Tests: LG P500 – labs telefons var būt arī lēts

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Testi Tests: LG P500 – labs telefons var būt arī lēts

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 20 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153915
    shady
    Participant

    Stāsts par šo tālruni aizsākās diezgan vienkārši. Pirms kāda laika man to piedāvāja testam, bet tobrīd bija citi darbi un tas nešķita tik cildens, tādēļ atteicos. Pagāja neilgs laiks un internetā uzdūros uz kolēģu apskatiem, kuros, par izbrīnu, tas tika diezgan daudz cildināts. Tā arī man radās interese, kas tad viņā ir tik īpašs, ka visi par viņu ir tādā “suņa” sajūsmā par šo LG P500?

    Pirmajās dienās tālruni palietoju ikdienas vajadzībām un nonācu pie secinājuma, ka tālrunis ir pietiekoši ņiprs un adekvāts, lai tiktu galā ar mūsdienu prasībām, tas ir: sociālie tīkli (twittwr, facebook, draugiem.lv aplikācijas), internets, navigācija (GPS), FM radio, Wi-fi, vairāku desktopu atbalsts, kamera un kā gan bez skārienjūtīgā ekrāna – arī tas nav aizmirsts.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_kopskats_p500_1.jpg[/img]

    Uz šī modeļa virsū ir uzstiepts Android 2.2. un kā jau teicu – tas strādā diezgan naski. Var ērti sērfot internetā galvassāpes nesagādāja ne vienlaicīgi atvērtie vairāki tabi, ne ekrāna lielums (3,2 collas, 320×480 px izšķirtspēja). Tiesa nemēdzu izmantot integrēto interneta pārlūku.

    Kā jau Androīdam, visi procesi karājas gaisā ( ja vien to speciāli nekillo), tomēr arī bez tā nav nekādu problēmu.

    Vienīgi uzinstalēju spēlīti “Dusmīgie putni” (Angry birds) un izjutu bremzēšanu spēles gaitā, bet aplikācijas un citas funkcijas gāja kā smērētas.

    Kādēļ gan es tā uzsvēru viņa naskumu darbā ar jau ikdienišķām aplikācijām? Mums (kā jau īstiem večiem) ir HTC Desire vai Galaxy S vai varbūt pat kas iespaidīgāks?Atbilde ir ļoti vienkārša, un īstenībā tieši šeit slēpjas šī tālruņa burvība., kas sajūsmina apkārtējos kolēģus. Tālrunis nemaksā ne Ls500, Ls300 un pat ne Ls200 … . Jā, tieši tā! Tā cena ir mazliet virs Ls100 (uz doto brīdi: Ls120).

    Kur apslēpts āķis? Jāatzīst, ka tik tiešām nezinu. Lietošanas ērtumam arī nevaru “piesieties”. Īstenībā tieši pretēji – jāizsaka uzslava. Tālruņa galvenā navigācija balstās uz fiziskām pogām.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_lg_p500_pogas_1.jpg[/img]

    [align=justify]Citiem (dārgā gala) modeļiem mēdz lietot skārienpogas. Lai arī atzīstu modernās tehnoloģijas, bet man tas galīgi neiet pie sirds. Fiziskas pogas tomēr ir fiziskas pogas. Š īs četras galvenās navigācijas pogas piedāvā iespējas: opcijas, sākumstāvoklis (home), atpakaļ (back) un meklēt (search).

    Uzcelšu pogu “search” – ar to var meklēt informāciju internetā, programmās, kontaktos, twitter`ī, SMS un visos minētajos kopā.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_meklet_lg_p500_1.jpg[/img]

    Darbvirsmas (desktop). Kā jau minēju iepriekš – ir vairāku darbvirsmu atbalsts. Tās var konfigurēt un uzstādīt līdz pat septiņām.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_lg_p500_desktop_1.jpg[/img]

    [align=justify]Korpuss darināts no gumijotas plastmasas. To ir patīkami turēt rokās (nav tā nepatīkamā, aukstas plastmasas, sajūta rokā), un, pateicoties tam, korpuss arī nav slidens.

    Vēl viena būtiska lieta – izvēlnē (menu) nav viss samests vienā kaudzē. Tiek piedāvāta iespēja aplikācijas sašķirot pa kategorijām.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_lg_p500_menu_1.png[/img]

    [align=justify]Tā kā iepriekšējos testos ir vairākkārtīgi izskanējis lūgums pēc benchmark testiem, lai varētu vieglāk salīdzināt veiktspējas mērījumus ar citiem modeļiem, tad esmu to izdarījis. Lūk benchmark testa ekrānuzņēmums, ko veicu ar AnTuTu System Benchmark programmu. Š eit rezultāts:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_benchmark_test_lg_p500_1.jpg[/img]

    Secinājums:

    [align=justify]Mūsdienās tālruņu modeļu ir nesamērojami daudz. Ik brīdi iznāk kas jauns ar jaunām fīčām vai jaunu pasniegšanas veidu. Modeļi nāk un iet, bet … atmiņā paliek tikai daži, un uzdrīkstos apgalvot, ka šis LG P500 modelis ir viens no tiem, kurš saglabās savu labo slavu (vismaz kādu laiku).

    Ja kāds vēlas tuvākjā laikā tālruni robežās no ~ Ls100 – Ls150, noteikti rekomendēju šo telefonu. Tā cenas un iespēju attiecība ir lieliska, un tas iekabina pat stipri dārgākiem tālruņiem, ja ne ar veiktspēju, tad ar ērtumu.

    Plusi / mīnusi:

    + pietiekoši liels ekrāns

    + fiziskas pogas, lai veiktu galvenās darbības

    + softtouch korpuss

    + iespēja izvēlnē aplikācijas dalīt kategorijās / grupās

    + pietiekoši ātrs

    + laba cena

    + wi-fi

    – iebremzē Angry birds

    – kamera (3px un bez zibspuldzes iespējas)

    Tik tiešām nevienu mīnusu vairs neuzķēru. Lai padalās ar viedokli tie, kuri šo tālruni ir jau iegādājušies un lieto ilglaicīgi.

    Ja kādam interesē kameras attēlu kvalitāte, tad varat aplūkot šīs testa bildes:

    [gallery]https://notepad.lv/userpix/29_p500_cam_test_1.jpg[/gallery]

    [gallery]https://notepad.lv/userpix/29_lg_p500_kamera_1.jpg[/gallery]

    Nesamazinātas apskatīt ir iespējams šeit: spied te un un te.

    #268264
    garaisezis
    Participant

    visa fīķa slēpjas jau tajā, kad tam ekrāna izšķirtspēja nav 800×600 bet gan 320×480 kas līdz ar to mazāk prasīgs pret resursiem

    #268265
    Toms
    Participant

    Par Agry birds – bremzē tikai tajos līmeņos, kuros ir vairāk, ko “nosist”. Būtu lielaki apgriezieni telefonam, tad arī nebremzētu šajos līmeņos.

    #268266
    migors
    Participant

    Jau lietoju šo vairākus mēnešus, maziņš un labs telefons, pateicoties jaudīgajam aķim 1500 mAh un pareizi nokonfigurējot izvelk minimums divas dienas, pietam aktīvi lietojot darbam (esmu velokujers) skatoties google maps un brīvos brīžos šo to uzspēlējot un visu darbadienu no vietas klausoties mūziku ar austiņām. Paņēmu lai saprastu vai es vispār gribu lietot android. Secinājums ir tāds ka tālrunis ir labs bet android vismaz šobrīd ir paredzēts tikai izkaidei. Vismaz līdz vecajai PalmOS androīdam ir ko augt un augt.

    Jā pluss ir tāds ka jūnijā sola apdeitu uz 2.3. Lg jau pirms laba laika izlaida pazīņojumu ka būs, tas arī iemesls kāpēc paņēmu tieši šo, bet nu redzēs kā tad ar to 2.3 viņš strādās.

    #268267
    Kon
    Participant

    – iebremzē Angry birds .. srsly? 😀

    #268268
    Jaunzems
    Participant

    Man ļoti patika šis tālrunis, Š im gan ir neliela kļūme – pieskaroties ekrānam, CPU aiziet uz 100%. Tādēļ arī šīs skārienspēles lago.

    #268269
    garaisezis
    Participant

    interesanti kā vinu vispār LV var pārdot, ja vins skaitās pēc logo uz aizmugurējā vāciņa ir Orange subsidētais telefons, secinājums, kārtējais ievestais, kaut kur pagrīdē atkodētais.

    #268270
    web33
    Participant

    Orange nāk no UK viņiem pat savs modificēts OS ar visiem Logo un .t.t

    #268271
    msh
    Participant

    Š eidij, nu kad vienreiz tu beigsi visu bāzt vienā maisā? Ne šitas viedojums ir “telefons”, ne “lēts” :> Lasot noutpadu brīžiem liekas ka pamata apmeklētāji ir latvijas biezie 😀 , jo sevišķi pēc tam, kad palasītas kārtējās ziņas par cilvēkiem, kas mirst badā vai dzīvo uz bada robežas :>

    Un vispār, kāda jēga no lēta draņķa, ja jau viņš ir bremzīgāks un vēl sūdīgāks nekā dārgs draņķis?

    P.N. Starp vārdiem “mūsdienu” un “prasības” prasās vēl pēc vārdiņa “atkarībnieku” – vislabākā prasība ir “sociālie tīkli”.

    #268272
    cepis
    Participant

    Ari iegadajos so telefonu, ir baigi ok, par tam naudam ko vins maksa 🙂

    #268273
    bezolaam
    Participant

    jāatzīst, ka arī es iegādājos. Papētīju citus budžeta salīdzinājumus, un šis noteikti adekvātākais piedāvājums šobrīd.

    #268274
    alfinsh
    Participant

    +1 arī vakardien iegādājos šo modeli . sliktus vārdus nepateikšu pagaidām

    #268275
    mildaa
    Participant

    LG, un telefŠns ;)))))

    #268276
    shady
    Participant

    Jā, laiki ir mainījušies un tagad LG, Samsung ir pat ļoti labi tālruņi. Agrāk gan tika daudz kritizēti un daudzināta nokia… Es teiktu, ka tagad ir pretēja situācija.

    #268277
    mildaa
    Participant

    Par samsung varu teikt tikai to labāko, bet tie LG, kurus esmu turējis rokās, nespēju vairāk par 5min izturēt… Par gaumi nestrīdās 😉

    #268278
    shady
    Participant

    Nācies ir apčamdīt daudzus modeļus, katram ražotājam ir labi un slikti modeļi.

    Un par P500 varu teikt tikai to labāko.

    #268279
    bezolaam
    Participant

    to mildaa

    šim tik tiešām nav pie kā piekasīties. Androids kā androids, viss strādā. Korpuss ļoti pat neslikts, bača tur ļoti labi.

    #268280
    migors
    Participant

    Tiko saņēmu android 2.3.3 update priekš sava Lg p-500, uzliku viss iet perfekti, izskatās ka ir pat labāk nekā bija, tikai nedaudz nepatīk jaunā izvēlnes tēma

    #268281
    Jaunzems
    Participant

    Arī man tika konkrētais testa aparāts, un tam ir latviešu programmatūra ieinstalēta. Tas Orange ir tikai štampa uz korpusa.

    #268282
    Jaunzems
    Participant

    LauncherPro 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 20 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā