehnoloģiju entuziasti, bet gan kā ikdienas lietotāji, kuri apsver tā iegādi. Paveroties apkārt gan sabiedriskajā transportlīdzeklī, gan kādā ēstuvē ne reizi vien redzu kādu bakstāmies četrstūrainā plāksnītē, ko dēvē par planšetdatoru jeb vienkārši – planšeti. Viens strādā ar Samsung, otrs lepni sēž pie iPad, trešais ieurbies kādas mazāk pazīstamas firmas tabletē, bet nebiju vēl sastapies ar Acme firmas ražojumiem šajā segmentā, un nav arī brīnums, jo šis ir pirmais planšetdators no šī brenda.

    Tā kā Acme ir lietuviešu uzņēmums, tad mani pārņēma liela zinātkāre par to, ko tad viņi tur ir saskrūvējuši kopā. Vēl jo vairāk, kad uzzināju tā cenu, kura uz 2012.gada martu Latvijas interneta veikalu tirgū svārstās ap 95 Ls, mana ziņkāre sakāpinājās līdz maksimumam.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_acme_tb01__prieksa_1.jpg[/img]

    Planšetdatora priekšpusē paveras 7 collu liels kapacitatīvās tehnoloģijas LCD TFT ekrāns ar 800 x 480 px lielu izšķirtspēju. Saskare ar to ir tāda kā “stiklota” un mazliet jāpiešaujas pie rakstīšanas. Pirmajā reizē sāku ātri rakstīt tekstu, neskatoties uz iznākumu, lai pēc tam varētu redzēt kļūdas – iznākums bija šausminošs, bet kad pieradu – situācija krietni uzlabojās. Tomēr jāatzīst, ka jūtības koeficients neaizsniedzas līdz ideālajam stāvoklim, kā arī attēla kvalitāte varēja būt salīdzinoši labāka.

    Jāmin arī nepatīkams fakts, ka nav iespējams uzstādīt vibrāciju uz pieskārienu, kā tas ir uz mobilajiem tālruņiem. Toties ir auto rotācijas sensors, lai var strādāt ar planšeti dažādos stāvokļos.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_acme_tb01__skarienpogas_1.jpg[/img]

    Priekšpusē, labajā pusē ekrānam, ir 3 galvenās navigācijas pogas – skārien taustiņi: sākums (home), iespējas un atpakaļ. Dienas gaismā ar tām nav nekādu problēmu, bet tiklīdz paņemam rokās planšeti tumsā, tad spaidam visu uz dullo, jo diemžēl šīs sensorpogas nav izgaismotas (tās izgaismojas tikai tad, ja uz tām uzspiež, bet ja jau ir uzspiests, kāda jēga izgaismot?). Tik tiešām darbs, nepietiekamos gaismas apstākļos ar planšeti, bija diez gan apgrūtinošs.

    Melnā apmale ap ekrānu ir pietiekoši plata, lai to netraucēti turētu rokās un nejauši ar pirkstiem nesaspaidītu uz ekrāna to, ko nevajag.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_acme_tb01__aizmugure_1.jpg[/img]

    Viss korpuss atsit lētuma piegaršu (par tādu cenu arī tas ir pašsaprotami), gludais, plastmasīgais materiāls arī vairo iespēju, ka planšeti varam izmest no rokām. Š eit lieti iederētos kāds dārgāks materiāls, piemēram, soft-touch plastmasa, kas ir patīkama taustei un sniedz labāku saķeri rokās.

    Aizmugurē atrodas 2 skaļruņu caurumi, kuri nodrošina pietiekošu skaļumu un kvalitāti priekš šāda aparātiņa. Mierīgi var izmantot kā kompaktu maģīti, lai birojā paklausītos kādu mūziku vai brīvā brīdī paskatītos youtube video, vai pat atskaņotu kādu filmu.

    Jāpiezīmē gan, ka FM radio nav iebūvēts, jāiztiek ar i-radio straumētāju.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_acme_tb01__sans1_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_acme_tb01__sans2_1.jpg[/img]

    Kreisajā sānā ir tikai skaļuma regulators, bet labais sāns ir apveltīts ar dažādām konekcijas iespējām: var ievietot microSD karti līdz 32GB, pievienot parasto lādētāju, Mini USB 2.0 savienojuma nodrošinājums (diemžēl nav microUSB), standarta 3,5mm austiņas un HDMI pieslēgvieta, ko varam izmantot, lai savienotu arī ar datoru, TV u.c. HDMI atbalstošām iekārtām. Turpat, starp savienojumu ligzdām, ir iestarpināta arī reset poga, kuru nejauši nospiest nav iespējams (ir jāiebaksta ar asu priekšmetu).

    Liels mīnuss ir SIM kartes slota neesamība, tas nozīmē, ka mums ir jāiztiek tikai ar Wi-Fi iespējām. Mājās, birojā tas, varbūt, neērtības arī nesagādātu, bet ko darīt uz ielas vai vietā, kur nav piekļuve Wi-Fi? Atradu risinājumu – uz mobilā telefona uzinstalēju Wi-Fi aplikāciju, kura pārvērš mobilo tālruni par interneta piekļuves punktu. Tiesa, tam ir vairāki mīnusi un esam atkarīgi no mobilā tālruņa, bet citu risinājumu neredzu, lai šo planšeti varētu pielietot arī praktiski ikdienas vajadzībām.

    Uz Acme TB01 planšetdatora griežas Android sistēma (v.2.3: Gingerbread).

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_acme_tb01__desktop_1.jpg[/img]

    Kā jau viedtelefoniem ierasts – arī šai planšetei ir vairākas darba virsmas (desktop) uz kurām var iznest aplikācijas no izvēlnes (menu).

    Izvēlne ritinās vertikālā virzienā un izstrādātāji ir pacentušies to vizuāli izdaiļot, radot ilūziju par dimensionālu attēlojumu, ko var saskatīt šajā attēlā:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_acme_tb01__izvelne_menu_1.jpg[/img]

    Tomēr neskatoties uz Android sistēmu, bija nepabeigtības sajūta vai arī es ko līdz galam neizpratu. No rūpnīcas integrēts GetJar aplikāciju pārvaldnieks un AppsLib, kurš vairāk neatrod nekā atrod no manis meklētā.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_acme_tb01__aplikacijas_1.jpg[/img]

    Pamēģināju pieslēgties ierastajam android marketam no web vides un jau nopriecājos, ka viss kā ierasti – visu atrod un ir pat aktīva instalācijas podziņa. Tomēr, lai arī tiek parādīts, ka programma veiksmīgi tiek uzinstalēta, nekur to nespēju atrast.

    Tā kā man it nemaz nepatīk integrētais android pārlūks un pieejamajā aplikāciju izvēlē vienīgais kaut cik lietojamais pārlūks ir “dolphin”, tad nolēmu izmēģināt manuālo instalēšanas metodi – no “apk” failiem. Sacīts darīts – tika palaista apk failu instalācija un viss noritēja veiksmīgi! Rezultātā ieguvu gan normāli lietojamu Opera Mobile, gan citas sev vajadzīgas aplikācijas, kuras nebija atrodamas ar integrēto aplikāciju pārvaldnieku.

    No jau integrētajām aplikācijām bija bibliotēka, kurā iegādāties pa maksu vai lasīt kādu bezmaksas grāmatu, kā arī piezīmju programma, kas nodrošina gan audio ierakstu, teksta ievadi un iespēju arī ko uzzīmēt:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_acme_tb01__note1_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_acme_tb01__note2_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_acme_tb01__note3_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_acme_tb01__note4_1.jpg[/img]

    Par rakstību jau izteicos iepriekš, bet zīmēšanas funkciju uzskatu par tīri nepraktisku, jo neatradu iespēju attēlu uzzīmēt lielāku nekā planšetes ekrāns. Tāda spēļmantiņas funkcija vien sanāk, ja vien ikdienā nav jāzīmē mazi attēli, piemēram, logo vai vizītkartes.

    Pozitīvi, ka komplektācijā ir iekļauts drēbes maciņš, kas pasargā planšeti no skrāpējumiem, kā arī lupatiņa ekrāna tīrīšanai. Maciņā ievietotai planšetei var brīvi piekļūt kontaktiem, lai to uzlādētu neizņemot no “gliemežvāka”.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_acme_tb01___macins_1.jpg[/img]

    Attēls ņemts no ePHOTOzine.com

    Māca žiņkāre, cik tad planšete vispār ir spēcīga. Mērīt “uz aci” būtu ļoti neobjektīvi, tāpēc nācās atkal “iesmērēt” apk-failu instalāciju Antutu programmatūrai.

    Lūk arī veiktspējas jeb benchmark tests:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_acme_tb01__benchmark_antutu_test_1_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_acme_tb01__benchmark_antutu_test_2_1.jpg[/img]

    Kā redzam rezultātus, tad Acme TB01 ir nopelnījis vairāk kā 3 tūkstošus punktus Antutu testā, kas īstenībā ir labs rādītājs, ja salīdzinātu ar viedtālruņiem. Planšetdators pamatīgi izgriež pogas ar saviem 95 latiem tiem tālruņiem, kuri pat tuvu nav šai cenu kategorijai.

    Tehniskie parametri:

    Procesors: Cortex A8 (1 GHz)

    Operatīvā atmiņa: RAM 512 MB / DDR2

    Iekšējā atmiņa: 4GB

    Ekrāns: 7.0” / TFT LCD / 800 x 480 / capacitatīvā tehnoloģija

    Atmiņas papildināšana: microSD (max 32GB)

    Savienojumi: Wi-Fi (IEEE 802.11 b/g) / USB 2.0

    Video izeja: Mini HDMI (1080p & 720p)

    Audio: Austiņas (3.5 mm) / stereo skaļruņi

    Priekšējā kamera: 0.3 Mpx

    Operētājsistēma: Android 2.3 (Gingerbread)

    Uzlāde: DC 9V, (2A)

    Un šeit Antutu tehnisko parametru fiksācija:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_acme_tb01__specifications1_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_acme_tb01__specifications2_1.jpg[/img]

    Un pie tehniskā nodrošinājuma vēlos piezīmēt, ka līdzi nāk arī USB pārveidotājs, lai planšetei varētu pieslēgt vai nu peli, vai klaviatūru. Diemžēl tā darbību neizmēģināju.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_acme_tb01__usb_keyboard_mouse_1.png[/img]

    Secinājums:

    Ko lai saka… Sākumā uz šo planšeti skatījos šķībi, jo atbaidīja tās “lētums”, bet, ja visu apdomā ar skaidru galvu, tad saprotam, ka par šādu cenu iekārta ir diezgan laba, ko pierāda arī augstāk minētie tehniskie testi. Atsaukties uz plastmasīgo korpusu būtu vienkārši neadekvāti.

    Strādāt var, neskatoties arī uz ekrāna “stiklainumu”, it īpaši, ja var pievienot usb klaviatūru.

    Ierindas patērētājam galvassāpes varētu sagādāt jau integrētā programmatūra, jo tā ir niecīga. Nāksies instalēt pašam kādu normālu office pakotni un citas aplikācijas, lai var šo planšeti pielietot arī praktiskam darbam un izklaidei. Par instalācijas pieredzi jau aprakstīju iepriekš tekstā, tāpēc lieki neatkārtošos.

    Nevēlos arī slēpt, ka sistēmas stabilitāte reizēm cieta un nācās planšetdatoru pat restartēt, lai tas atgūtos. Tomēr nenoliegsim, ka šādas darbības ir jāveic arī dārgāka gala tehnoloģijām, jo arī tām mēdz gadīties misēkļi.

    Akumulatora darbības laiks ir gaužām mazs – iztur tikai pāris stundas aktīva darba. Š eit akumulatora tests:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_acme_tb01__baterijas_tests_1.jpg[/img]

    Jebkurā gadījumā izvēle ir katra paša ziņā, bet šī planšete ir lieliska izvēle tiem, kuri šaubās, un baidās izdot lielus līdzekļus, lai novērtētu planšetes nepieciešamību savā ikdienā. Entuziasti noteikti centīsies paeksperimentēt ar firmware un dažādi to modificēt savām vajadzībām, lai no šīs iekārtas “izspiestu” maksimumu.

    Kā arī jāpiebilst, ka no rūpnīcas nav paredzēts pilnvērtīgs latviešu valodas atbalsts, bet to var labot – uzliekot android latviešu valodas klaviatūru.

    Plusi / Mīnusi:

    + Kompakta izmēros

    + Komplektācijā ietilpst arī maciņš

    + Zema cena

    – Nav MicroUSB

    – Akumulatora darbības laiks

    – Nevar ievietot SIM karti

    – Korpuss

    – Darbs ar sensorpogām tumsā

    – Aplikāciju pārvāldība

    – LV rakstības atbalsts (var labot ar papildus instalāciju)

    – Pēc noklusējuma jau uzstādīto aplikāciju klāsts

    #283674
    root
    Participant

    Līdzi nāk disks vai kaut kāds tūlis ar kuru varētu instalēt updeitus, etc?

    Ja tā, tad varbūt šo varētu nohackot uz Debian ARM portu, tik jāskatās, kā ar draiveriem. Vai arī varētu izvilkt draiverus un uzlikt citu droīdu.

    Par 95ls šo noteikti vajag salauzt 🙂 Varbūt beigās sanāktu lielisks sienā ienaglojams aparāts visādu interesantu funkciju nodrošināšanai.

    #283675
    shady
    Participant

    Š ķiet, ka nekas tamlīdzīgs līdzi nenāca. Jebkurā gadījumā nāksies vai nu pašam pačakarēties vai pagaidīt, kad interneta plašumos parādīsies kādi sakarīgi risinājumi. Lietuviešu skrūvējums nav tas populārākais, kuram jau otrajā dienā iznāk “hack” apgreida risinājumi.

    Ja gadījumā nolemsi ar to paņemties, tad padalies pieredzē šeit vai, ja laiks, uzraksti rakstiņu no A – Z.

    #283676
    BERILS
    Participant

    smell’s like LauncherPro darbavirsma :D:D

    Gan jau iet smooth , jo LP ir atstrādāts līdz maksimumam , lai cilvēkiem radītu ilūziju , ka telefonam/planšetei ir ideāla pieskārienu reakcija , vismaz šķirstot lapas un rullējot aplikācijas 😀

    laigan.. malaģets braļukas !

    #283677
    Jaunzems
    Participant

    Tas nav LauncherPro, tas ir defoltais 2.3

    #283678
    samurajs
    Participant

    Kaut kā baigi ar Maximu asociējas, vismaz vizuāli 🙂 Kaut kad jau būs jānopērk planšete, bet es iepazīšanās variantam uz Amazon Kindle Fire tēmēju. LV tagad jau var dabūt.

    #283679
    BERILS
    Participant

    ar 3d cube efektu app draweram ir defaults 2.3 :o? iespējams… my mistake 🙂

    #283680
    romajo
    Participant

    Nekas , pirmais penkoks vienmēr tāds greizāks sanāk, bet nu nekas, gavenais neapstāties.

    https://www.youtube.com/watch?v=t4lGgOoMMUY

    #283681
    Loading
    Participant

    Es kaut kur palaidu garām vai arī nav rakstīts? Kā ar baterijas ilgumu?

    #283682
    Jaunzems
    Participant

    Akumulatora darbības laiks ir gaužām mazs – iztur tikai pāris stundas aktīva darba

    kas ir interesanti, jo dažiem “dažas stundas” ir 2, bet dažiem – 12.

    #283683
    shady
    Participant

    Loading, Jaunzem – Tiesa, frāzi “dažas stundas” var pārprast dažādi.

    Oficiālie dati par akumulatora darbības laiku ir šādi: “mūzika:12h, video:4,5h un web:6h”.

    Manuprāt, šie dati ir pārspīlēti, jo web sērfošana bija kādas 4-5h.

    #283684
    Loading
    Participant

    Arī priekš <100ls vērta aparāta nav slikti....

    #283685
    budzis
    Participant

    Nu man Eken T02 ir – aluminija korpuss, androids 4, cpu 1ghz utt. Google Play iet. Bittorents ari…

    Filmas 720p gremo perfekti (lielaku neesu meginajis), hdmi izeja. un tas viss par ~60 Ls man sanaca…

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā