Vai Latvijai jaizstajas no ES?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Off-topic Vai Latvijai jaizstajas no ES?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #162186
    albertino
    Participant

    nu taa visi jau zina ka Liebritanija referenduma ir izstajusies no ES

    aktualizejusies parakstu vaksana manabalss vai LV vajag izstaties vai nevajag kaads ir jusu viedoklis?

    https://manabalss.lv/par-latvijas-izstasanos-no-eiropas-savienibas/show

    #326140
    viesic
    Participant
    #326141
    russo
    Participant

    Š…emot vērā ka Latvijai ES ietvaros ir debitorvalsts statuss – šāda iniciatīva ir tikai slima kaķa murgi. Papildus, ņemot vērā evolūcijas pamatprincipus – šāda iniciatīva ir vienkārši smaga daunisma pazīme.

    #326142
    Leichttraktor
    Participant

    Mans viedoklis ir tāds, ka manabalss.lv ir retardu saiets. (atkārtoju, saiets, nevis saits).

    Nekādas savienības nav nepieciešamas. Valstis ir pastāvējušas bez tām iepriekš un pastāvēs vēl turpmāk.

    Tirdzniecības un tūrisma līgumus un visu citu ar citām valstīm varam noslēgt atsevišķi.

    Nav mums tāpēc vajadzīgi kaut kādi Eiropas bioloģiskās ražošanas standarti, kas neļauj mazajiem izsisties. Tāpat sūdus baro iekšā.

    Un ko vēl citu ES dod parastam pilsonim. Izsakieties, pilsoņi un nevis biznesa cilvēki. Ceļošana bez vīzas? Hey, bet padomju savienībā arī tādas nevajadzēja. Ok, slikts piemērs jo salīdzīnāt ar Padomju savienību nekad nevar

    Pasūtīsim ES nahuj, sāksim ražot sūdus gurķus un tomātos bez pesticīdiem (neveselīgi un nepieņemami, visi nomirsim) un pārdosim Krievijai. Krievija vienmēr visu pirks. Būsim atkal bagāta un neatkarīga valsts.

    #326143
    haikuos
    Participant

    Ja kāds ļoti grib popularizēt ideju par Latvijas izstāšanos no ES, tad lai brauc pie katra zemnieka un iesaka viņam nahren nodedzināt savus tīrumus. Jo bez ES dotāciju naudiņām, lauksaimniecības produkcijas ražošanas izmaksas pieaugs par galvas tiesu, tādejādi, padarot grūtu, ja ne neiespējamu konkurenci ar ES zemnieku produkciju.

    #326144
    usins
    Participant

    Neaizmirsti, ka arī atkritīs ļoti daudz prasību, ko ES uzliek vienkārši prieka pēc, kā arī, pabraukājot pa Vāciju, Poliju, viņi mazajās saimniecībās ap 100-200 ha nepērk traktoru pa 300-500k eur Mums kaut kā iegājies, ka zemnieks mazām saimniecībām nopērk traktoru pa pus milijonu un tad nezin kā atmaksāt parāus. No supsīdijām tik dzīvo nabadziņi un jaunus pikapus tik spēj mainīt ik pa 2 gadi. Nabaga zemnieki….

    Mums izstāties īsti nav veselīgi, jo neizdzīvos mūsu ekonomika ne gadu… Paskaties, kas pēdējos 10 gados ir par savu naudu sabūvets, akur 75-90% no fondu naudām?

    Jāskatās, kas ar Britiem notiks, tad jāpaskatās, kuras 2-3 valstis aiz viņiem sekos, ja sekos, tad jāsāk domāt.

    #326145
    uldics
    Participant

    Asprātis. Vieni mudaki izstājās, mums ko jāpierāda, ka esam vēl stulbāki? Viņiem vismaz ekonomika ir kaut cik pašpietiekama. Toties ar izstāšanos saistītā birokrātija visu iekārtu sagāzīs. Ja mēs tagad ar aizsietām acīm skrietu prom no EU, tikai dziļāk mežā ieskrietu. Zaudētu subsīdijas un iegūtu davai tūlīt parādus, sacūkotus un vēl obligāti sacūkojamus likumus, eksporta, importa balansa problēmu, jo lasis tur ārā nevienam nebūs vajadzīgs pie tam nav jau ko eksportēt, un ekonomiku kā Zimbabvei. Ritīga laimes zeme sanāktu.

    #326146
    E-500
    Participant

    Mums izdevīga ir tikai vēl lielāka ES integrācija, taču nepieciešams efektīvāk lobēt savas intereses, nozīmīgos lēmumos metoties kopā visām Baltijas valstīm, Polijai vai visai Višegradas grupai.

    #326147
    Nelabojams
    Participant

    Lūk, kārtējā mītu tiražēšana. Piekrītu, ir arī idiotiskas ES prasības, taču tie ir patiešām atsevišķi gadījumi. 95% no visa ir mūsu pašu ierēdnīšu garadarbi, kas top ar domu, ka tās regulas un direktīvas neviens neizlasīs. Manis bieži pieminēts vecs, jau hrestomātisks piemērs: ES direktīva nosaka, ka piena pieņemšanas telpai fermā ir jābūt ar viegli mazgājamām durvīm. Nu, mūsu ierēdnītis paštuko, paštuko un MK noteikumos, kas ir direktīvas realizācija vietējā līmenī, ieraksta – piena telpai ir jābūt ar plastmasas durvīm. Rezultātā zemniekam uz šo sīkumu izdevumi pieaug vairākkārtīgi. Un tādu piemēru ir burtiski simtiem. Var sameklēt arī gadījumus, kad, atsaucoties uz vienu un to pašu direktīvu, top divas pilnīgi pretējas likumdošanas nostādnes.

    Direktīvas daudzas lietas vispār nedetalizē līdz tādam absurdam, kā tas ir darīts mūsu normatīvos; direktīvas faktiski ir vadlīnijas vietējās likumdošanas izstrādāšanai un valstīm ir tiesības tās interpretēt – dažbrīd pat visai plaši un elastīgi. Ko mūsu ierēdniši tik čakli arī dara. Atbilstoši savai izpratnei…

    Ar regulām gan ir grūtāk, tās ir jau gatavs likums, kas jāizpilda 1:1. Bet to ir daudz mazāk. Cita starpā, bēdīgi slaveno “taisno gurķu regulu” ielobēja pāris lielie pārtikas ražotāji (Bonduelle u.c.), lai garantētu, ka viņu automātiskās līnijas varēs ērti apstrādāt ienākošo izejvielu.

    Jā, par tiem traktoriem par pus miljonu – finansējuma saņemšanas noteikumi, kas atkal ir ES vadlīniju vietējā interpretācija, faktiski neļauj zemniekam iegādāties ko citu. Viņam paliek izvēle – pirkt vai nu tādu traktoru vai vispār palikt bez.

    #326148
    Nelabojams
    Participant

    Pilnīga putra tev galvā, no comments. Varētu atspēkot KATRU tavu izteikumu kā melīgu, bet nepūlēšos te, tu taču n esaproti pat elementārākos jēdzienus.

    #326149
    Leichttraktor
    Participant

    Nē, tu nesaproti. Izlasi skricelējumu @ manabalss.lv un vēlreiz manējo.

    Long live the troll.

    #326150
    Nelabojams
    Participant

    Jap, tas manabalss teksts toč ir padebila pamatskolnieka līmenī. Bet, ja tu savējo domāji kā ironiju (kas gan nav īsti saprotams no paša teksta), tad atvainojos par uzbraucienu.

    Un traģiskāk ir tas, ka tik īsā laikā jau pāri par 2500 ir uzķērušies uz šo vājprātu. Es arī tikai pēc tam, kad biju jau ielicis šo postu, pamanīju, kad topiks ir pieteikts… 2500 ambīļu 4 gados – tas tomēr saglabā zināmu cerību par tautas garīgo veselību. Man daudz kas nav pieņemams ES, bet alternatīvas vienkārši neredzu… tā varētu būt garāka teksta viela, kāpēc un kā.

    #326151
    Leichttraktor
    Participant

    WTF. Ko es nupat pamanīju.

    IZVEIDOTA: 13. MAR (2012)

    Daudz balsis savāktas pa šiem gadiem. 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā