Tests: LG Optimus 3D jeb LG P920

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Testi Tests: LG Optimus 3D jeb LG P920

Tiek skatīts 6 ierakstu – 1 līdz 6 (no 6 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #155202
    Graafiene
    Participant

    [align=justify]Kādu laiku atpakaļ rakstīju par saviem iespaidiem „spaidot” Samsung Galaxy SII „smalko” viedtālruni. Tā nu man radās kārdinājums to salīdzināt ar kāda cita ražotāja brīnumu, kurš savos gabarītos būtu līdzīgs. Š oreiz mana izvēle krita uz LG Optimus 3D jeb LG P920, kurš piesaistīja ne tikai ar saviem izmēriem un tehniskiem parametriem, bet arī ar piedāvāto tehnoloģiju „ekstru” – 3D atbalstu. Bet nu par visu pēc kārtas, jo šis telefons ir gana saistošs un izpētes cienīgs.

    [align=justify]Vispirms jau ir jāmin tas, ka LG Optimus 3D ir pasaulē pirmais Tri – Dual (divkodolu, divkanālu un duālās atmiņas) high end klases 3D Android viedtālrunis ar skārienjūtīgu 4.3 collu lielu kapacitatīvu stereoskopisku LCD ekrānu, kurš ir ar 480×800 px lielu izšķirtspēju, 1 Ghz divkodolu procesoru, 3D kameru (divas 5 megapikseļu kameras ar 2592×1944 pikseļu izšķirtspēju), ar ko varam uzņemt video pat ar Full HD (1800p) izšķirtspēju. Sākotnēji telefons tika piedāvāts ar Android v2.2, bet tagad to var atjaunināt uz jaunāku versiju, kā arī tam ir 512 MB RAM un 8 GB iekšējā atmiņa.

    [align=justify]Pēc saviem parametriem šīs telefons ir līdzvērtīgs daudziem citiem šīs klases telefoniem, tomēr tā trumpis – 3D tehnoloģijas atbalsts, un tas to paceļ par latiņu augstāk. Nu varam telpiskus attēlus un video izbaudīt kabatas formātā un bez brillēm, kā arī ir dota iespēja tos radīt pašiem.

    [align=justify]Pārejot pie telefona „gabarītiem”, tad varu teikt kā ir – daiļā dzimuma pārstāvēm tas nebūtu īsti piemērots (protams vienmēr jau ir izņēmumi). Telefons varbūt nemaz nav tik smags 168g., bet tā biezums 11,9 mm un izmēri 128,8 mm x 68 mm rokā rada klucisku sajūtu. Arī pats korpuss atstāj plastmasīguma iespaidu, tomēr visas ierīces jau nevar būt gumijotas un glancētas. Svara balanss ir labs, un telefons no rokām ārā pats gluži nevēlās, tomēr tā izmēri man radīja nelielu diskomfortu. Ja runājam par veiktspēju, tad par tā ātrumu sūdzību nebija. Varbūt brīžiem likās ka ir neliela aizture, bet varbūt es „lēni” skatījos uz ekrānu? Par tā naskumu var pārliecināties veiktajā veiktspējas testā.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_veiktpejas_tests_1.png[/img]

    [align=justify]Ja tālruni vizualizējam, tad tā priekšējā panelī nav nevienas fiziskas pogas. Ekrāna augšā un apakšā ir šauri plastmasas gabaliņi, kuri imitē bružētu metālu. Augšā, virs ekrāna, ir LG logo, daži sensori un kamera, bet apakšā izvietoti četri skārienjūtīgi taustiņi. Ar tiem bija ērti strādāt (kad iemanījos), un vizuāli tie nebojāja kopskatu, bet…… tiem gan varu ievilkt arī lielu treknu mīnusu – taustiņi izgaismojas tikai, kad tiem pieskarās, bet strādājot ar ekrānu taustiņi ir tumsā tīti, līdz ar to, tumsā mums sanāk paļauties uz savu intuīciju meklējot taustiņu izvietojumu. Ceru, ka līdz ar atjauninājumiem šāds „sīkums” tiks novērsts.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_prieksa_13.jpg[/img]

    [align=justify]Visapkārt telefonam ir iestrādāta metāliska stīpiņa, kas telefonam dod mazu akcentu. Tā kreisajā sānā ir izvietoti HDMI un microUSB porti, kuri no putekļiem ir aizsargāti ar „aizsargvāciņiem”. Labajā sānā ir izvietots skaļāk/klusāk taustiņš, un arī īpašais 3D slēdzis. Tas gan atrodas tieši tur, kur esam pieraduši redzēt kameras pogu, bet šajā gadījumā, to nospiežot, ienirsim 3D pasaulē, jo tas ved uz 3D Space izvēlni, bet, ja šis taustiņš tiek nospiests laikā, kad ir palaista kamera, tad tā tiks pārslēgta no 2D uz 3D.

    Tomēr teikšu kā ir – ja vēlējos veikt kādu no iepriekš minētajām opcijām, tad nebakstījos un pogu nemeklēju, jo to visu ērti varēja palaist un aktivizēt no darba virsmas, tādēļ labprātāk tomēr tur būtu redzējusi jau ierasto kameras pogu.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_labais_sans__3d_poga_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_kreisais_sans_4.jpg[/img]

    [align=justify]Telefona augšpusē pa kreisi atrodas 3,5 mm austiņu izeja, bet labajā pusē bloķēšanas poga, kura bija gana maza un plāna, tomēr diez gan ātri iemanījos to pielietot. Tur pat blakus atradās mikrofons, kurš tiek izmantots, lai ierakstītu stereo skaņu video filmēšanas laikā. Otrs mikrofons atrodas telefona apakšā, un tas pašsaprotami tiek izmantots sarunām.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_ausga_1.jpg[/img]

    [align=justify]Telefona aizmugurē atrodas viens no galvenajiem „vadības” centriem – divas 5 megapikseļu kameras, kuras ir izvietotas blakus. Tieši pateicoties tam tiek radīts 3D īpašais attēls. Starp kamerām atrodas maza diodes zibspuldze, bet apakšējā daļā atrodas skaļrunis.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_aizmugure_8.jpg[/img]

    [align=justify]Lielais ekrāns deva iespēju brīvi sērfot netā, sociālajos tīklos, kā arī brīvi padzenāju dažādas spēles (protams 3D formātā). Vajadzības gadījumā bez problēmām skatījos arī video. Un kā gan lai to nedara, ja tiek dota iespēja video skatīties 3D formātā. Un kam gan man tāds telefons, ja es to nedarītu. Varu teikt kā ir – esmu 3D tehnoloģiju mīļotāja, jo, ja filmu ir iespējams noskatīties 3D, tad es to arī daru, tomēr, nu, nonācu pie secinājuma, kas par daudz, tas par skādi. Spēlītēm drīz vien samazināju 3D dziļumu, jo acis pamatīgi nogura (to izskaidroju ar salīdzinoši mazo ekrānu šāda veida izklaidēm), bet 3D video izbaudīju pilnībā. Telefona ekrānā ir iestrādāts papildus slānis, līdz ar to katrai acij tiek rādīta mazliet cita bilde un tieši tas rada attēla dziļuma sajūtu. Jāpiebilst gan viens fakts – šis nebūs tas telefons, kurā filmu vai bildes varētu ar vienu aci lūrēt divatā, jo lai izbaudītu visu ko sniedz 3D, telefonam ir jāatrodas pareizā leņķī, kuru ne vienmēr var uzreiz uztvert. Arī spilgtākā apgaismojumā (saulainā dienā) 3D efekts jūtami mazinājās (to gan neteikšu par ikdienas lietošanu). Tomēr saprotami, ka šī izklaide nebūs tā, kuru izbaudīsim gaidot sabiedrisko transportu, vai pīppauzē pie biroja durvīm, tādēļ šādi „ierobežojumi” neliekas kaitnieciski. Vēl tikai jāpiebilst, ka 3D režīms darbojas tikai skatoties uz telefonu ainavas (landscape) režīmā.

    [align=justify]Nu pienācis laiks pievērsties tam, ko tad no šī telefona varam izdabūt ārā. Kā jau iepriekš minēju, tad telefonam ir divas 5 megapikseļu kameras. Uzņemot 2D attēlus un video tiek iedarbināta tikai viena no tām, bet kad pārejam uz 3D, tad tiek iedarbināta arī otra. 3D attēlu gan neizdosies iegūt 5 megapikseļu izšķirtspējā, un būs vien jāsamierinās ar kādiem 3 megapikseļiem, bet pie attiecīga apgaismojuma bildes sanāk vairāk nekā apmierinošas. Tomēr teikšu kā ir – man ļoti pietrūka fiziskas pogas, lai varētu uzņemt labus attēlus. Pašu 3D attēlu kvalitāte ne ar ko īpašu nepārsteidza. Pie ne visai laba apgaismojuma attēla asums zuda, tomēr ja piedomāja pie „kompozīcijas” tad sanāca vairāk nekā veiksmīgi šedevri.

    Bildes 3D formātā var aplūkot šeit: <_spied_te_> un <_te_>

    [align=justify]2D bildes bija tieši tādas, kā biju cerējusi, tomēr par kvalitāti sūdzēties nevaru, jo šīs kameras akcents ir uz ko citu.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_glazes_1.jpg[/img]

    )

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_galerija_centrs_1.jpg[/img]

    )

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_koks_1.jpg[/img]

    )

    [align=justify]Ja runājam par video, tad arī proporcija bija tieši tāda pati – 3D zaudēja megapikseļus attiecībā pret 2D (1080p/720p), tomēr ņemot vērā tehnoloģiju specifiku, un plaukstas formāta aparātu – viss ir tieši tā kā gaidīju. Vēl maza tehnoloģiska specifika – cenšoties nofilmēt 3D video objektu nevarēja piezūmot, kā ar parasto 2D.

    Neatejot no kameras un fotogrāfijām, tad varu minēt, ka 2D un 3D foto/video galerijas ir nodalītas. Pirmā ir jau pierastā izskatā, sagrupēta un pārskatāma, taču otra iet tik uz apli, un pamēģini nu saprast, kur ir video un kur foto. Laikam tas, kas radīts ar domu par krutu fīču, rezultātā tomēr sabojā labos iespaidus. Atverot konkrēti izvēlēto failu varam regulēt attēla dziļumu, tomēr cik noprotu, tas vairāk ir vajadzīgs tiem, kuriem ir pagrūtāk uztvert 3D, jo katram smadzenes to uztver savādāk, un ir indivīdi, kuri to neuztver vispār, vai arī ir tādi, kuriem maksimālais dziļums spiež uz acīm, tad atliek vien to samazināt.

    [align=justify]Beigu beigās telefons piedāvā iespējas nosūtīt saturu uz mūsu 3D TV (caur HDMI vai DLNA). Varam izmantot arī ierato Wi-Fi (b/g/n standart) vai arī Bluetooth. Un vēl viens būtisks parametrs – baterijas darbības laiks. Visur lasīju, ka telefons neizvelk pat dienu, bet laikam esmu bijusi kādā palēnināta stāvoklī, un neesmu tik intensīvi darbojusies, bet bija dienas, kad ja vakarā to aizmirsu uzlādēt, tad no rīta vēl kādu zvanu varēju sagaidīt. Protams, ja ķēros klāt pie tehnoloģijas brīnumu baudīšanas, tad lādētājs gan bija jātur pa rokai.

    [align=justify]Tad mans subjektīvais rezumē. Ja šo telefonu uztveram kā ierīci ar kuru zvanīt, sērfot netā un izbaudīt jaunākos tehnoloģiju sasniegumus, tad telefons tam ir vairāk nekā atbilstošs, bet diemžēl tas ir par lielu pat manai jaunajai rokassomiņai. Tas strādā pietiekoši ņipri, un ja vēlamies pašikot, tad droši dodamies to nopirkt, un tā cena šobrīd interneta veikalos ir drusku virs 290Ls, un šādas komplektācijas telefonam tā pilnīgi adekvāta. Jebkurā gadījumā, šis telefons tiešām ir interesants, un LG P920 ir pāršķīris jaunu lapu mobilo tehnoloģiju attīstības vēsturē.

    + 3D tehnoloģija

    + Salīdzinoši augsta veiktspēja

    + Liels 4,3 collu ekrāns

    + Divkodolu procesors

    + Salīdzinoši labas kvalitātes foto

    – Savā ziņā tomēr augsta cena priekš vidusmēra lietotāja

    – Smagnējs, kā 60-to gadu pūdernīca

    – Kā jau šādiem tālruņiem – baterijas darbības laiks

    – Nav fiziskas pogas fotografēšanai

    – Skārienjūtīgie taustiņi neizgaismojas

    #277384
    Jaunzems
    Participant

    1) 3D nav nepieciešams – es savam testa aparātam par 3D nelikos ne zinis jau pēc trešās dienas

    2) Baterija ir nožēlojama nevis tādēļ, ka “tā vienkārši ir”, bet gan dēļ riebīgās ražotāja programmatūras, kura ir atstāta pusmastā, neko pat neoptimizējot.

    3) Tālrunis ir MILZĪGS. Tik milzīgs, ka pat neērti paliek.

    4) Foto ir viduvējs – Galaxy S II un Arc ir labāks.

    #277385
    Graafiene
    Participant

    Jaunzem:

    1) Ja Tev 3D nav nepieciešams, tad šāda telefona virzienā pat nelūkosies. Man 3D patika, un domāju, ka nākotnē būšu viena no tām kura šādas tehnoloģijas iegādāsies. Pirmais solis visticamāk būs TV. Kā saka, Tev patīk māte, bet man tikai kleita.

    2) Apskatu konkrētu produktu, nevis analizēju konkrēta ražotāja rīcību. Līdz ar to nožēlojama varbūt nav baterija, bet gan Tava attieksme, jo es rakstu apskatus no cilvēciskā faktora skatupunkta, bet Tu pārāk specifiski un tehnoloģiski brīžiem aizej galējībās.

    3) Tālrunis ir paliels, bet padomā, ja tas būtu mazāks, tad vai tajā varētu sabāzt visu kas būtu nepieciešamas, un ja uz izmēra rēķina samazinātu displeju, tad diez vai 3D vairs būtu baudāms.

    4) Nav objektīvi salīdzināt 8 MP kameras ar 5MP kameru.

    Rezumē – es nezīlēju, kā būtu ja būtu. Es rakstu to kā ir, un jebkurš, kas iegādāsies šo telefonu, to pirks tieši 3D dēļ, nevis tikai tāpēc, ka ir nolemts iztērēt 300Ls, un tas ir telefons ar 4,3 collu displeju.

    #277386
    rodgerz
    Participant

    3D telefonā? Da beeeidziet… Kam tas ir vajadzīgs? Mož uztaisīs kāds vēl aparātu ar 4d ar visiem vējiem un ūdens spļāvieniem sejā?

    #277387
    shady
    Participant

    A, priekš kam vispār skārienjutīgus ekrānus? Vai mobilos kā tādus? Kas vainas stacionārajiem? Kāpēc mēs braucam ar mašīnām, ja neko vairāk par zirgu un karieti nevajag? Kad ieviesīs pa gaisu lidojošas automašīnas, tad arī teiks, kam tas vajadzīgs?

    Pats arī paspaidīju mazliet šo LG 3D telefonu un jāatzīst, ka visnotaļ interesanta mantiņa. Ir patīkami, ka ir tas 3D. Īpaši, ka var pats nofilmēt kādu 3D video un pieslēgt pie 3D monitora / TV. Protams, iztikt var bez daudz kā, kā jau minēju pirmajā rindkopā ar sarkasmu. Bet 3D nenoliedzami negrasās tuvākajā laikā pazust no tehnoloģiju aprites un kļūs aizvien populārāks. Un es nedodu ne pieci, ka mēs vecumdienās, par tavu minēto 4D piemēru, tikai pasmiesimies ar ironiju, jo tādi vecmodīgi krāmi pat bērniem nebūs vajadzīgi, bet tas, kas būs nākotnē – pat sapņos nevienam te nerādās.

    #277388
    Ralfie
    Participant

    1) 3d telefonos pagaidām ir lieki iztērēta nauda par tādu ekstru

    2) Tā nav galejība bet patiesība – oficiālās LG firmwares visiem Androīdiem ir mēsls kvadrātā (lieka bloatware, pluss nevajadzīgi servisi). Vienīgais risinājums ir meklēt custom ROMus vai rūtot un pašam eksperimentēt..

    3) Telefons ir liels, bet Sony taisa lielākus un resnākus ķieģeļus.. t.i. LG nav tik traki..

    4) Ne ekrāns, ne kameras nav augstākā labuma.. Amoled tomēr ieliek ips lcd..

    Uzķūnējot iepriekšējo modeli P990 var mierīgi 2,5 dienas izvilkt.. domāju šim pēc ķirurģiskas iejaukšanās varētu panākt to pašu.. protams, ja kačā filmu torrentus telefonā caur wifi, bateriju var nokaut arī dažu stundu laikā.. 😀

Tiek skatīts 6 ierakstu – 1 līdz 6 (no 6 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā