Tests: LG P700 – viedtelefons vidējā svara kategorijā

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Testi Tests: LG P700 – viedtelefons vidējā svara kategorijā

Tiek skatīti 1 ieraksti – 1 līdz 1 (no 1 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #156724
    shady
    Participant

    Pēdējā laikā LG izceļas ar vairākiem labiem modeļiem, kas ir orientēti uz labu price / performance jeb vienkārši sakot – labs tālrunis par saprātīgu cenu. Par piemēru var minēt jau agrāk testētos LG modeļus, kurus uzskatu par diezgan veiksmīgiem: LG P500 un LG E510. Bet šoreiz neapskatīsim budžeta klases tālruni, jo vadoties no tā cenas, LG P700 pieder pie vidējās klases, tāpēc šajā apskatā uzzināsim – ko varam iegūt no mobilā telefona, neiztērējot 200 latus.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_lg_p700_kopskats_1.jpg[/img]

    Ja esat portāla Notepad.lv pastāvīgais lasītājs, tad noteikti esat lasījuši par jauno LG dizaina projektu, ar ko LG pirmo reizi iepazīstināja MWC 2012 konferencē: L-Style. Par to var palasīt šeit: “Jauna dizaina stratēģija: L-Style”.

    Lai arī skatoties no priekšas, tiešā leņķī, acīs nekrīt nekas savāds, tomēr, paņemot tālruni rokās, nevar nepamanīt jau minētā dizaina piesitienu, kas patīkami to izceļ no vienmuļā, jau pierastā tālruņu dizaina fona. Priekšpuse ir gluda un kantaina, toties sāni ir vienlaicīgi gan nošķelti, gan noapaļoti. Dizaina izstrādātāji apgalvo, ka lietotājam rodas ilūzija, ka tas ir plānāks nekā patiesībā ir un to ir vieglāk arī satvert rokās. Ko lai saka, izskatās jau tiešām plāns (8,7 mm) un sānu malas satvērienā tik tiešām labi pieguļ plaukstas formai, tomēr ir jārēķinās, ka tu rokās turi tālruni, kurš ir apveltīts ar 4,3 collu lielu ekrānu – lai cik dizainiski pārdomāts tas nebūtu, 4,3 collas ir un paliek 4,3 collas ar korpusa apkārtmēru: 125.5 x 67 mm. No rokām tas laukā nekrīt, bet lai nospiestu ko pa diagonāli pretējā stūrī – ir mazliet jāpiepūlē īkšķis. Bet ja tiek izmantotas abas priekšējās ķermeņa ekstremitātes – absolūti nekādas aizķeršanās. Te, nu, ir lietotājam pašam jāizver – cik lielu ekrānu viņš vēlas un jārēķinās ar tā sekām.

    Neapšaubāmi, ka 4,3 collu ekrāns ir liels pluss tālrunim, kura cena ir zem 200 latiem (~ 180 Ls, cena datēta ar 2012.gada jūniju Latvijas interneta tirgū). Tā lielums un izšķirtspēja 480 x 800 ir pietiekoši liela, lai komfortabli varētu lasīt ikdienas ziņas un piedalīties diskusijās (čats, e-pasts, forumi). Pie ekrāna īpatnības vēl var piesaukt IPS tehnoloģiju, kas mūs neierobežo skata leņķī un sniedz labu krāsu buķeti (arī melnā un baltā krāsa attēlojas korekti).

    Par redzamību saules gaismā arī nevaru sūdzēties. Uzliku aplikāciju ar kuras palīdzību var kontrolēt ekrāna apgaismojumu: telpās lietoju ar 10 – 15%, ārā, dienas gaismā, pilnīgi pietika ar 25 – 50%, bet, kad saule dedzināja acis no pieres laukā, tad uz ekrāna notiekošo varēja saskatīt ar max apgaismojumu.

    Kā jau skārientelefons, tam nav lieku pogu – tikai ieslēgšanas/bloķēšanas, skaļuma regulators un ierastā home poga, kurai abās pusēs ir standarta skārienpogas – darbības atgriešana un papildus opciju izsaukšanai.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_lg_p700_home__sani_1.jpg[/img]

    Aizmuguri rotā rūtoti reljefains plastmasas vāciņš, kas dod sava stila piesitienu. Patīkami, ka nav jūtams “plastmasīgums” un “sarūtotais” materiāls arī pasargā no izslīdēšanas no rokas.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_lg_p700_aizmugure_1.jpg[/img]

    Aizmugurē ir arī iebūvēta 5 Mpx (2592 x 1944 px) kamera, kura ir nodrošināta ar auto fokusu un LED zibspuldzi kvalitatīvāku foto uzņemšanai nepiemērotos gaismas apstākļos. Kā jau ierasts mobilo telefonu iekārtās – kvalitatīvāki attēli tomēr sanāk labā, dienas apgaismojumā

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_lg_p700_test_foto_1.jpg[/img]

    šeit[/url])

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_lg_p700_test_cam_1.jpg[/img]

    šeit[/url])

    Š ī cenas segmenta tālrunis izceļas vēl ar kādu nozīmīgu lietu – tam ir uzstādīta jaunākā Android operētājsistēma: Android Ice Cream Sandwich. No vienas puses tas ir apsveicami, jo izlaist jaunu iekārtu ar vecāku OS laidienu būtu vienkārši neadekvāti pret pircēju. Tomēr tehniskie parametri ir tādi kādi tie ir un var izjust jūtamu aizkavi. Personīgi man tas galvassāpes nesagādāja, jo nekādas spēlītes nedzenāju. Visas man vajadzīgas funkcijas LG P700 nodrošināja un izmisumā neiedzina. Tomēr tie, kuri ir pieraduši pie dārgā gala tālruņiem, var sākt mazliet pukstēt.

    Toties ļoti traucēja tālruņa pamatfunkcijas nodrošinājums – ātri atbildēt uz zvanu. Iespējams, ka man ir “līki” pirksti, bet nereti nācās vairākkārtīgi bakstīt ekrānā, lai “paceltu klausuli”. Š eit vainoju atbloķēšanas mehānismu – pirksts ir jāpatur uz ekrāna pirms to pavilkt uz kādu pusi. Tai pat laikā, nevaru teikt neviena slikta vārda par ekrāna jūtību – ērti uzrakstīt tekstu, caurskatīt internetu utt, bet kā vajag atbildēt uz zvanu, tā nostrādā Mērfija likums.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_lg_p700_atblokesana_unlock_1.png[/img]

    Tehniskie parametri:

    Izmēri: 125.5 x 67 x 8.7 mm

    Svars: 122 grami

    Ekrāns: 4,3 collas / 480 x 800 px / IPS LCD / 16bit / multitouch / kapacitatīvais

    CPU: 1 Ghz / vienkodolu / Cortex-A5

    GPU: Adreno 200

    ÄŒipsets: Qualcomm MSM7227A Snapdragon

    RAM: 512 MB

    Iekšējā atmiņa: 4 GB (pieejams 2,4 GB) + microSD

    OS: Android 4.0.3 (Ice Cream Sandwich)

    Kamera: 5 Mpx / 2592 x 1944 px / autofokuss / LED zibspuldze

    Savienojumi: 3G / Wi-Fi (802.11 b/g/n) / Wi-Fi Direct / / DLNA / NFC / Bluetooth 3.0 / microUSB / 3,5mm

    Tehniskie parametri nav tie augstākie, bet ar savem knifiņiem, kas piesaista uzmanību tālrunim jau iepriekš minētājā cenu segmentā. Veicot veiktspējas mērījumus jeb benchmark, tika iegūts šāds rezultāts:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_antutu_benchmark_lg_p700_1.png[/img]

    Tālruni ar līdzīgiem veiktspējas mērījumiem Latvijas tirgū var nopirkt arī lētāk, bet kā jau teicu – ir savi knifiņi, kas paceļ tālruņa vērtējumu.

    Tā kā iekārta nenoliedzami ir domāta arī darbam ar web, tad tika veikts benchmark mērījums uz web lietām, lai varat salīdzināt ar sev interesējošo tālruni:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_vellamo_score_result_lg_p700_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_vellamo_score_lg_p700_1.png[/img]

    Lai arī tālrunis ir apveltīts jau ar vairākām labām iezīmēm, ir vēl kāda lieta, ko neminēju – tā ir pie mums vēl neapgūtā NFC tehnoloģija. Komplektācijā ir iekļauti NFC čipi. Tos var ērti saprogrammēt izmantojot to pašu mobilo telefonu ar aplikācijas palīdzību. Pamatā jau šie čipi lāpa mūsu slinkumu. Piemēram, aizej uz darbu, pieliec mobilo pie darba NFC čipa un, hops, tev ieslēdzas wi-fi, iesēdies savā auto, novelc gar NFC un tev darbojas 3G un GPS. Saprogrammēt var dažādi, tas jau atkarīgs no katra individuāli. Un nekur mēs nespruksim, arī Latvijā NFC pakāpeniski attīstīsies ar dažādām iekārtām un servisiem.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_nfc_lg_p700_tag_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_nfc_tag_lg_p700_1.png[/img]

    Tomēr nepatika akumulatora darbības laiks. Ļoti aktīvā režīmā tas nokalpoja 6 stundas, kur pamatlietojums bija web caurskatīšana, e-pasts, twitter un radio. Lai arī pie mazāk aktīvas slodzes tālrunis izdzīvoja arī līdz vakaram, tomēr nenoliedzami var izjust vajadzību pēc “Duracel baterijām”.

    Veicu arī Antutu baterijas testu, kur tika iegūti 607 punkti, bet akumulatora mocīšana izbeidzās jau pēc dažām stundām.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_antutu_baterijas_tests_1.png[/img]

    Pie mīnusiem vēl vēlos pieminēt zonas jūtību. Jocīgi, ka, dzīvojoties pa Latvijas galvaspilsētu, vairākkārtīgi nācās saskarties ar zonas pazušanu. Iespējams, ka vainu var novelt uz attiecīgo operatoru, un vainojama ir tikai nelaimīgā sagadīšanās, bet vēlos tomēr piezīmēt, ka šāda problēma ar testējamajiem tālruņiem parasti nav un ikdienā, lietojot to pašu operatoru, problēmas neizjūtu.

    Secinājums:

    Protams, varam sākt diskusiju par cenu, bet ne reizi vien ir apgāzta teorija par to, ka ja dārgāks, tad labāks. Tomēr cenas iedalījumu nevar neņemt vērā. Ir budžeta klase, vidējā klase un dārgā klase (sīkāk neko nedalīsim). Un ~ 200 lati iederas vidējā cenas segmentā. Lai kā tas arī nepatiktu, vārds “vidējs” nozīmē to, ka tas ir kaut kas starp lēto un dārgo. Tieši šāds arī ir LG P700 tālrunis – ir savi plusi, ir savi mīnusi. Rezumējot – ja vēlies viedtelefonu ar lielu ekrānu, aprīkotu ar moderniem risinājumiem, bet neesi piekasīgs – LG P700 būs labs risinājums vidējās klases segmentā.

    Plusi / Mīnusi:

    + Liels ekrāns (4,3 collas)

    + IPS tehnoloģija

    + Gorilla Glass pārklājums

    + NFC

    + Android 4.0.3 (Ice Cream Sandwich)

    + Dizains

    – Nav jaunākie dzelži

    – Jūtama “iebremze”

    – Neērta atbloķēšana / atbildēšana uz zvanu

    – Akumulatora darbības laiks

    – Nav iznesta kameras poga

    – Vairākkārtīgi izjutu problēmu ar zonas uztveršanu

    Un vēl daži ekrānuzņēmumi:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_lg_p700_screenshots_1_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_lg_p700_screenshots_2_1.png[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_lg_p700_screenshots_3_1.png[/img]

Tiek skatīti 1 ieraksti – 1 līdz 1 (no 1 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā