Vajag uzinstalēt vecus portatīvos

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Sludinājumi Vajag uzinstalēt vecus portatīvos

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 11 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #147513
    Ari
    Participant

    Es domāju uzstādīt atbilstošu programmatūru.

    #185308
    sir_irius
    Participant

    Kā portatīvo var uzinstalēt?

    #185309
    samurajs
    Participant

    Kur ir sludinājuma teksts?

    #185310
    Ari
    Participant

    Man ir divi veci portatīvie datoriņi. viens no tiem ir IBM ThinkPad 380Z PII 266, 64Mb RAM, 4Gb HDD. , otrs – Compq Armada arī PII 266, 96Mb RAM, 4Gb HDD. Saprotu, ka tas šodien skan smieklīgi, bet tie ir tā kā mani sapņu datoriņi. Ja ņem vērā, kad pašmācības ceļā sāku iepazīties ar šo lietu, manās rokās nonāca mašīnas, ko kooperatīvi meta laukā: PC AT un PC XT, kuru parametri bija apmēram šādi: procesori 4MHz, 360 Kb RAM 36 Mb HDD, kurš pie katra niecīgākā galda pagrūdiena uzkārās. DOS, Norton Commander labākajā gadījumā, Framework. Nekādu podziņu un bildīšu, nekādu krāsaino ekrānu, nekādu Windows. Gribētu atrast domubiedrus, kuri ciena vecos izgudrojumus un ir ar mieru tos uzturēt lietošanas kārtībā. Varbūt kāds ir dzirdējis par datoru muzeju Latvijā vai kaut ko tamlīdzīgu?

    Paldies Samurajam par iedvesmošanu. Taču man pašam lāpsta krīt no rokām, jo pietrūkst zināšanu. Lai aizpildītu šo robu, vajadzētu vairākus gadus un labus skolotājus. Tādēļ sēžu ilgi un neproduktīvi. Pa to laiku varētu nopelnīt naudiņu darot ko citu un savu dumjību kompensēt ar lašiem.

    Līdz šim esmu uzdūries uz gudriniekiem, kuri būtībā negrib vai nejēdz ko izdarīt, aizbildinoties, ka nevar vairs iegūt vajadzīgos draiverus un tamlīdzīgi. Taču ceineri gan neaizmirst paprasīt par to, ka tā mana mīļotā kastīte viņa pagaldē pabijusi.

    #185311
    sir_irius
    Participant

    Tie divi portatīvie tādi… khemm vēl lietojami! Var uzlikt DSL (Damn Small Linux) vai pašmāju austrumus! Bet ar tiem 360kbīgieem kompiem nez… kādu vecu *nix varētu uzlikt…

    #185312
    Ari
    Participant

    Īstenībā man to PC AT un PC XT vairs nav, jo mājās arvien pietrūkst vietas. Beidzot sieva pateica “ja tu nebeigsi stiept mājās visus tos dzelžus, ko normāli cilvēki met laukā, es tevi izmetīšu laukā kopā ar tavām kastēm un televizoriem!”

    #185313
    shady
    Participant

    Quote:


    ThinkPad 380Z PII 266, 64Mb RAM, 4Gb HDD. , otrs – Compq Armada arī PII 266, 96Mb RAM, 4Gb


    Saprotu, ka meklē palīdzību par šiem, tad piekrītu sir_irius ieteikumam par DSL.

    => https://www.damnsmalllinux.org/486.html

    Vari stiept virsū arī kādu citu mazjaudīgu distribūtu.

    Š ie datoriņi nemaz nav tik nelietojami – šādus mūsdienās var mierigi izmantot konkrētam darbam, kas neprasa augstus resursus. Uzmest virsū vari kaut vai pavecāku win.

    #185314
    deivs001
    Participant

    Š eit vienam no taviem ir uzstiepts DSL.

    #185315
    samurajs
    Participant

    Uz PII 266, 64Mb RAM man Austrumus gan nesanāca uzstiept – par maz RAM 🙁

    Ä€tri ies Win98, bet tam ar softiem paplāni mūsdienās. Palēnāk, bet stabili uz tāda iet Win 2000 SP4 ar atslēgtiem visiem liekajiem servisiem (iekš services.msc). Pat filmas var skatīties, bet tikai ar GOM pleijeri, VLC raustījās. Var pat XP lite versiju uzmest, bet nu par daudz bremzēs – ir mēģināts.

    Katrā ziņā trūcīgiem studentiem kojās arī tādi PC noderētu kā rakstāmmašīna.

    PC AT un PC XT – tos gan tikai muzejā 🙂

    #185316
    sir_irius
    Participant

    samuraj, 64 ramā bij minimums… moš pašu “liveCD” nesanāca iebūtēt… bet var jau pieslēgt cietni jaudīgākai mašīnai, uzinstalēt austrumus un tad likt atpakaļ.

    #185317
    samurajs
    Participant

    sir_irius: domā, man nav ko darīt? 😀 Austrumu Linux vispār viss iekopējas RAM’ā un tur dzīvo, atbrīvojot CD-ROM. Citāda instalācija nav mēģināta.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 11 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā