Tests: HP Wi-Fi Mobile Mouse – maza pele lieliem darbiem

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Testi Tests: HP Wi-Fi Mobile Mouse – maza pele lieliem darbiem

Tiek skatīts 5 ierakstu – 1 līdz 5 (no 5 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #155278
    Graafiene
    Participant

    Kādu laiku atpakaļ Notepad lasītājus iepazīstināju ar Logitec USB datorpeli M310. Kad toreiz rakstīju testu, tad manās mājās pie jau esošajiem mājdzīvniekiem negaidīti uzradās vēl viens, kuru mans runčuks apzinīgi neitralizēja. Protams, tā bija pele parastā, pelēkā, pa ūdens trubām lienošā, un kā gan kaķis spētu atteikties no tāda kārdinājuma? Protams, ka šis kaķa varoņdarbs ātri vien tika aizmirsts, līdz savu pazudušo radinieku ieradās meklēt nākošais pelēkais kaķa zobu upuris. Tā nu nosmējos, ka arī man jāpieveic kāda pele, un šoreiz jūsu uzmanībai tiek piedāvāta pele – lāzerniece, bez astes un tikai drusku pelēkā, jeb, gudrā valodā runājot, HP Wi-Fi Mobile Mouse par kuras ierašanos informējām šeit.

    Pēc skata gan tā nemaz tik necila neizskatās. Cik dzirdēts, tad trīskrāsaini kaķi nesot laimi. Kāda laime sagaida šīs peles īpašniekus atliek vien minēt, bet to, ka trīs krāsas ir gaumīgi saskaņotas un tiešām šai pelei piestāv, es varu apgalvot bez bažām. Tās melno pamatu ar gumijoto pārklājumu no šokolādes brūnās augšas, kura ir ar skrāpējuma efektu, atdala sudrabota plūdlīnija. Vispār jau man patīk pasmagas peles (šī, cik izdevas noskaidrot, sver ~0.11kg), jo nepatīk, kad netīšām ar kādu dokumentu kaudzi sanāk to pagrūzt, tā vieglā lidojumā noplanē uz grīdas, kā arī smaga pele liekas stabilāka, tādēļ strādāt ar šo man bija tīrā bauda. Īstenībā esmu tāds interesants eksemplārs, un arī pildspalvas izvēlos tadas pēc iespējas masīvakas.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_hp_wifi_mobile_mouse_2.png[/img]

    Ja runājam par formām, tad pele ir simetriska, patiešām viegli iegulst plaukstā, un latviski sakot – tici vai nē, bet bija viegli ar to strādāt. Pēc nosaukuma Mobile jau variet izsecināt, ka pele ir paredzēta klēpjdatoru lietotajiem (es gan šo neatteiktos izmantot arī pie stacionarā PC), un līdz ar to arī peles izmēri nav diez ko lieli (61 x 97 x 34 mm), taču, kā jau minēju, tā lieliski ievietojās plaukstā, un mana „ķepa” nav no tām smalkajām. Tā kā dizains ir simetrisks, tad to bez problēmā var vadīt gan ar labo, gan ar kreiso roku. Tai ir divi taustiņi, rullītis un divi papildtaustiņi peles sānos, un ja jau par tiem ieminējos, tad to izvietojums tomer drusku pievīla, jo (man kā labrocei) tas taustiņš, kurš atradās labajā pusē, prasījās, lai būtu izvietots drusku tuvāk peles priekšdaļai. Ja pievēršamies rullītim, tad ar to varēja manipulēt pēc vajadzības – nospiest uz iekšu (kā piekatais taustiņš), uz sāniem, bet galvenais tā pluss ir tas, ka tas griežas neradot ausī pazīstamo tarkšķošo skaņu.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_hp_mobile_mouse_wifi_back_aizmugure_1.jpg[/img]

    Peles komplektācija bez viņas pašas, lietošanas instrukcijas un programmatūras diska ir divas AA tipa baterejas, kuras atrodas zem peles vāciņa tās augšpusē. Apakša atrodas Open slēdzis peles atveršanai, on/off poga, kā arī tā galvenā poga, kura ļauj savienot pašu peli ar datoru. Kā saka – čiks un gatavs, jo šī pele savienojas ar datoru izmantojot bezvadu tīklu, līdz ar to tai nav nepieciešami papildus uzvērēji.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_lai_saparoru_peli_palaistu_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_saparosana_next_1.png[/img]

    Līdzi nākošā programmatūra HP Mouse Suite ļauj savienot datoru ar peli un pielāgot tās taustiņu funkcijas. Ja pieejamajam klēpjdatoram nav disku atskaņotāja, tad šo programmatūru var lejuplādēt HP tīmekļa vietnē. Tomēr katram mākonim ir arī tumšā puse, un šīs peles sava veida trūkums ir tas, ka to varēs savienot ar datoru tikai tad, ja darbojaties ar Windows 7 operētājsistēmu, un to varētu minēt, ja ne par vienīgo, tad lielāko šīs peles mīnusu noteikti.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_conf04_1.png[/img]

    Ieslēdzot peli, programma palīdz uztvert signālu un savienot datoru ar peli, un šis savienojums tiek uzrādīts ar datora tīklu sarakstā. Vēl šī programma ļauj pielāgot arī peles un rullīša rādītāja ātrumu, kā arī apskatīt bateriju izlādes līmeni, un tās darbības ilgums solās būt 9 mēneši, kas ir apmēram divreiz vairāk nekā analogiem Bluetooth modeļiem.

    .

    Teorētiski tiek solīs, ka peles darbības rādiuss ir ~9 m. Man gan nebija diža vēlme pamest siltās telpas un doties attāluma mērījumos, bet, kad ar mazo ierīci devos no istabas cauri koridoram uz virtuvi, pat aiz 2 durvīm pele savas funkcijas pildīja perfekti. Problēmas ar signāļu netika novērotas, un arī darboties varēju gan to slidinot pa džinsām, gan dīvānu, gan reklāmas bukletu.

    Mazs rezumē. Pele atbilstoša (vismaz manām noteikti) prasībām, ērts WI-Fi savienojuma veids un vienas USB pieslēgvietas ekonomija, plašs darbības lauks, un labs dizainisks risinājums. Arī cena šādai pelei ir adekvāta – no 24 Ls interneta veikalos. Mīnuss – savienojamība tikai ar Windows 7 operētājsistēmu, un tas atsijā daudzus potenciālos pircējus.

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=dzzFy4hpL7k[/youtube]

    #277942
    GulbisRG
    Participant

    Man ir viens jautājums. Š ī pele izmanto Wi-Fi! Ja ja ir situācija ka laptopu jāslēdz pie LAN. Kā tad rīkoties kad Wi-Fi ir atslēgts?

    #277943
    Ugunsmuris
    Participant

    Atstā ieslēgtu wierless un pieslēdzas. Viņa jau slēdzas pa taisno klāt kompim, taka nevaig wierless interneta pieslēgumu, bet kompim wierless karteij jābūt + ieslēgtai.

    #277944
    GulbisRG
    Participant

    Mna liekas kā es kompī iespraužu vadu tā viņš automātiski atslēdz WiFi.

    #277945
    Graafiene
    Participant

    Pati gan nepārbaudīju, jo Wi-Fi visu laiku bija ieslēgts. Ar izslēgtu gan tiešām nedarbosies, bet tev neviens neliedz lietot LAN ar ieslēgtu Wi-Fi. Varbūt ir kas nepareizi sakonfigurēts, jo automātiski izslēgties nekam nevajadzētu.

Tiek skatīts 5 ierakstu – 1 līdz 5 (no 5 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā