Tests: Canon IXUS 200 IS

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Testi Tests: Canon IXUS 200 IS

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 11 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150372
    shady
    Participant

    Š oreiz jūs iepazīstināšu ar rezultātiem, kurus ieguvu testējot Canon IXUS 200 IS fotoaparātu. Vizuāli tas ir diezgan stilīgs un nav jākaunas iziet sabiedrībā, kā arī fotokameras nav nomācošajā melnajā krāsā, bet ir pieejamas gan maigi lillā, zelta, sudraba un gaiši zilā krāsā. Fotoaparāta izmēri ar nav masīvi (99,9 x 53,4 x 22,9) un to var netraucējot paņemt līdzi uz kādu pasākumu. Fotokamera ir apveltīta ar skārienjūtīgo ekrānu, kurš padara kameru ērti lietojamu, jo atliek tikai piedurties ekrānam un viss jau notiek, un nav jāspaida nez cik reizes n-tās pogas, kamēr sameklēs sev vajdzīgo režīmu. Tiem, kuriem patīk manipulēt ar pogām – to var turpināt, jo fotoaparātam pogas dublējas ar skārienjūtīgā ekrāna sniegtajām iespējām. Š ī ekstra, kas nav raksturīga Canon kamerām uzliek savā ziņā papildus uzmanību un korektu apiešanos, jo nejauši var ko nospiest un būs jau aktivizēts nevajadzīgs režīms.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_canon_ixus_200_is_1.jpg[/img]

    Š ī kamera man patika ne tikai dēļ sava dizaina un ērtuma, bet arī kvalitātes un funkcionalitātes dēļ. Kamerai ir 12,1 Mpx un 5x otiskais palielinājums, papildus vēl četrkārtīgs digitālais (rezultāts kopā ar optisko ir 20x zoom).

    Kamerā ir iestrādāts gudrais automātiskais režīms (smart auto), kurš pats izvēlas no konkrētajiem apstākļiem vajadzīgo režīmu. Tas krietni atviego dzīvi ikdieas lietotājiem, jo cilvēkam, kurš neorientējas foto tehnikā un piedāvātajās iespējās – var vienkārši izvēlēties automātisko režīmu un kamera sarežģīto darbu izdarīs pati, kā arī kvalitāte rezultāta ir diezgan laba.

    Iestrādāta ir arī seju atpazīšanas tehnoloģija, kas nofokusē attēlu, lai bildē cilvēku sejas būtu skaidri un kvalitatīvi saskatāmas. Tiek piedāvāta arī vienas konkrētas sejas atpazīšana. Atliek tikai uz displeja uzspiest konkrētai personai, un objektīvs fokusēsies tieši uz to.

    Kamerā ir iestrādātais līmeņrādis automātiski pagriež attēlu ekrānā vadoties no kameras horizontālā/vertikālā novietojuma.

    Ekrāna izgaismojuma spilgtums arī pielāgojas apgaismojumam, lai var apjaust bildes reālo iznākumu, lai gan ekrāna spilgtums var atšķirties no faktiskā iznākuma.

    Tagad apskatīsim sīkāk fotoaparāta specifikāciju!

    Fotogrāfijas varam uzņemt šādā kvalitātē:

    L………..12 Mpx ……….. 4000 x 3000 (Domāts A2 izmēram)

    M1……..8 Mpx …………. 3264 x 2448 (A3)

    M2……..5 Mpx …………. 2592 x 1944 (A4)

    M3……..2 Mpx …………. 1600 x 1200 (pastkaršu izmērs)

    S………..0.3 Mpx ………. 640 x 480 (e-pastiem, u.c.)

    W……….widescreen …… 4000 x 2248 (panorāmas skats)

    Ar Canon IXUS 200 IS fotokameru ir iespēja arī filmēt, pie tam ļoti labā kvalitātē!

    Video uzņemt varam šādā kvalitātē:

    1280 x 720 …… 30 fps (HD kvalitāte)

    640 x 480 …… 30 fps (standarts)

    320 x 240 …… 30 fps (zema kvalitāte)

    Kā zināms, tad ne visas kameras atbalsta HD kvalitāti un tas ir liels pluss šim aparātam!

    Piejeamie ISO režīmi: 80, 100, 200, 400, 800 , 1600 un 3200

    Pieejamie fotografēšanas režīmi: portrets, nakts, bērni un dzīvnieki (ļoti labs režīms, kad vajag fotografēt kustīgus objektus), fotografēšana telpās, saulriets, salūts, pludmale (pie ļoti saulaina laika), akvārijs (dod reālistiskāku attēlu fotografējot akvārijus), zaļumi (zaļās dabas (lapu) fotogrāfēšanai), sniegs (ziemas skati) un ISO 3200 (pie ļoti zema apgaismojuma nodrošina pēc iespējas labāku kvalitāti. Lai fotografētu šajā režimā ir jāizvēlas M3 attēla kvalitāte).

    Pēc savas pieredzes varu teikt, ka “bērnu un dzīvnieku” režīms ir viens no visvairāk izmantotajiem, jo pasākumos vienmēr ir kāda kustība un, ja negribat izplūdušas bildes, tad labāk izvēlēties šo režīmu.

    Macro režīmā ir iespēja nofotografēt objektus , kuru attāluma diapozons ir no 5 -50 cm no objektīva (bez zoom).

    Speciālie efekti:

    Ir vēl pieejami interesanti speciālie efekti, kur jāizvēlas svinīgais apgaismojums un jācenšas fotografēt pēc iespējas tumšākā apgaismojumā (obligāti jāizvēlas zibspuldze) – ugunis un citi svinīgie gaismas avoti (lampiņas) fonā aiz objekta muguras var pārvērst jebkurā no 6 piedāvātajām formām. Un tās ir – zvaigznīte, sirsniņa, X, nots, dubultsirds, taurenītis.

    Ir arī pieejami ierastie efekti kā: sepia, melnbalts un color accent (uz melnbalta attēla izceļ atsevišķas krāsas).

    Lai jūs labāk varētu novērtēt un salīdziāt kvalitāti, piedāvāju pārs attēlus (zem bildes ir nesamazināts links un oriģinālu):

    [[img]https://notepad.lv/userpix/29_02_maza_1.jpg[/img]

    Š eit ir oriģināls: < 1.bilde >

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_03_maza_1.jpg[/img]

    Š eit ir oriģināls: < 2.bilde >

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_05_maza_1.jpg[/img]

    Š eit ir oriģināls: < 3.bilde >

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_06_maza_1.jpg[/img]

    Š eit ir oriģināls: < 4.bilde >

    Secinājumi:

    Apbēdina Canon atbalsts Latvijas iedzīvotājiem, jo latviešu valodā instrukcija ir diezgan paplāna un pilnā instrukcija, kur viss sīki un smalki aprakstīts atrodas uz CD diska, bet tā diemžēl ir pieejama angļu, krievu un vēl vairākās valodās.

    Pati iekārta ir diezgan funkcionāla un atbilst mūsdienu prasībām. Labs apvienojums fotoaparātam ar kameru, jo ir pat HD atbalsts.

    Cena Latvijas interneta veikalu tirgū ir ap 190Ls (dati ņemti uz doto brīdi no salidzini.lv). Domāju, ka cena varētu būt arī mazāka, jo konkurentu piedāvājumi netrūkst.

    Kamerai var pielikt arī klāt papildus zibspuldzi – HF-DC1, kura dotu vēl labākus sasniegumus.

    Tātad visā visumā kamerā ir apvienota elegance ar praktiskumu un kvalitāti. Ja tagad man būtu vēlme iegādāties jaunu kameru, tad šo te es iekļautu savā pretendentu lokā. Man gan grūti salīdzināt šo ar citu firmu ražojumiem, bet ja man rastos iespēja notestēt arī citu firmu kameras– tad es jums varētu sniegt pilnvērtīgāku salīdzinājumu.

    #224599
    GulbisRG
    Participant

    Araaa OK, Kā ir iekštelpās kad sāk krēslot uz prasās pēc gaismas. ???

    #224600
    shady
    Participant

    GulbisRG – Manuprāt, kvalitāte ir normāla. Īsti nav ko piemeklēt, bet šeit dažas bildes atradās, kuras varu publicēt – bildēta tumšā istabā (auto režīms).

    => https://bildites.lv/images/9d5hfpbvagoio5r12ouc.jpg

    Te ar kaut kas bildēts istabā (istabā arī ir diezgan slikts apgaismojums – pie tam sarkanīgs/oranžīgs apgaismojums).

    => https://bildites.lv/images/8e7q3ldvp2e6wnt1lii.jpg

    #224601
    RicoPico
    Participant

    Hm… Priekš 200 Latu vērtas kameras bilžu kvalitāte tiešām varēja būt labāka. Bildēs vērojams barrel distortion, pastiprināts troksnis, un 100% cropā redzams, ka kontūras objektiem ir graudainas un izplūdušas (sk. attēlu).

    [spoil][img]https://bildites.lv/images/ocp8as2fqj7wi1v1rct0.jpg[/img][/spoil]

    #224602
    Valodja
    Participant

    Autors vēl varēja parādīt kā šis aparāts bliež nakts režīmā bez zibspuldzes un pademonstrēt makro režīmu. Man liekas, ka šis IXUS nav nekass īpašs. Re kur salīdzināšanai ar veco Olympus FE-190 taisītas bildes. 😉

    #224603
    samurajs
    Participant

    Nu te diemžēl neko nevar spriest par kvalitāti, jo teksta bildes taisītas ar ISO=500. Liekas, ka krāsu trokšņi šim modelim samazināti ar iebūvēto programmatūru, bet b/w trokšņu tāpat pietiek.

    Vēlāk pievienotajā bildē ar minci (ISO=250) rezultāts jau ir labāks.

    Protams, tusiņu bildēšanai fočiks būs labs, bet priekš tam var nopirkt arī ko lētāku.

    Turpmāk izstrādāsim pilnīgāku un daudzpusīgāku fotokameru testa metodiku, lai rezultāti būtu objektīvāki.

    #224604
    shady
    Participant

    Jā, varu apgalvot, ka katrs tests būs aizvien pilnvērtīgāks, jo uzskatu, ka pagaidām ar fototehniku esmu uz “Jūs” un pats ar katru aparātu iemācos arī ko jaunu un gūstu pieredzi.

    Pagaidām varu pačukstēt, ka rokās nonākusi ir profesionāla kamera un tests jau pats pa sevi būs savādāks. (Gaidat nākošo test rakstu par foto).

    #224605
    RicoPico
    Participant

    shady wrote:

    ar fototehniku esmu uz “Jūs”

    Tad varbūt nav vērts mocīties? Dari to, kas Tev padodas. 🙂

    Fototehnika nav apgūstama “on the go”. Ja turpmāk taisies cept objektīvus testus, tad izlasi un apgūsti šo:

    https://www.fotoblog.lv/sch/453/?cid=20319

    #224606
    WerNeo
    Participant

    Valodja wrote:

    Autors vēl varēja parādīt kā šis aparāts bliež nakts režīmā bez zibspuldzes un pademonstrēt makro režīmu. Man liekas, ka šis IXUS nav nekass īpašs. Re kur salīdzināšanai ar veco Olympus FE-190 taisītas bildes. 😉

    Nu… Olympus Fe-190 vispār ir unikāls aparāts. Laba stabilizācija un priekš budžeta kameras un arī citi rādītāji ļoti labi. Jaunākās Fe un Mju pat līdzi netur.

    #224607
    shady
    Participant

    RicoPico wrote:

    shady wrote:

    ar fototehniku esmu uz “Jūs”

    Tad varbūt nav vērts mocīties? Dari to, kas Tev padodas. 🙂

    Fototehnika nav apgūstama “on the go”. Ja turpmāk taisies cept objektīvus testus, tad izlasi un apgūsti šo:

    https://www.fotoblog.lv/sch/453/?cid=20319


    Es nebaidos iemācīties ko jaunu:) katrs tests, ko veicu reiz ir pirmais. Pagaidām man ir iespēja testēt HP printerus, nokias un tagad jau arī canon foto, ja man kāds piedāvās ko citu, tad nebaidīšos un pieņemšu izaicinājumu atklāt ko jaunu un izpētīt iekārtas iespējas, protams, par to visu paziņojot arī jums – notepad.lv lasītājiem.

    Ja cilvēks baidās, tad parasti neko arī nesasniedz un pavisam noteikti es tad neko nerakstītu. Ja mēs ar samuraju būtu nobijušies, tad arī pats notepad.lv ar nebūtu bijis:)

    #224608
    RicoPico
    Participant

    Ok, vēlu veiksmi, un gaidu turpmākos apskatus. 🙂

    Man savulaik bija Canon Digital Ixus 55, kura bilžu kvalitāte varēja spēkoties ar mūsdienu jaunajām kamerām. Tam bija DIGIC-2 procesors, un bildes sanāca vismaz uz pusi labākas, nekā augstāk aprakstītajam modelim. Pat ar augstu ISO (max=800).

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 11 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā