Tests: Nokia 5530 XpressMusic

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Testi Tests: Nokia 5530 XpressMusic

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150241
    shady
    Participant

    Š oreiz manos nagos ir nonācis telefons ar skārienjūtīgo ekrānu Nokia XpressMusic 5530. Tad nu atkal centīšos Jums izklāstīt savus novērojumus, ieteikumus un arī kritiku par šo modeli. Tā kā līdz šim nebiju lietojis mobilos telefonus ar skārienjūtīgo ekrānu, tad šis tests deva pieredzi arī man pašam par šīs tehnoloģijas pielietošanas īpatnībām.

    Dizains un ērtums

    Dizains ir klasisks un ieturēts Nokia stilā. Telefonam ir tikai 4 mehāniskās pogas (ieslēgt/izslēgt, klusāk/skaļāk, foto) un taustiņslēga slēdzis, pārējās funkcijas tiek veiktas uz skārienjūtīgā ekrāna. Paņemot rokās telefona svaru nejūt (107 grami), un tas viegli ieguļas rokā. Svarīgi ir tas, ka šo telefonu nevar atstāt nenobloķētu tieši dēļ ekrāna specifikas. Manuprāt, būtu ērtāk, ja bloķēšanas poga būtu izvietota telefona kreisajā sānu malā nevis labajā, bet tomēr ar laiku pieradu. Neparocīga ir zvana pieņemšana, jo vai nu tu vispirms atbloķē telefonu un tikai tad spied pacelt klausuli vai arī uzstādi funkciju, ka atbild zvanam ar jebkuru taustiņu, bet pašsaprotami, ka šāda funkcija kopā ar skārienjūtīgo ekrānu neiet kopā.

    Patīkami priecē fakts, ka telefonam līdzi nāk irbulītis, kas atvieglo darbu ar skārienjūtīgo ekrānu. Tas ir ērti, dizainiski neuzkrītoši iemontēts telefonā, kuru viegli var izvilkt un ieslidināt atpakaļ.

    Diemžēl bez irbulīša iztikt būtu praktiski neiespējami (varbūt sievietei ar gariem nagiem viss ok?), jo man spiežot ar pirkstu bieži nospiežas kas blakām vai arī nenospiežas nekas….

    Bail pat iedomāties auksto ziemas laiku, kad ar nosalušiem pirkstiem jāspaida pa ekrānu vai jāurķē kas ar irbulītī. Nemaz nevajag piebāztu sabiedrisko transportu, kur mēģināt turēties un ko bakstīt ar irbulīti būtu diezgan smieklīgi, pietiek pat ar tik ikdienišķām lietām kā nākšanu kaut no veikala ar paunām, jo pilnvērtīgi pastrādāt ar telefonu bez irbulīša nav iespējams, tas nozīmē, ka vajag būt brīvām abām rokām.

    Līdz ar to secinu, ka telefons vairāk piemērots ir sievietei vai cilvēkiem, kuri atrodas telpās un pārvietojas ar savu auto.

    Pozitīvais telefonā ir iemontētais līmeņrādis, kas nosaka vai telefons ir pagriezts horizontāli vai vertikāli, līdz ar to ekrāns pagriežas līdzi. Ja kādam šī funkcija nepatīk, tad to, protams, var atslēgt. Labumu tas dod, jo uz horizontālā ekrāna nav tik saspiesta klaviatūra, kas atvieglo rakstīšanas darbus.

    Patīk, ka var iestatīt funkciju, ka pieskaroties displejam tas novibrē rokās, kas rada apstiprinājumu, ka iecerētā darbība ir izdarīta un nav lieki jābakstās.

    Modeļa specifikācijas

    Lielais displejs ir trumpis telefonam, jo tā izmērs ir 2.9″ ar izšķirtspēju: 640 x 360 pikseļi. Lielā displeja izmērus var sasniegt pateicoties tam, ka ražotājam nav jādomā par to, kur izvietot pogas, jo rakstīšanas laikā uz ekrāna parādās virtuāla klaviatūra.

    Telefons piedāvā parasto rakstīšanu, kad ar pirkstu vai irbulīti bakstam uz virtuālās klaviatūras un arī iespēju rakstīt rokrakstā, tā kā to daram paši uz papīra. Respektīvi – rakstam savā rokrakstā un telefons cenšas atpazīt burtus un pārvērst tos drukātajos. Š o rokraksta atpazīšanu var modificēt pats un saglabāt tālruņa atmiņā kā sava rokraksta paraugu, ko iesaku izdarīt, jo savādāk tālrunis vienu un to pašu burtu niansēs var atpazīt savādāk (piemēram, “ī” kā “t” vai “e” kā “l” utt). Tomēr pat šajā gadījumā tālrunis ne vienmēr atpazina manis rakstīto, jo ikdienas lietojumos cilvēks ko sasteidz un burti neveidojas vienmērīgi un lieki jāseko līdzi, vai nav pieļauta kļūda burtu atpazīšanā.

    Izklaide un Internets

    Telefonā ir pieejama spēlīte “Global Race – Racing Thunder”, kas tiek vadīta ar iepriekšminētā “līmeņrāža” palīdzību. Respektīvi, ja vēlies braukt pa labi, tad pašķieb telefonu uz labo pusi, ja pa kreisi, tad pa kreisi utt. Diezgan interesanti un nepierasti, tāpēc iesaku izmēģināt pat tiem, kuri neaizraujas ar spēlītēm.

    Liels pluss ir WLAN IEEE 802.11 b/g standarta nodrošinājums, kas dod iespēju saudzēt savu kredītu un nervus, jo nav jāgaida ilgā interneta darbība dēļ mūsu operatoru tīklu pakalpojumiem. Tā kā droši šo telefonu varam pieslēgt wireless rūterim un darboties ar to.

    Integrētais Web pārlūks, gan Opera Mobile strādāja korekti un interneta sērfošana neradīja problēmas. Es, personīgi, dodu priekšroku Opera Mobile, jo ar to strādāt bija ērtāk.

    Pie interneta sadaļas jau laukā bija iznestas šādas vietnes: https://hi5.com/ ; http://www.youtube.com ; http://www.facebook.com ; http://www.myspace.com ; http://www.amazon.com (kas pārmetas uz OVI ); http://www.friendster.com.

    Tā kā video straumēšana problēmas neradīja, tad varējām mierīgi noskatīties kādu video klipu no interneta.

    Intereses pēc palaidu ikariam.lv (web pārlūka spēli) – arī tā gāja korekti un viss attēlojās kā vajag.

    Mūzika

    [img]https://content5-foto.inbox.lv/albums117530078/kakis1q2w3e/Raksti/Nokia-5530-ausis.jpg[/img]

    Š o kategoriju nākas izdalīt atsevišķi no izklaides sadaļas, jo galu galā – šis ir XpressMusic klases telefons, tomēr mazliet vīlos arī šī telefona klasifikācijas nosaukumu. Biju gaidījis, ka būs izvesti speciālie taustiņi kuri paredzēti tieši šīm funkcijām – Stop, Pauze, Next utt? Kaut kā nekas neliecina, ka man šis telefons būtu īpaši jādēvē par XpressMusic klases pārstāvi.

    Augšā uz displeja labajā stūrī ir speciāla poga (jūtīgais sensors displejam):

    1) Mūzikas bibliotēka

    2) Galerija (attēli, mūzika, video, klipi)

    3) Kopīgošana tiešsaitē (OVI serviss, VOX serviss, Izsūtne {nav gaidošu augšupielāžu}

    4) Videocentrs (pēdējie skatītie video, mani video klipi, video plūsmas, pievienot jaunu pakalpojumu {no OVI servisa})

    5) Grāmatzīmes/Internets

    Jau no rūpnīcas nāk līdzi 4GB MicroSD atmiņas karte, kas jau iesākumā dod iespēju saglabāt uz telefona lielu mūzikas kolekciju. Tiem, kam ar to nepietiek, var nomainīt atmiņas karti uz lielāku – 16GB.

    Mūzikas atskaņotājs atskaņo šādus failu formātus: mp3, SpMidi, AAC AAC+, eAAC+, WMA. MTP.

    Mūzikas kvalitāte ir ļoti laba klausoties ar austiņām, tomēr pārslēdzoties uz skaļruni tā nav tik laba, bet pieņemama.

    Radio kvalitāte arī ir pieņemama un pat dzirdami basi, kas nemaz nav izkropļoti, bet diemžēl radio max skaļums tomēr man šķita par klusu. Telpā ar pieejamo skaļumu pilnīgi pietiek, bet, atrodoties ārā, apkartējie trokšņi nomāc mūziku un ja grib dzirdēt kādu radio pārraidi, kurā notiek sarunas, tad ir diezgan bēdīga situācija.

    Ar austiņām ir iespējams pārslēgt radio stacijas (tikai uz priekšu), bet klausoties mūzikas failus uz nākošo dziesmu pārslēgties nav iespējams, un tad nekas cits neatliek kā ņemt rokās pašu telefonu un veikt vajadzīgo darbību. Bet skaļumu ar austiņām nav iespējams regulēt ne vienā, ne otrā gadījumā. Toties mēs varam pievienot jebkuras citas 3,5mm austiņas, lai uzlabotu sev komfortu.

    Ir arī 3D skaņas atbalsts, protams, arī atskaņotajam failam ir jābūt 3D formātā.

    Nokia mūzikas atskaņotājs piedāvā šādas funkciju iespējas:

  • – Dziesmu saraksti (no visa saraksta var atzīmēt tīkamās dziesmas (izveidot dziesmu sarakstu))

    – Jaukta secība (dziesmas var atskaņot randomā)

    – Atkārtošana (piedāvā atkārtot vienu dziesmu vai visas)

    – Ekvalaizers (piedāvā noklusējumu, pop, klasiku un rock)

    – Mūzika, kā zvana signāls (jebkuru ielādēto dziesmu var ielikt kā zvana signālu)

    – Piešķirt dziesmu kontaktpersonai (katram kontaktam var piešķirt savu dziesmu)

    – Skaļums

    – Stereo paplašināšana (klausoties caur skaļruni nav tik izjūtams efekts kā caur austiņām)

    – Basu pastiprinātājs (nav īpaši jūtams)


  • Telefonā ir Nokia mūzikas veikala nodrošinājums. Ieejot Nokia music veikalā (LV atrast nav iespējams) izvēlamies valsti, tad mūzikas stilu vai jebko pēc kādiem kritērijiem vēlas atlasīt. Atlasītajām dziesmām var noklausīties fragmentus, un iepatikušās iegādāties.

    Kamera

    Arī šis telefons ir aprīkots ar foto kameru, kurai ir 3,2 megapikseļi (2048 x 1536 pikseļi) ar četrkārtīgu digitālo tuvinājumu. Uzņemt var gan kā parastu foto, gan sērijas režīmu, gan ar taimeru un pat pārslēgties uz video filmēšanu. Fotografēt var uz automātiskajiem iestatījumiem vai izvēlēties sev vēlamo risinājumu: tuvplāns, portrets, ainava, sports, nakts un nakts portrets, kā arī uzstādīt savu konfigurāciju. Tiek piedāvāts krāsām uzstādīt tādus efektus kā sēpija, melnbalts, dzīvās krāsas un negatīvs, un pielāgot gaismas jūtības parametrus no zema līdz augstam.

    Kvalitāte priekš šāda aparāta ir pieņemama, jo tas ir aprīkots arī ar zibspuldzi. Tas ir pluss šim telefonam, jo lai kā arī nebūtu, tomēr bez zibspuldzes nekas dižs reālajos apstākļos nesanāks.

    Varat apskatīt arī ar savu aci (varat noriskēt arī ar abām) uzņemtos attēlus:

    [img]https://content20-foto.inbox.lv/albums117526960/kakis1q2w3e/Raksti/5530-1.jpg[/img]

    [img]https://content20-foto.inbox.lv/albums117526966/kakis1q2w3e/Raksti/5530-2.jpg[/img]

    [img]https://content20-foto.inbox.lv/albums117526971/kakis1q2w3e/Raksti/5530-zib-3.jpg[/img]

    [img]https://content20-foto.inbox.lv/albums117532575/kakis1q2w3e/Raksti/15112009023.jpg[/img]

    Filmēšana gan nav neko kvalitatīva, jo ir tikai 176 x 220 pikseļi ar 15 kadriem sekundē. Savu nofilmēto video varam saglabāt: .mp4 un .3gp formātā. Videoklipa garums (maksimālais): 1h 30min.

    Secinājumi

    Diemžēl neesmu sajūsmā par šo telefona modeli, jo ir diezgan neparocīgs un kā jau minēju nav paredzēts ikdienas darbiem vidusmēra cilvēkiem. Lai gan internetā ir ērtāk sērfot uz kristāla ekrāna ar irbulīti nekā spiest podziņas līdz atrastu vajadzīgo. Viennozīmīgi kā plusu atzīstu, ka šim modelim ir pieejams WLAN.

    Uzskatu, ka pietrūkst vajadzīga aprīkojuma, lai dēvētos par mūzikas klases telefonu (speciālas pogas: next, play, pause, stop. Gan arī austiņas nav aprīkotas ar pietiekamām pogām, lai veiktu operācijas ar mūziku).

    Man lika vilties pat komplektācijā iekļautais USB vads, kurš bija garš tikai pārs centimetru, kas arī apgrūtināja darbu ar datoru. Ko darīt cilvēkiem, kuriem priekšpusē nemaz nav iznests USB ports vai dators atrodas zem galda? Jāpērk papildus aprīkojums? Man pašam USB ports ir datoram pa vidu un sanāca telefonu pakārt vadā, jo līdz galdam tā arī neaizsniedzās.

    Testa laikā nācās piedzīvot arī atkārtotu telefona kāršanos, kā rezultātā nācās pat izņemt bateriju, lai varētu ajaunot darbu. Uzkāršanās bija neregulāra pie dažādām aplikācijām un darbībām (iespējams, ka vainojams ir konkrētais eksemplārs nevis visa sērija – izsaku tikai savu novērojumu).

    Cena ir pieņemama, kura uz doto brīdi ir ap 120 Ls (ņemts no http://www.salidzini.lv datiem).

    Notepad.lv pateicas Hillandknowlton (http://www.hillandknowlton.lv) par iespēju notestēt šo telefonu.

#222437
Jaunzems
Participant

vai 5530 ir titulbildee redzamas vai lielajaa bildee?

#222438
Daivana
Participant

nu es neesmu ābola fans, bet iphone pagaidām rulē vairāk par visiem skārien jūtīgajiem telefoniem. nav ne dižas bremzēšanas, arī lieliem pirkstiem nav par traku ( galvenais ka ar irbuli nav jāņemas )

Principā, vajag to telefonu tikpat lielu kā iphone un multi touch, papildus 1ghz un super, vairāk nekas neinteresē 😀

#222439
shady
Participant

Jaunzems – abās bildēs ir Nokia 5530.

Daivana – ja kāds man iedos notestēt ābola produktus, tad es labprāt to izdarītu un uzrakstītu rakstus, bet pagaidām šāda iespēja ir Tev, jo saprotu ka esi to lietotājs.

#222440
rATRIJS
Participant

Offtopic’s, bet izskatās, ka tu dzīvo tur, kur kādreiz, netālu, dzīvoju es 🙂 un pēc otrās bildes, spriežu, ka tu dzīvo gandrīz kaimiņos kādam ko pazīstu 🙂

vispār bilžu kvalitāte izskatās briesmīga – pat priekš telefona.

Vajadzēja, varbūt, pieminēt kas pa OS stāv virsū un kā ir ar ārējo aplikāciju atbalstu (ovi store, piemēram).

Lai nu kā – irbulīši IMO nerulzz. iPhone FTW

#222441
ob1
Participant

Paldies, labs raksts.

Jā, ar tiem skārienjutīgajiem un taustiņu bloķēšanu tā ir… gaidīšu, kad kāds uztaisīs trubu, kurai nav šī problēma…

#222442
Andress
Participant

man Kp500 arī itkā taustiņi bloķejas labajā sanā ar pogu, bet ne tuvu nav neerti. Tas pats ar atbloķēšanu, lai gan atbloģet var ari ar displeja palīdzību 😉

#222443
Jaunzems
Participant
#222444
shady
Participant

Jaunzems – Jā, pat neieskatījos:) Apdeitoju bildi.

rATRIJS – Tad secinu, ka tu dzīvoji tur, kur tavs draugs, jo tas ir fotografēts turpat (tik no citas puses).

#222445
migors
Participant

Pims 2 nedēļām biju Oslo un uz mana Palmiņa nezkāpēc nevarēja pievienot nevienu viņu operatoru (man ir bite)

kolēģim bija tieši šitāds Nokia aparāts, izskatās smuki un tt, bet tā kā ārzemēs daudz nezvanīsies tad jāsūta sms un te tad arī sākās. Es tā arī neatradu kur šim aparātam var pārslēgties no burtiem uz cipariem. Bija šausmīgi neērti rakstīt. Sapratu ka mans vecais Palm treo 680 tomēr ir labāks, ne tik smuks bet lietošanā daudz daudz ērtāks, un funkcijas visas tās pašas tikai bezvadu tīkla nav.

#222446
wayne
Participant

Lasīt jau interesanti , bet piekāšu skārienjūtīgos.

#222447
TokRa
Participant

Tieši šorīt tiku pie šī modeļa.

#222448
shady
Participant

ob1 wrote:

Jā, ar tiem skārienjutīgajiem un taustiņu bloķēšanu tā ir… gaidīšu, kad kāds uztaisīs trubu, kurai nav šī problēma…


Ir jau telefons ar ļoti labu risinājumu, kas atrisina daudzas skārienjūtīgā ekrāna nepilnības. Bet par to varēsi lasit manā aiznākošajā telefona testā:)


TokRa – padalies ar iespaidiem!

#222449
TokRa
Participant

Īsumā: skārienjūtīgais Symbian ir tikpat liela nejēdzība kā neskārienjūtīgais (SP) WM 🙂 trūkst kursorpogas, irbulis ieliekams no apakšas, korpuss tāds lēts izskatās.

Katrā ziņā es tam visam biju gatava un jau laikus izlasīju lietotāju iespaidus allnokia.ru un citos forumos. 140 Ls par šī aparāta komplektu ar 10 Ls Galactico dāvanu karti ir ok.

Es dodu priekšroku tālrunim ar datora funkcijām, nevis otrādi, tāpēc šoreiz izvēlējos Symbian risinājumu WM vietā. Ja touch screen nebūs mani izbesījis, janvārī komplektam paņemšu 5800.

#222450
aviators
Participant

TokRa wrote:

Īsumā: skārienjūtīgais Symbian ir tikpat liela nejēdzība kā neskārienjūtīgais (SP) WM 🙂 trūkst kursorpogas, irbulis ieliekams no apakšas, korpuss tāds lēts izskatās.

Katrā ziņā es tam visam biju gatava un jau laikus izlasīju lietotāju iespaidus allnokia.ru un citos forumos. 140 Ls par šī aparāta komplektu ar 10 Ls Galactico dāvanu karti ir ok.

Es dodu priekšroku tālrunim ar datora funkcijām, nevis otrādi, tāpēc šoreiz izvēlējos Symbian risinājumu WM vietā. Ja touch screen nebūs mani izbesījis, janvārī komplektam paņemšu 5800.

Izbesīs. pilnīgi noteikti. Tās ir mocības ar vienu roku darboties ar šo nelaimīgo modeli. Pie auto stūres vispār var tikai nepatikšanās iekulties.

Esmu galīgi neapmierināts 5530 lietotājs…

#222451
migors
Participant

Es gadišu kamēr LV varēs dabūt jauno Palmpre, negribu nodot savus principus un palikšu uz palmiņiem. Gaidu gaidu bet pagaidām nekā. Palmi vienmēr ir bijuši labākie 🙂

#222452
Nettwerk
Participant

Lietoju nedeelju Palm Pre un biju viilies. Taapeec samainiiju uz iPhone 3GS.

Palm Pre:

+ Wifi

+ Laba uztvershana uz pieskarieniem, kaa iPhone

+ Labs ekraans

– Nu galiigi nav liidz galam nostraadaata WebOS

– Mazi taustinji, lieliel pirkstiem rakstiit neerti

– Neizdevaas nosinhronizeet ar MobileMe, tad nu paliku bez kontaktiem

– Looti slikta baterija (No riita uzlaadeets un dienu nelietots vakaraa bija 20% palikushi)

– Loti klusa skanja ja klausies muuziku. Pilseetaa principaa nav klausaams.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā