Vai vecie dzelži der kaut kur…?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Vai vecie dzelži der kaut kur…?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #163009
    janis84
    Participant

    Nezināju kur ielikt šitādu, tēmu, bet tas lika padomāt par kurioziem datoru attīstībā. Vecie pentium mmx un pat vecāki 486, esot derīgāki priekš robotikas un tehnikas kontroles nekā jaunie kuri nespēj strādāt “realitime” dēļ windows. redz kur viens citāds no kāda džeka kurš saka šādi:

    “Bet nu neko sarežģītu, protams, tas neuzspēj, bet var kontrolēt visādu tehniku un robotiku labāk nekā ja ar windows.” “Problēma jaunajam ir dibenrokaini konstruētajai visai softa arhitektūrai un usb – neviens no tiem nevar strādāt realtime. Tikai saņemt kaudzi datu, žļambāt neprognozējamu laiku, un tad dot rezultātu. Audio lietām tas ir vispār traģēdija” citēts.

    Tas, ko viņš vispāŠ— skata ir šaura specifika, kas der tikai šādiem mērķiem. Bet reāli liek aizdomāties, ka principā tas, ka datori attīstās katru gadu ir marketinga triks. Tāpec jautājums vai tas cilvēks kurš šo visu ir tā uzraksījis saka tomēr taisnību, jeb nodarbojas arī kaut kādu varbūt, sev zināmu viedokli, ka tajos laikos saule bij labāka un zāle zaļāka no tās sērijas varbūt neko sliktu nedomājot? Reāli vai vecie dzelži tiešam der labāk šādām viņa aprakstītām darbībām?

    Nu un kur tad parasto lietotāju mērķis, protams es to saprotu. Softa vairs nav nekā vairs, it kā nav, lai vinu lietotu un nevelk neko no mūsdienu produktiem. Jo reāli tas ko vajag, lai palaistu primitīvāko inteneta lapu ir bezcerīgi pat ar linux jo reāli draiveru vairs nav.

    #330891
    ruukjis
    Participant

    Izklausās pēc:

    a) kaut kā kas pilnībā izrauts no konteksta

    b) slima suņa murgiem

    Ko pie Velna nozīmē: “nevar strādāt realtime”. Ja tas nav izrauts no konteksta un runa tiešām ir par CPU, tad tas čalis ir salietojies kaut ko daudz stiprāku par Vergu, kad šis nāk šeit spamot.

    #330892
    Andron MacBeton
    Participant

    Vecie 486SX/DX2 labi noder tur kur jāvada salīdzinoši 1kāršas iekārtas, programma uzrakstīta perfekta, source vairs nav, no jauna ne1 rakstīt neuzņemās, UN KUR IR KARSTS!

    Emersons gribēja savus refrižeratorus, un ko tur vēl, kontrolēt ar vecu programmu caur kaukādu emulatoru uz jauniem industriāliem kompjiem ar XP/vistaOSR2. Pisās ar katru individuāli veljorojām. Vecos čipus vairs neražo, gudrīši diplomētie nav laicīgi iepirkuši daudzumu (tapēc rūpnīca uztaisija EOL), koderiem maksāt negrib, tā nu turpina ākstīties.

    Ak jā, nesen vel te “1 Medzes kantoris” iepirka 2 ISA videokartes un 1 PCI. Ja aparāts strādā, loģiski ka nevajag nekādus Windows80. Problēma tikai apkopē. Par to ne1 priekšnieķelis maksāt negrib, tas esot pa dārgu. Un tad nobirst kaukāda figņa kurai nevienam nav instalācija/shēmas un jāmaksā tūkstoši kaukādam pārstāvim kurš atbrauc uz pāris stundām.

    Bet nu tas citāts ir tufta, kādu parasti dzird no tiem kas neko neprot.

    #330893
    ctrlaltdel02
    Participant

    A vai robotikai nav labāk izmantot atmel/pic kuri ir tieši radīti iekārtu vadībai? Vajag rūpnieciskām vajadzībām, lūdzu, priekš tam ir PLC. Vajag vairāk jaudas nekā plc spēj piedāvāt attēlu apstrādē, atpazīšanā? mmx pentiums tāpat būs par švaku… Izklausās pēc kaut kāda hipstera izlecieniem, ķip, “jūs visi esat lohi, a vot es gan zinu kas ir štelle”

    #330894
    janis84
    Participant

    Ko pie Velna nozīmē: “nevar strādāt realtime”. NU tur jau tā lietā es atzīstu neko nejēdzu sevišķi no tādas robotikas. Bet neba es izdomāju tāu nevar strādāt “realtime”, vai nu domāju moš esu es galīgi stulbs vai kā ka nesaprotu šito te ko nozīmē “realitime” strādāt vai kā. Bet tāpēc prasu? PIlnīgi nesaprotu viņam tur pirmkārt ir kaut kādi māzeri tad “realitime”. OK realitime player ir, kas domāts vienkāŠ—ši noteiktu failu atskaņošanai manuprāt un viss?

    Es pieļauju, ka viņš ir kaut kās savāds tips “kurš diez zin un vienīgi viņš pats” kāpēc viņš baigi jūsmo par veciem datoriem nu tiem pirmajiem p utt. un kāpec viņš krāj viņus “it kā”. moš viņš īstneību nesaka. Pamatā jau tas viss tagad domāts ir ne lietošanai, bet no viņiem iegūst kāus tur dārgmetālus un ceram arī pārstrādā pareizi, lai ražotu jaunus datorus kas ir tikai apsveicami, nevis ka viņi vienkārši tiek kaut kur izmesti kur pagadās, ja nelieto.

    piedod macbeton man ari dazreiz iet sirmis ciet ko es lasu tagad. piemēram tas ko nozīmē EOL? UN pisās ar XP?vistaOSR2 (pie tam pisās :D). Uzreiz no 468/DX laika parlec uz kudī musdienam?

    #330895
    Andron MacBeton
    Participant

    Tu stādies priekšā cik daudz ir jākodē PLC, lai vadītu kaukādu iekārtu? A vecais softs jau ir uzkodēts, un pa gadiem atstrādāts.

    Kā tu domā, Rīgas Pienu, Danstore, Ventbunkeru, Cemexu var vadīt ar vienu PLC? 🙂

    Kautvai parastu “šeibju” štanci uzkodēsi no nulles? 😀

    RTU speciālisti, blyat.

    #330896
    Andron MacBeton
    Participant

    EOL ir End of Life/Line! tas nozīmē ka neražo vairs!

    https://www.zdnet.com/article/why-todays-spacecraft-still-run-on-1990s-processors/

    https://www.cpushack.com/space-craft-cpu.html

    Diezzin vai analfabēts pratīs izlasīt.

    #330897
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Iespējams ir domāts Real-mode režīms x86 procesoram vai arī piekļuve LPT portam ar interuptiem. Tam tiešām vislabākās bija 80486 sistēmas ar Intel čipsetu. USB un emulators uz moderna kompja tiešām nav laba lieta, ir niecīga, bet aizture, kas sevišķi komplicētās lietās var radīt neprognozējamus rezultātus. Bet nu reāli šaura tā niša šādām sistēmām.

    #330898
    ctrlaltdel02
    Participant

    Pirmkārt, kas tev liek domāt ka man kaut mazākā saistība ar RTU? Otrkārt, kā jautājums “vai vecie dzelži kaut kur der”, sasaistās ar tavu teikto par uzkodētu programmu, un papistu izejas kodu. Ja tu ražo iekārtu, un papis programmatūras izejas kodu, nevajag pēc tam bļaut ka sukas vairs neražo veco sēriju. Papisi, nu tad pats vainīgs, nākamreiz varbūt ieliksi rezerves kopiju arī firmas arhīvā, nevis tikai konkrētā programmista kompī, kurš pēc tam aizejot no firmas, pazūd ar visu. Tev par pārsteigumu rūpnieciskās automātikas jomā strādāju kādu laiku, 10 gadi daudz vai maz, spried pats. Pats ar programmēšanu nenodarbojos, tikai tik daudz cik priekš savām privātām lietām un pa reatam nākas kādu mazāku plc sabakstīt vienkāršai loģikai, bet tici man, ļoti labi zinu ko nozīmē rakstīt programmu iekārtas vadībai. Par to vienu kontrolieri debīls jautājums, apmēram tāpat kā pajautāt vai lielais rimi var strādāt ar vienu kasi. Atbilde, jā var, bet iznākums būs čerez dirsu.

    #330899
    janis84
    Participant

    NU reāl-mode režīms redz vairs nav nevienam procesoram un kam vajag mūsdienās viņu?

    Bet tad vajag tikai tam kas attiecas uz kaut kadu pat ne musdienu robotiku vai tehnikas kontroli bet reāli nišā kas attiecas uz kaut kādu noteiktu tehniku kur nepieciešama vecā taa laika programmatura kuru vairs nerazo un tie tadi ir 90 gadu sakuma vai 80 gadu iekartas, bet visu ko iespejams vadīt ar mūsdienu daortehnikas palidzibu tomer to darīt ar svaigakiem datoriem kaut vai pentium 3 laika vismaz jo reali tie 486 tiem 75 mhz augstakais, jo tiešam vairs neko nevelek? vai pareizi sapratu?

    Emulators ir maza programma vai dzelzis kas var aizstat citu?

    #330900
    Andron MacBeton
    Participant

    VECIE DZELŽI NODER JA VAJAG PALAIST DOS PROGRAMMU! BLYAD!

    Automātiķis blyat, lohs.

    #330901
    Andron MacBeton
    Participant

    Nu tad piesakies kautkādās kokapstrādes metālapstrādes firmās un uzprogrammē viņiem jaunu vadību. Vai LatRapsim eļļas spiedei uztaisi jaunu vadību 😀

    Esmu piepalīdzējis pārvienot prastu telferi, varbūt 20 inputi, 8outputi, ne vairāk. Tas NAU VIEGL!

    Bet nu ja tu nezini kas ir emulators tad STFU!

    #330902
    janis84
    Participant

    tacu emulators manuprat ari varbutn arī dajebkas saistība ar datori netikai programma.bet precizejums nav. es neesmu programmists un neezinu. tas nav tas pats kas uztaisit neta lapu.

    #330903
    Andron MacBeton
    Participant

    Iemācies rakstīt pirms sapņo būt datorspec 😀

    #330904
    ruukjis
    Participant

    Un uz i5 nevar palaist DOS progu? Fantazē par kaut kādiem softiem un savām problēmām, kam principā nav sakara ar tēmas jautājumu – vai veciem CPU ir tehniskas priekšrocības pār jaunajiem.

    #330905
    ctrlaltdel02
    Participant

    Nu ko beton, nosauci kādu par lohu, dienas uzdevums izpildīts un krāns par kādu centimetru vismaz garāks kļuva 😉 job well done.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā